Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Igaza lehet ebben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza lehet ebben?

Figyelt kérdés
A párom 29 éves, én most lettem 21.Több, mint 4 éve vagyunk együtt. Már sok nehézségen is keresztülmentünk, de mindent megoldottunk. Együtt is élünk. Én még tanulok, de már nem sok van hátra. Páromnak jól fizető állása van. Szóba került köztünk a házasság, az eljegyzés téma is. Párom azt mondta, hogy majd 4-5 év múlva ráér. Ezt azzal indokolja, hogy addig még szerinte sokat változhatok. Szerintem elég szomorú, ha ennyire nem bízik bennem. Más már 4 év után házasodik, én se vagyok már tini. A párom egy barátja is nemrég házasodott, pedig csak két évig jártak. El vagyok keseredve.

2018. jan. 26. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van. Előbb végezz a sulival, kezdj el dolgozni, és utána.

Ebben az időszakban valóban sokat változhattok mindketten.

21 évesen mire vagy elkeseredve?

Az unokaöcsém ovis kora óta "jár" egy vele egyidős kislánnyal. Most harmadikosok. Vegye is feleségül? Pedig régebben szeretik egymást, mint ti.

Na látod, ezért nem kell nektek se elkapkodni semmit.


Abba is gondolj bele, hogy valójában te nem csak eljegyzést akarsz. Utána záros határidőn belül esküvő, és gondolom gyerek.

Az anyagi helyzetetek nagyban függ majd attól, hogy mennyi gyed-et kapsz, szülés után hogy tudsz dolgozni.

A jól fizető állás nem ugyanazt jelenti, ha egy egész családot kell belőle eltartani. És még annyit se, ha ott maradsz egy gyerekkel egyedül.

Szóval előbb legyen saját stabil egzisztenciád. Ha nem arra akarsz berendezkedni, hogy majd ő eltart, akkor előbb kezdj el dolgozni, aztán jöhet a nagybetűs élet.

2018. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Még csak most végzel a sulival. Lezárul egy életszakasz, kezdődik egy új, és igenis nagyon sokat fogsz változni a következő 4-5 évben. Az egyik legnagyobb naivitás azt hinni, hogy nem.


2.

>Más már 4 év után házasodik, én se vagyok már tini. A párom egy barátja is nemrég házasodott, pedig csak két évig jártak.


Ez pedig csak a társadalmi elvárásoknak való megfelelési kényszer. Az, hogy más x év után házasodik, nem feltétlenül jó dolog. Aggasztó, hogy ezzel érvelsz, mert azt mutatja, hogy nem elsősorban a saját kapcsolatotok kontextusában vizsgálod a házasságot (ahogy kéne), hanem azzal foglalkozol, hogy mások mit csinálnak, mások mit szólnak hozzá.

2018. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelen esetben pont úgy viselkedsz, mint egy hisztis tini. Vagy inkább mint egy óvodàs. Ami màsnak van, az neked is kell. Másnak volt már esküvője, akkor neked is kell. Erre szokták kérdezni a felnőttek, hogy "ha mások kútba ugranak, te is utánuk ugrasz?" Miért ragaszkodsz ennyire a házassághoz? Hova rohansz? Mit vársz, mi fog változni a házasságtòl? Ha Te is 25+ lennél, azt mondanám, nincs mire várni. De hidd el, tényleg sokat fogsz még formálódni. Egyelőre élvezd a meghosszabbodott tinikorodat. Tanulsz, a szerelmeddel élsz, nincsenek anyagi gondjaid. A barátodnak egyelőre elég, hogy nő vagy, nem tartja a markát, hogy fizesd ki a rezsi felét. Mit akarsz még? Tényleg élvezd ki ezt a gondtalan időszakot. Ennél már csak nehezebb lesz.
2018. jan. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen igaza van.


Már 21 évesen együtt élhetsz a pároddal. Ez nem elég egyelőre? Keveseknek adatik meg, hogy ilyen fiatalon a párjukkal éljenek.


Másokkal pedig ne foglalkozz, mert ők biztosan más úton jutottak el odáig. Amíg másokhoz viszonyítasz, sajnos addig valóban nem vagy kész a házasságra :(.


Kezdj majd el dolgozni, élni a hétköznapokat...lehet, erre kíváncsi.


Rengeteg olyan kérdést olvasni itt, hogy panaszkodnak a felek, hogy boldogtalan a házasságuk (oszt nem is a szent kötelék miatt mondták ki az igent), fiatalon esküdtek meg és most pislognak, mint hal a szatyorban.


Ráértek a házassággal. A párod valószínűleg előre gondolkodik és jól teszi. Légy türelemmel :)!

2018. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a párodnak igaza van.

Azt is vedd figyelembe, hogy 29 éves, már akkor is idősebb volt,mint te, amikor összejöttetek. Több tapasztalata van, jól mondja,hogy sokat fogsz változni a következő pár évben.

Nem arról van szó,hogy ne bízna benned, csak tudja magáról/barátairól, hogy ennyi idősen sokat változik az ember.

Könnyen lehet,hogy elvégzed a sulit és olyan munkát kapsz,hogy teljesen kifordulsz majd magadból,vagy éppen olyan lehetőséget kapsz(külföldi munka),ami miatt vége lesz a kapcsolatotoknak. Nem lehet tudni mit hoz a jövő, én megértem, hogy nem akar még házasságot a korod miatt.

Amúgy sem dolgozol még, miből fizetnétek az esküvőt? Nem akarok bunkó lenni, de úgy gondoltad, hogy majd ő fizeti? Tudod mennyibe kerül egy esküvő?

Teljesen korrekt, ha megvárja,hogy te is dolgozz és felesben fizetitek majd.

Én a 4-5 évet mondjuk kicsit sokallom, de szerintem ő sem kőbe vésett dologként mondta, csak annyi a lényeg,hogy még nem most fog eljegyezni, nincs itt az ideje még szerinte.

2018. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Lefordítom:

"Van állásom, pénzem, csajom, akivel együtt élek, kb. mintha a feleségem lenne, csak szerencsére nem az, de papír nélkül is megcsinál mindent, ami nekem kell. Majd azt mondom, hogy 4-5 év múlva elveszem, hogy addig se zaklasson ezzel."

2018. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt igaz, hogy még fiatal vagy, másrészt nekem ez a 4-5 év nagyon soknak tűnik ùgy, hogy már 4 éve együtt vagytok. Lepontozták az utolsót, de én is ilyen logikát làtok benne.4-5 évet kényelmes mondani, mert annyira messze van. Miért nem lehet mondjuk 2 év? Na, nekem ennyi a meglátásom.
2018. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagy, tanulsz, egy másodpercet nem dolgoztál még, mit akarsz?!


Miért vegyen el egy diáklányt, akinek fogalma sincsen az életről, csak a gyűrűvel villogna?!


Szörnyen gyerekes a gondolkodásod, és de, érettsgben vetekszel a tinikkel.

2018. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igaza van. Jelenleg úgy "élsz együtt", hogy semmivel nem járulsz hozzá az anyagiakhoz, hiszen még tanulsz. Tehát ő tart el, vagy anyádék fizetnek azért, hogy játszhasd vele a felnőttet.


A párod barátja valószínűleg korban hozzáillő nőt vett feleségül. Ő a dedóból választott, tehát jóhogy nem akar egy kislányt elvenni, hiszen ahogy mondja, sokat fogsz még addig változni.

2018. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!