Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért a férfiak kiváltsága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a férfiak kiváltsága eldönteni, hogy mikor legyen eljegyzes?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tudom, hogy sok pár normálisan kezeli ezt, és közösen beszélik meg. Az általános viszont még mindig az, hogy a férfi teszi fel a kérdést, sőt manapság ugye divat, hogy meglepetés időpontban teszi fel a kérdést, hogy a nő ne számítson rá. Ebből viszont az lesz, hogy sok nő tényleg nem tudja, mikor lesz eljegyzes, esküvő, és ha szobahozzak a témát, a férfiak nem akarnak konkretumokrol beszélni, mert hát akkor oda a meglepetés. Pedig szerintem a nőnek is joga van hogy ugyanannyi beleszólása legyen, hogy mikor legyen eljegyzes, esküvő, mint a ferfinek...


Konkrét példa ismerősömmel: egyik barátnőm és a párja 7 éve voltak együtt, 28-27 évesek voltak, stabil munkahely, 4 éve együttélés, közös lakásra gyűjtöttek, stb. Az is ki volt mondva, hogy mindketten akarnak esküvőt, gyerekeket. Barátnőm sokat várt az eljegyzesre, végül egy nap leült beszélni a párjával, hogy akkor mikor legyen az esküvő,nem kell neki köves gyűrű, csak beszéljek már meg a részleteket, mert egy helyben toporognak évek óta . A pasi totál kiakadt, hogy most oda a meglepetés, mert pont jövő hónapban akarta megkérni a kezét... igen ám, de ezt barátnőm honnan tudhatta volna? Évek óta várt, meddig kellett volna meg?

Másik példa amit itt gyakorin is sokszor olvasok:

A nő kiirja a kérdést, hogy x éve együtt vannak felnőtt kapcsolatban, y éve együtt élnek, miért nem jegyezték már el? Ilyenkor sokszor lehurrogjak a kommentelok, hogy várjon meg, a férfi biztos nem áll készen, ne hisztizzen, majd akkor lesz eljegyzes ha a férfi úgy akarja...

Ami tökéletesen érthető álláspont, csak éppen ott a másik oldal: ha egy férfi akármikor előáll a kérdéssel, a nőnek kb kötelessége igent mondania, különben legtöbb esetben a pasi nem tudja megemeszteni, és véget ér a kapcsolat. Sok nő bele van kényszerítve, hogy 6 hónap, 1 év után igent mondjon, mert a pasi hősszerelmes, a nők meg nem akarják hogy egy "nem" miatt tonkremenjen a kapcsolat, pedig még egyáltalán nem biztosak a döntésukben.

Szóval a nő ne hozza szoba a témát, ne nyafogjon, várjon míg a férfi is készen áll. De ha a férfi készen áll, mindenképpen mondjon igent, akkor is, ha neki még korai...


Ti mit gondoltok erről?


2017. júl. 11. 01:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mihelyt megfordul a világ és a nő veszi el a férfit, azon nyomban a nő kiváltsága lesz. Egyébként is, megteheti ugyan úgy a nő is, hogy feltesz egy kérdést, amire kap egy három vagy négy betűs választ. Támpontnak azt mondanám, hogy nálam pl 2-4 év együttélés esetén bőven számíthat rá a lány, hogy megkérdezem. Volt akit megkérdeztem 3 év után és bár örült a kérdésnek, nemet mondott, korainak tartotta. Többször nem kérdeztem, visszavittem a gyűrűt is pár nappal később. Úgy vagyok vele, hogy házasság nélkül is el lehet lenni ugyan olyan jól, ez csak egy plusz. Ha megelégedik a sima kapcsolattal úgy is jó, viszont a kasszától való távozás után reklamációt már én sem fogadok el. Kicsit komolyabban kéne ezt a témát venni.

30/f

2017. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%

Kérdező: aki kihisztizi magának az eljegyzést meg az esküvőt, az egy rakás szánalom. Megbeszélni, vagy kivárni, ez van. Nem kell 7-8-10 évig evickálni a sehova sem tartó kapcsolatban, lehet szakítani is az illetővel. Persze az az ideális ha komolyan megbeszélitek már ismerkedéskor, hogy kinek mik az általános céljai, meg hogy kb. mikor képzeltétek el. Ez persze nem garancia, mert bármi közbejöhet, de közelíti az álláspontokat. Aztán ha nagyon nem kompatibilis az elképzelésetek, akkor még az elején le lehet lépni, amikor még nem fáj annyira.

De a hiszti nem kell, mondom ezt nőként.

2017. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Egész kérdésednek semmi értelme. 2 témát keversz. Egyik eljegyzés milyensége, másik pedig kapcsolatban lévő kommunikáció.


Egy normális pár mire eljut oda, rééégen tudják, mit akarnak, hogyan akarják azt.


Joga nincs. Semmiféle törvény vagy szabályozás nincs erről. Emberi kapcsolatokban, érzelmekben, stb, nincs jog, csak ésszerűség.

2017. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"igen ám, de ezt barátnőm honnan tudhatta volna?"


Hát mondjuk megbeszéli vele amint eszébe jut, mint egy ember. Mindkét fél, amint akar vmit, elmondja. Itt drága barátnőd hibázott... ha lehet egyáltalán ezt mondani.

2017. júl. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Jaj ugyan már. Én még nem találkoztam olyan komoly kapcsolatban élő nővel, aki ne akart volna házasodni. Erre a férfinak kell megérni, és igenis, nekünk nőknek ezt ki kell várni.


Nyilván egészséges kapcsolat alapja a kommunikáció, és beszéltek róla, hogy egyszer majd, x éven belül tervezitek a házasságot, családalapítást. Azt pedig hogy ezen az x időn belül mikor lesz a lánykérés, igenis hagy döntse már el a férfi. Ennyi nekik is jár szerintem :)


Én nő létemre szégyellném magam, ha csak azért kért volna meg a párom, mert kierőszakoltam.

2017. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

kérdező én teljesen egyetértek veled. 4 éves kapcsolatban, 1 év együttélés és egy közös gyerek után kérdeztem, hogy mi van akkor a házassággal (mait mindketten akartunk elméletben, már a kapcsolat elején megbeszéltük, mert a házasság nagyon fontos nekem). erre kiakadt, hogy ő nem is akar házasodni, nem tudja miből veszem ezt... amikor addig minden évben téma volt legalább 1x szóba került, de nem nyafogtam miatta, csak egyszer-kétszer beszéltünk róla, hogy mikor. az elején az volt a kifogás hogy túl kevés ideje vagyunk együtt, aztán az, hogy nem éltünk együtt. aztán becsúszott a baba és 100%ra azt hittem hogy na majd most gyorsan a születése előtt egy kis polgári esküvőt tartunk, semmi nagy flanc vagy ilyesmi, csak egy két vendég és egy éttermi vacsora. szóval még rengeteg pénzbe se került volna, de nem. amikor megszületett a gyerek, otthagyott, hogy neveljem egyedül, mert ő "most szabad akar lenni". szóval igen, szerintem a nőknek joguk van tudni, hogy mikor tervezi a férfi a lánykérést. nem reális elvárás, hogy évekig várjanak, akár a semmire.


23N

2017. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
#15-ös vagyok: Utolsó hozzászóló. Tényleg, őszintén kérdezem, és nem kötekedésből: Iszonyú szomorú a helyzeted, és nagyon sajnálom, hogy ilyen link alak volt az exed, de miben lenne más a helyzeted, ha most nem csak szakításra hanem válásra kerülne sor? Közös vagyonszerzés nem hiszem, hogy történt az egy év együttélés alatt, a gyerektartás pedig házasság nélkül is jár.
2017. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, azért lett volna más szerintem, mert egy "sima" kapcsolatból sokkal könnyebben lépnek ki egy emberek, mint egy házasságból. azért teljesen más azt kimondani, hogy "szakítottunk" (ami kb mindennapos jelenség a párok között), mint hogy "válunk" (ami szerintem sokkal nagyobb döntés, sokkal több megbeszélés jár vele). nem hiszem, hogy elhagyott volna minket, ha házasok lettünk volna. de itt probléma, hogy meg se kérte a kezem, mert nem voltam olyan fontos neki.
2017. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Senki nincs belekényszerítve semmibe, nemet is lehet mondani. Ha a másik ezt nem képes megemészteni, hogy korai, akkor így járt.


Az eljegyzésnek is, és a házasság témának is közös döntésnek kellene lennie, beszélgeti kellene róla általánosságban és konkrétabban is lehet, hogy ki mikor szeretné és hasonlók. Ettől a lánykérés még lehet meglapetés. Anno mi is beszéltünk róla, mégis meglepetés volt a lánykérés, mert hamar jött. Ettől függetlenül igent mondtam, mert már az elején éreztem, éreztük mindketten, hogy egymással akarjuk leélni az életünket, és ebben nagyon határozottak voltunk akkor is, és azóta is. Amúgy mi is 7 éve vagyunk együtt, 5,5 éve házasok.:) Soha az előtt senki iránt nem éreztem ezeket a dolgokat ilyen hamar és ilyen erősen, szóval biztos voltam abban az igenben. Mindketten készen álltunk rá. Picivel később pedig a körülményeink is megengedték, hogy összeházasodjunk.


Szerintem, és ez határozottan csak a saját véleményem, nem jogos egyáltalán, elvárni egy nőtől, akinek pl fontos a házasság, és nem akar élete végéig barát-barátnő kapcsolatban élni, sem 30 felett vagy 40 éves fejjel házasodni, hogy évekig várjon, sok esetben a nagy semmire, egy számára jövőtlen kapcsolatra, elpocsékolja a fiatal éveit egy olyan férfira aki már rég tudja magáról, hogy soha a büdös életben nem fogja elvenni, csak kényelmes a kapcsolat amíg meg nem találja az igazit, és ugye addig sem akar szex nélkül maradni.


Nem egy ismerősöm esett abba a hibába, hogy évekig vártak a nagy semmire. Persze idő közben mindegyik próbált informálódni, főleg azt a választ kapták, hogy legyenek türelmesek, majd eljön az ideje. Az ilyen hitegetés egyrészt undorító, másrészt amelyik nő ebbe belemegy, és hagyja magát, az is nagyon buta. Az ismerőseim közt volt 5-6 de még 9 éves kapcsolat is. Egyik sincs már a párjával, mindegyik lányt otthagyta a pasija egy másikért, akit 1-2-3 éven belül elvett. Mindegyik nő elmúlt 30, egyenlőre még egyik sem talált olyat a szakítása óta, aki komolyabb kapcsolatot akarna egy kis szexnél. Az egyetlen, aki úgymond beletörődött, hogy sosem veszi el a párja, ő sem boldog, mert ő maga amúgy nagyon szeretett volna házasságban élni. Sokat panaszkodik erről, hogy nem így, valaki csajaként képzelte az életét.

2017. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy akinek valóban fontos a házasság, és abban szeretne élni, az nem vállal gyereket házasság előtt, mert akik ezt megteszik, nos őket már ritkán veszik feleségül. Ez a helyzet.
2017. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!