Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Összeköltözés eljegyzés előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés eljegyzés előtt vagy eljegyzés összeköltözés előtt?

Figyelt kérdés
Nektek melyik logikusabb? Mik az érvek/ellenérvek?
2018. jan. 14. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Mindkettő az
2018. jan. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Én az elsőre szavazok, meg kell tapasztalni, hogy milyen együtt élni a másikkal, hogy az alapján egyáltalán van-e értelme az eljegyzésnek!
2018. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Az eljegytés nem jelent semmi változást.

Az összeköltözés viszont teljesen új alapokra helyezi a köztetek lévő viszonyt.


Mindkettő könnyen visszavonható, így a sorrend lényegtelen. Meg nem is versenytársai egymásnak.


De az összeköltözés mindenképp előfeltétel, akkor dől el, hogy képesek vagytok-e működni együtt, lehettek-e valaha egy család.

2018. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

házasság összeköltözés előtt


mert csak..

2018. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Előbb az összeköltözés. Mégpedig azért (az előttem szólók válaszain kívül), mert az eljegyzést jó esetben rövidesen házasság is követi. Én személy szerint nem adnám házasságra a fejem egy olyan emberrel, akivel azt se tudom, hogy fog-e egyáltalán működni a közös élet.
2018. jan. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Eljegyzés - házasság - összeköltözés.


Ha előbb költözöl össze, miért házasodnál? Minden megvan, ami a házasságban.

2018. jan. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Nincs jó válasz, ahogy neked lenne jobb, úgy cselekedj.


Házasságpártiként úgy gondolom, hogy:


Egy eljegyzést bármikor fel lehet bontani, nem kötelezi egyik felet sem semmire. Ha összeköltöztök előtte, jobban megismeritek egymást, és már annak tudatában kezdődik meg a jegyesség, hogy tényleg kiismeritek a másikat. Együtt lakva azért nem sokáig lehet titkolni a rossz szokásokat.


Ha előbb eljegyzés, aztán összeköltözés, az tényleg romantikusabb, és valahogy megvan a varázsa a dolognak. Viszont figyelmedbe ajánlanám ennek a kategóriának a többi kérdését, azaz nézd meg, hány olyan nő van, aki élettársként eljegyzésről, házasságról álmodik, a férfi meg nem akarja egyiket se, mert belekényelmesedett a dolgokba, és nem adná fel a szabadságát.

2018. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

A második. Tudom, le leszek pontozva, ezen az oldalon (szinte) mindenki az ellenkezőjét gondolja :D

Ahogy én látom: Elhiszem, hogy nagy lépés a közös élet, de szerintem túl nagy feneket kerítenek neki főleg azok az emberek, akik a házasság alól való kibújás lehetőségét keresik. Annak a lehetősége, hogy bármin is változtat az együtt lakás, főleg olyan irányba, hogy "jobban megismered a másikat", meglehetősen alacsony (ezt az alapján mondom, amit másoktól hallok, látok, olvasok). Ha vannak az embernek olyan tulajdonságai, amik majd az együttélésnél előjöhetnek mint problémaforrás (pl. házimunka elosztása, anyagiak beosztása, stb.), 90%-ban a felszínre jönnek még jóval előtte. Természetesen, ehhez egy őszinte kapcsolat kell.

Persze, aki nem szeretne házasodni, arra ez nem vonatkozik nyilván,de mivel eljegyzésről van szó,nyilván olyan emberekről beszélünk, akik szeretnének. Na már most ilyenkor szokott az jönni nagyon gyakran, hogy együtt élünk x éve, miért nem vesz feleségül? Aztán jönnek a válaszok: minek venne el, hisz így is mindene megvan, ami a házasságban lenne, csak így bármikor leléphet. Na, én a magam részéről ebből nem kérnék.

2018. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

összeköltözés-eljegyzés-házasság.

Én őszintén szólva nem ragaszkodom a házassághoz, gyakorlatilag mindegy. Látom a szépségét, örülök ha megvan, de nem fogok hisztizni ha nem vesznek el. Viszont nem házasodnék olyannal akivel nem laktam együtt, mert úgy derülnek ki azok az összeférhetetlenségek amiket eleinte tolerálok, de belülről rombolják a kapcsolatot, ha nem lehet feloldani őket.

A barátom házasságpárti, főleg miatta fogunk házasodni, ha fogunk. De ő is úgy gondolja, hogy bizonytalanságba nem osztogat gyűrűt. Az meg, hogy tudunk-e együtt élni, tartós összeköltözés előtt bizonytalanság.

2018. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Összeköltözés, mert anélkül bajosan derül ki h szíved szottya amúgy egy idióta.
2018. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!