Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor kell az eljegyzési ebéd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ketseg2017 kérdése:

Mikor kell az eljegyzési ebéd alatt feltenni a család-rokonság előtt a nagy kérdést?

Figyelt kérdés

Étteremben lesz tartva, előétel, leves, főétel majd torta, de nem igazán tudjuk, de még ötletünk sincs hogy hova szúrjuk be a dolgot.

Mikor mindneki megérkezik? Torta előtt?

Mikor szokás, ti mikor szúrtátok be?

Meg egy másik dolog, aban az esetben mikor már az eljegyzésen tudja az ijfú pár az esküvő dátumát (minden lefoglalva), ezt is bejelentik egyúttal, nem?

Köszönöm :)



2018. máj. 23. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nagy kérdést?


Mifelénk az eljegyzési ebéd csupán egy kisebb ünneplése az eljegyzésnek, gratulációk fogadása, nincs semmilyen "nagy kérdés" a család előtt. Ha már megkérték a kezed, akkor minek még egyszer megkérdezni? Ha mindenki tudja, hogy eljegyzési ebédre mennek, akkor úgyis tudják már, hogy jegyesek vagytok.

2018. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy lesz ebbe kötekedés, de levezetem :) .

Az eljegyzési ebéden szokás felhúzni a karikagyűrűket, most nem tudom hogy ti ezt akkor nem csináltátok meg jelképesen a család előtt? vagy ha igen, csak úgy ni némán felhúztátok? :D

Mert pontosan itt merül fel az a nagy kérdés amit te kérdezel tőlem: jelképesen mégegyzser lejátszódik a leánykérés, felhúzzák a gyűrűket.

Persze, lehet én értem félre az egész eseménynek a lényegét? :)

2018. máj. 23. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én a kaja elé raknám, lenne egy álló koccintás, ott esetleg mondhattok néhány mondatot és felhúznátok a gyűrűket, majd jöhet az ünnepi ebéd :)

28n

2018. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Te mar el vagy jegyezve, ugyhogy felesleges meg egyszer. İnkabb csak hasznaljatok ki az alkalmat az eskuvo bejelentesre.
2018. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
A karikagyuruket pedig az anyakonyvezeto elott fogjatok felhuzni. Ugy latom, van itt egy kis kavar.
2018. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom megkérte a kezemet egy KÖVES gyűrűvel (~eljegyzési gyűrű), az ebéden csak együtt ünnepeltünk a családdal kicsit,gratuláltak. Majd az esküvőn fogunk csak egymás ujjára karikagyűrűt (~jeggyűrű) húzni.


Errefelé már így szokás, nem nagyon fordul elő olyan nálunk, hogy a pár karikagyűrűt húz egymás ujjára, általában csak a nő kap egy köves gyűrűt.

2018. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
*jegygyűrű
2018. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A karikagyuruket pedig az anyakonyvezeto elott fogjatok felhuzni. Ugy latom, van itt egy kis kavar."

Nincs zavar, sok helyen nincs kövesgyűrű, hanem csak karika, amit az eljegyzésig bal kézen hordanak, majd esküvőkor átkerül a jobbra..


A kérdésre válaszolva: mifelénk nincs már ilyenkor "nagy kérdés". Úgy szokás, hogy az ebéd elején van egy pohárköszöntő, aminek a keretében bejelentik az eljegyzést, ezt követően felhúzzák a karikagyűrűket és koccintás, majd kaja.

2018. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!