Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha nem kéri meg a kezem a 27....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem kéri meg a kezem a 27. születésnapomig, akkor a szakítás a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Akkor leszünk együtt másfél éve. Nem élünk együtt, ő albérlet ellenes, úgy beszéltük meg hogy közösen vásárolunk lakást. Erre anyagilag akkor lesz lehetőség mikor betöltöm a 27-et. Viszont én nem szeretnék olyan férfival közös házat venni, aki annyira sem vesz komolyan, hogy előtte megkérje a kezem. Nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy együtt élünk évek óta, több milliót beletettem a lakásba, főzök-mosok rá, belekényelmesedik a dologba, és így már feleslegesnek tartja a házasságot, mert úgysem változtat semmin. Nekem igenis fontos, a régimódi sorrend híve vagyok. Annyi különbséggel hogy eljegyzés, összeköltözés, majd ha minden rendben van 1 év együttélés után, akkor megtartjuk az esküvőt is. Természetesen ezt a nézetemet már megbeszéltem vele, hogy én így szeretném, így tartom jónak, ő pedig igenlően válaszolt. Mégis félek, hogy milesz ha ennek ellenére, nem tartja be a megállapodást, halogatni akarja majd a dolgot. Sokszor mesél a friss házas barátairól sajnálkozva, hogy szegényeknek megváltozott az életük, a feleségük mindenbe beleszól, és hogy kicsit megbánták az esküvőt, mert most oda a szabad életük. Félek, hogy ő is így gondolkozik.
2017. szept. 4. 15:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Felőlem aztán...
2017. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem vagy normális, de ha te így éreznéd jól magad, akkor igen, az a legjobb megoldás :D
2017. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Eloszor eljetek egyutt szerintem minimum egy evet és utana kerje meg a kezed. Lakva ismerszik meg a masik. Tudom sema de igaz

Nekem a kezemet negy ev utan kerte meg a parom egy ev egyutt eles utan

2017. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Én még eljegyzés után sem költöznék össze senkivel, csak már mint házaspár. Ez a te döntésed, de ha a párod nem így gondolja, akkor meg kell beszélni, hogy miért nem egyeznek a terveitek.

Azért ne az legyen, hogy a szülinapod után közlöd, hogy akkor lefőtt a kávé és szakítasz. Inkább javasolnék egy normális beszélgetést, hogy X hónap múlva lesz lehetőség lakás venni és ehhez te komolyabb elköteleződést szeretnél. Ha halogatja, akkor nem vennék lakást, maradna minden így, vagy vennék, de egyedül, saját névre.

2017. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Hagyományosanmodern névből következhet, hogy én is hagyománytisztelő vagyok...vidéki srác! Megértelek és igazad is lenne, de 1,5 év nem nagy idő.Bár te tudod milyen a kapcsolatotok. Ha csak Később vennétek házat az nem megoldás?? Vagy ha születésnapod után kezdtek nézni házat mire megveszitek rendberakjàtok stb elmegy jó pár hónap mire normàlisan összeköltöztök. Amit meg a hàzas haverjai mondanak....egyrészt pasis fecsegés (most voltam 3napos legénybúcsún ott is volt bőven..aztán jöttek a feleségek/baràtnők takarìtani, legnagyszájúbb pasiból volt a legpitizőbb kiskutya).màsrészt aki félti a szabadságát minek nősül meg.?.önként vállalt kötelezettségekkel jár a hàzasság!
2017. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem a legjobb, hanem a legkönnyebb megoldás. Mesterséges feltételeket (27. év betöltése) létrehozni és e szerint értékelni a párodat nem erőfeszítés, megérteni a párodat és a kapcsolatotokat, kompromisszumokat kötni és fejlődni viszont nagy erőfeszítés. Szóval érthető, hogy így viselkedsz, csak elég gyenge képet fest rólad.
2017. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán értem a lényeget. Te házasságot akarsz, azaz hivatalos keretet az egésznek. Ettől még ugyanolyan esélyed van rá, hogy a másik belekényelmesedik a dolgokba, akkor meg jönnek a bajok, mint pl. válás, szétköltözés, ház/lakás eladása, vagy a másik, hogy nem váltok és egymás nyakán maradtok koloncként, aztán a legjobb éveitek mennek a kukába. Összeköltözés nélkül hosszabb távra tervezni, vagy házasodni csak a bolondok szoktak. Nekem mindegy, házasodjatok, aztán majd 1-2 év után, közös házzal megy tönkre az egész, rosszabb esetben, jelentős többletmacerát okozva.

Azt szokták mondani, hogy amit erőltetni kell, azt nem kell erőltetni. Ha megkér, akkor megkér, ha nem, akkor nem. Ha ez neked ennyire fontos, akkor biztosan megfelelő döntéseket tudsz majd hozni a helyzettől függően.

2017. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem rossz a sorrend. Először éljetek együtt és ha minden stimmel, jöhet a lánykérés. Minek eljegyezni egymást, ha azt sem tudjátok, képesek lesztek-e együtt élni?
2017. szept. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Mivel sokszor sajnálkozva mesél a házas barátairól, így már a gondolkodása nem titok előtted.

Ilyen rövid idő után én senkivel nem költöznék össze.

Abban biztos lehetsz, hogy nem akar házasodni, és jó ideig nem is fog.Az is lehet soha.

Ha erőlteted, akkor meg tutira nem megy bele, vagy majd a későbbiekben hallgathatod, hogy csak miattad nősült meg, ő nem is akarta.A kis ártatlan...jajgat majd az ismerőseinek, hogy kényszerből vett el.Ki ez neked?

2017. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Telefon javított.


*Kell ez neked?

2017. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!