Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Újrakezdős eljegyzés, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdős eljegyzés, vagy valami olyasmi. Vagy inkább ne? Sztori bent.

Figyelt kérdés

Sose voltam házasság párti, ezt többször ki is fejtettem neki, talán túl sokszor is. Miután megszületett a gyerek, elindultunk egy hullámvölgybe, szinte nulla idő egymásra, fáradtság, és emiatt kevés intimitás, egyre sűrűbb feszültség,veszekedés. És bár mint szülők együtt voltunk, de mint párkapcsolat eltávolodtunk. Egy munkahelyi "viszonyba" kezdett, amivel megbukott, mivel csóknál több nem történt - addig - úgy éreztem ez még megbocsátható, nehezen, de megoldható. Mindketten szeretjük egymást, de kellett nekem is és talán neki is ez a "pofon", hogy átértékeljük az életünket, a kapcsolatunkat.


Úgy döntöttem, hogy ezt nyomatékosítandó, továbbra is házasság nélkül, de szeretnék neki egy "eljegyzési gyűrűt" adni, hogy érezze, hogy mennyit jelent nekem, és persze változtatni akarok.

Szerintrtek mennyire jó ötlet, volt-e valaki hasonló helyzetben, szerintetek úgy fogja-e érezni, hogy csak meg akarom billogozni, mint egy "foglalt" tábla, vagy érteni fogja, hogy felfogtam, hogy többre vágyik,érezni akarja, hogy ennyi idő után nem csak a "barátnőm", hanem sokkal több, és bár a házasságra még mindig úgy gondolok mint teljesen felesleges dologra, azt megértem, hogy minden nő vágyik arra a gyűrűre, hogy nőnek érezze magát.


Jó hosszú lett, remélem átment a lényeg, érdekel, hogy szerintetek, természetesen első sorban hölgyek, ez inkább "kétes húzás" lenne, vagy pont ellenkezőleg?



2018. febr. 4. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Félreérted. A nő nem a gyűrűre vágyik, bár biztos van aki az ékszer miatt házasodik ... :D

Hanem a családban élés élményére, a meghitt, intim (ahogy mondtad) mivoltára, egy család ha szerető és összetartó nagyon erős tud lenni. A lelkileg erős, szeretetben élő embereket meg nehezen lehet megvezetni (lásd politika)...


Számomra péládul ezt jelenti a házasság. Nem a papír, a gyűrű meg a hülye ruha....

Hanem egy olyan család kezdete, akik együtt lettek úgy egy család, mint egykoron anya és apa...

Nehéz elmagyarázni írásban.


Ha ezt megérted, rájössz nem csak ilyen felületes felszínes dolgokról szól. Ez legalább annyira ősi és mély, mint a család és a szerelem. Ezek összetartó dolgok, és együtt "üt" igazán. :)

2018. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hogy válaszoljak is a konkrét kérdésre, azt nem tudom megmondani hogy a párod mennyire "fáradt" lelkileg, mennyire csömörlött meg, van e még benne remény, kitart e veled, vagy tényleg csak egy gyenge hullám völgy volt, mert igénye volt valamire amit tőled nem kapott meg. Ha nem ábrándult ki nagyon akkor szerintem jól sülhetne el.

De őszintén szólva nem tudom. Mi is krízisen megyünk át, és nem biztos hogy igennel tudnék válaszolni most a kérdésre. Nekem egy őszinte beszélgetés esne jól, nem egy lánykérés. De ez én vagyok, ő meg ő. :) Neked kell(ene) érezned mivan. Biztos utalt rá mit akar, max nem akartad meghallani, vagy nem értetted.

2018. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem fizikailag gondoltam a gyűrűre mint tárgy, hanem a jelentése, a jelentőssége, hogy vajon elég-e még ha tudja is nagyon jól, hogy nem a házasság miatt adnám, hanem azért, hogy tudja, hogy fontos nekem annyira, hogy erre a szintre emeljük a kapcsolatunkat, de nem hiszem, hogy maga a házasság több lenne. Soha nem hordok és nem is hordanék gyűrűt, nem azért, mert szégyelném, hanem mert nem az én stílusom, világom, én se erőszakolnám rá az akaratomat.
2018. febr. 4. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Kevés gesztussal tudnád ennél jobban megalázni. A nők nem a gyűrűre vágyunk, hanem arra amit jelent: hogy a férfi elköteleződik velünk, és kifejezi, hogy "igen, minket választott".
2018. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A "nagy beszélgetésen" túl vagyunk, mindketten tudjuk mi vezetett idáig, és mindketten új alapokon akarjuk újrakezdeni, ezért is gondoltam, hogy bár ő indult más irányba, egyértelműen én is hibás vagyok, és nekem kellene lépnem azért, hogy tudja, hogy komolyan gondolom.
2018. febr. 4. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

De házasság nélkül.

Itt bukott az egész. Ezzel az erővel adhatsz neki egy nyakláncot, egy pólót, vagy egy baseball sapkát is, hogy ha hordja, azzal kifejezheti, hogy ő kell neked, de te nem hordod, mert nem a te stílusod.

Azon se csodálkozz, ha ki fog dobni ezek után.

Még mindig nem jelent neked ő annyit, hogy te megtedd a kedvéért aztán gesztust, hogy elveszed, ezzel kifejezve, hogy összetartoztok. Csak egy aláírás a lap alján.

Nem, TE nem teszel érte semmit, de Ő hordhat gyűrűt, ha ez NEKI fontos.

Szerintem kezdj el berendezkedni úgy, hogy nem sokáig lesztek egy pár. Legalább külön örülhetsz, hogy nem kell válni. Neked úgyis csak ennyit jelent a házasság, hogy drága a válás.

2018. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább adj neki egy karkötőt ezzel a dátummal például. De ez így nagyon kellemetlen. Eljegyzési gyűrűt akkor adunk, ha utána belátható időn belül szervezzük a lagzit is. Ez kb. olyan mintha valaki ebédre somló galuskát akarna csinálni, te meg veszel neki ehhez két kiló darálthúst, mondván az is kaja, nem? Azt leszámítva, hogy teljesen más célt szolgál, ja.
2018. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, ez még lemaradt, hogy valószínűleg mióta komolyabban együtt vagytok arra vár, hogy egyszer majd ti is összeházasodtok... ha erre adsz neki egy gyűrűt, majd közlöd vele, hogy "ez ám nem az", akkor bennem kb. egy világ omlana törne össze, és kb. még aznap kivágnálak.
2018. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"ha erre adsz neki egy gyűrűt, majd közlöd vele, hogy "ez ám nem az", akkor bennem kb. egy világ omlana törne össze"


Na ez most így igen, átjött, és elég szarul fest. Köszönöm, igazatok van, bár tényleg úgy gondolom, hogy a házasság nem akkora dolog, és nem attól lesz jobb, vagy több a kapcsolat, és ha házasok lennénk is ugyanúgy lehetnek hullámvölgyek, de akkor ezt is megpróbálom átértékelni.

2018. febr. 4. 14:33
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyűrűt cska akkor adj, ha el is jegyzed vele egyben.

Az ilyen mellébeszélést nem szeretjük. Nem akkora fáradtság elvenni, ha vele akarsz maradni lépj, különben ő fog.

2018. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!