Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért a férfiak kiváltsága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a férfiak kiváltsága eldönteni, hogy mikor legyen eljegyzes?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tudom, hogy sok pár normálisan kezeli ezt, és közösen beszélik meg. Az általános viszont még mindig az, hogy a férfi teszi fel a kérdést, sőt manapság ugye divat, hogy meglepetés időpontban teszi fel a kérdést, hogy a nő ne számítson rá. Ebből viszont az lesz, hogy sok nő tényleg nem tudja, mikor lesz eljegyzes, esküvő, és ha szobahozzak a témát, a férfiak nem akarnak konkretumokrol beszélni, mert hát akkor oda a meglepetés. Pedig szerintem a nőnek is joga van hogy ugyanannyi beleszólása legyen, hogy mikor legyen eljegyzes, esküvő, mint a ferfinek...


Konkrét példa ismerősömmel: egyik barátnőm és a párja 7 éve voltak együtt, 28-27 évesek voltak, stabil munkahely, 4 éve együttélés, közös lakásra gyűjtöttek, stb. Az is ki volt mondva, hogy mindketten akarnak esküvőt, gyerekeket. Barátnőm sokat várt az eljegyzesre, végül egy nap leült beszélni a párjával, hogy akkor mikor legyen az esküvő,nem kell neki köves gyűrű, csak beszéljek már meg a részleteket, mert egy helyben toporognak évek óta . A pasi totál kiakadt, hogy most oda a meglepetés, mert pont jövő hónapban akarta megkérni a kezét... igen ám, de ezt barátnőm honnan tudhatta volna? Évek óta várt, meddig kellett volna meg?

Másik példa amit itt gyakorin is sokszor olvasok:

A nő kiirja a kérdést, hogy x éve együtt vannak felnőtt kapcsolatban, y éve együtt élnek, miért nem jegyezték már el? Ilyenkor sokszor lehurrogjak a kommentelok, hogy várjon meg, a férfi biztos nem áll készen, ne hisztizzen, majd akkor lesz eljegyzes ha a férfi úgy akarja...

Ami tökéletesen érthető álláspont, csak éppen ott a másik oldal: ha egy férfi akármikor előáll a kérdéssel, a nőnek kb kötelessége igent mondania, különben legtöbb esetben a pasi nem tudja megemeszteni, és véget ér a kapcsolat. Sok nő bele van kényszerítve, hogy 6 hónap, 1 év után igent mondjon, mert a pasi hősszerelmes, a nők meg nem akarják hogy egy "nem" miatt tonkremenjen a kapcsolat, pedig még egyáltalán nem biztosak a döntésukben.

Szóval a nő ne hozza szoba a témát, ne nyafogjon, várjon míg a férfi is készen áll. De ha a férfi készen áll, mindenképpen mondjon igent, akkor is, ha neki még korai...


Ti mit gondoltok erről?


2017. júl. 11. 01:08
1 2 3
 21/29 Ollókezű Edward ***** válasza:
20-as: Nem mindenki vállalja azt a gyereket, van olyan, hogy cask becsúszik, aztán már sajnálják elvetetni. DE nem, nem jár tényleg semi egy ilyen nőnek. Értem ám.
2017. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
21. Esetleg talán védekezni kellene rendesen. Nem arra fogni, hogy "elfelejtettem bevenni a gyógyszert " és hasonlók.
2017. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem tok igazad van. Vagyis én is szoktam zen gondolkodni, pl.ma is agyaltam rajta. Igazából a gond nem is azzal van, hogy ez mindig így lenne, mármint hogy a nonek sose lenne beleszólása, de egyrészt azért mégi a férfi "kezében" van a dolog. No meg a fo probléma szerintem az emberek hozzáállása a dologhoz. Ha a no tesz vmit, sokak szerint már hisztizik, meg tényleg ezek a várd ki míg megkér, ez az o dolga stb. Sokszor olvastam ezt itt gyk-n notol is hogy "ehhez nekem semmi kozom, semmi beleszolásom" hát komolyan? Persze, szép dolog a hagyomány de én se vagyok igazán kibékulve ezzel a dologgal. Másik dolog, hogy nem kell figyelembe venni az ilyen embereket, akik szerint minden hisztinek számít, persze nem kell, de attól még a tény, hogy nagyrészt ez a kozvélemény, igenis gáz. Arrol nem is beszélve, hogy ez mennyire befolyásolja az emberek-foleg nok-gondolkodását: nem hozom szóba, mert az milyen már, még azt fogja hinni hogy konyorgok, még azt fogják hinni hogy kihisztiztem...

Szoval én értelek és szerintem is elég gáz ez :(

2017. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Ollókezű Edward ***** válasza:
22-es: ha már megfogant, akkor nem tök mindegy, hogy miért? Amúgy a faszinak is ugyanúgy felelőssége a védekezés, ha nem akar gyereket, képzeld. Sokkoló, mi? Ez van, tessék csak gumit húzni. Mondom úgy, hogy félek a terhességtől, mint a tűztől.
2017. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Ollókezű Edward ***** válasza:
23-mas: "Hiszti" = a nő kétségbeesett próbálkozása, hogy egy kis kontrollt szerezzen magának. És megalázzák azt a nőt, aki kétségbeesetten teszi. Én nem vagyok "hisztis" fajta nő. Én csak megteszem/elveszem, ami kell. Utálnak ám ezért is természetesen, de legalább tudják, hogy velem nem lehet baszakodni. A legnagyobb női jellemhiba a következetlenség. Sokkal jobb lesz az életed, ha megtanulsz határozott és következetes lenni.
2017. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem írtam, hogy a pasinak nem dolga a védekezés, csak hàt mégis a nő az aki viseli a következményeket, szóval nem szerencsés a pasikra bízni a dolgot. Ők sok esetben mossàk kezeiket és angolosan tàvoznak ha baleset történik. Ès persze ha nem akarnak gyereket végső esetben még ott van az is, hogy elvetetik. Ha pl nincs elég pénzük, rossz az időzítés stb. Egy magzatot nem kötelező kihordani. Mindenek előtt védekezés! Akàr több módszerrel is egyidőben.
2017. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Ollókezű Edward ***** válasza:
26-os: Abszolút! Én pl. vagyok olyan radikális, hogy tabletta mellett is megkövetelem a gumi használatát.
2017. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"azért lett volna más szerintem, mert egy "sima" kapcsolatból sokkal könnyebben lépnek ki egy emberek, mint egy házasságból. azért teljesen más azt kimondani, hogy "szakítottunk" (ami kb mindennapos jelenség a párok között),"


Ez sajnos nagyon nem igaz. Az emberek 99%-a számára manapság a házasság egy különleges buli, amiben templom meg ruha is van, jópofa, mert lehet indtán gyűjteni vele a likeokat, meg egy kicsit irigykednek a barátnők, de kb ennyi. Elég sok házasságot láttam manapság 1-1.5 éven belül borulni, valamelyik fél pont ugyanolyan könnyen rúgja fel, mint az esküvőt (lassan rá sem merek kérdezni távolabbi ismerősöknél, hogy mi van a párjukkal, mert egy év után már többször szaladtam bele egy laza, "jah, már nem vagyunk együtt" válaszba).


Másrészt a házasság mint intézmény nem a kapcsolat megromlását akadályozza meg, hanem max a különválást. Ha a párod lelépett, akkor házasságban lehet, hogy maradt volna, max csalna, vagy jönne a társas magány, ahol magasról tenne a te érzéseidre, csinálná a dolgait, és kész. Ha lelépett, akkor a kapcsolat számára megromlott, ezen egy darab papír sem változtatna.

2017. júl. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
28. Hàt akkor fura közegben mozogsz. Èn több boldog hàzassàgot is làtok a környezetemben. Nyilvàn persze van ismerősöm aki pl 2 év és egy gyerek utàn elvàlt, ésolyan pàr is akik 8 év utàn vàltak el. Viszont olyanok is vannak akikről ordít hogy tényleg boldogok együtt 9-10-12 éve, mind hàzassàgban élnek. Nem àllítottam olyat, hogy hàzassàg nélkül nem lehet boldog lenni . Ha valakinek elég egy baràt- baràtnő kapcsolat akkor persze, lehet pàrkapcsolat is. Viszont vannak akiknek még fontos hogy törvényes hozzàtartozói legyenek egymàsnak. Mi is ezért hàzasodtunk példàul. Ès ehhez ragaszkodtunk. Ha a felek alkalmasak rà, a hàzassàg nagyon szép dolog, és ha erős alapokon nyugszik, akkor nem a "papír" fogja összetartani hidd el. És nem is a gyerek. Soha semmi nem biztosíték, se a hàzassàg, se a gyerek. Csak az, hogy mennyire tartoztok össze és mit tesztek azért hogy működjön. Elvégre hiàba van gyerek, akkor sem fog a partner maradni, ha menni akar. Ha gyerek van az szakítàs szempontjàból még rosszabb is, mert tartani kell a kapcsolatot az exxel a kapcsolat vége utàn is. Azt a kapcsolatot is megette a penész amit egy gyerek tart össze .Tudod mellőle is félre lehet àm jàrni. Még annyit, hogy én azt gondolom, hogy akivel eldöntöttem, hogy leélem az életem, attól nem sietek megszabadulni minnél hamarabb. Olyasmi nem történne amiért menekülnöm kell a hàzassàgból, mert annyira azért ismerem a férjemet. Ezért nem akadàly a hàzassàg. Úgysem ugranék egyik kapcsolatból a màsikba. Nem egészséges.Aki persze gyorsan egyből ugrik màsik àgyba annak sürgős. Előbb utóbb úgyis elvàlasztanak.
2017. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!