Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerűlt be valaki egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kerűlt be valaki egy ilyen (lent) nagyon összetartó rokonságba/ "klánba"?

Figyelt kérdés

Mi apa felől ilyenek vagyunk.Apai nagyimnál az összejövetel Apaék 4en testvérek4házastars,ez 8 unoka ebből 5nek komoly parja van es 4dédunoka még. Érthető?? ;) Tehát özvegy nagyimmal együtt 20-30fős családi összejövetelek. Karácsony, húsvét, mindenszentek,templombúcsú..ide csapódnak még apa unokatestvérei gyerekestől unokástól...

Unokák közűl én vagyok szingli csak. Amikor volt komolyan valakim,akkor még kevesebben voltunk. Kérdésem lényege az lenne,hogy ha valaki kerűlt be ilyen családba,hogy érezte magát eleinte?

Nem is tudom,hogy mondjam nem kötelező menni persze de valahogy szokássá vált.Valami ìratlan szábály.

Nagyinak óriási porta 2-300méter hosszú 50 méter széles. Konyhája mint egy garzon lakás. Tavasztól őszig idilli rengeteg virág zöldség gyümölcs.



2018. márc. 18. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen családban. Először furcsa volt nagyon. Mert én egyke vagyok. És nem volt részem ilyenekben soha.

Kellett pár hónap míg megszoktam a dolgot.

Végül ez vetett véget a kapcsolatomnak....ez is a sok probléma közül.

Visszagondolva, nagyon hiányzik az az érzés amit ott kaptam, tőlük.

Jó volt.

2018. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Amiért kiìrtam,nekem fordìtott esetben kellemetlen volt. Jobb esetbe észre se vettek,rosszabb esetbe néztek mint kutyagumit a fűben.

Aztán na nagyinál mindenki vallásos(legalábbis annak teszi magát ott és egy politikai uralkodóban hisz).

2018. márc. 18. 10:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet szokni és meg lehet szeretni az ilyet. Barátomnak és nekem is nagy a család, még szokjuk a másik családját, de szerintem meg fogjuk szeretni
2018. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha az összetartó családod kedvesen fogadja, és befogadja a választottadat, már könnyebb a helyzet. Ha ez a család zárt, és nehezen fogadnak be "idegent", valamint a barátod is nehezebben illeszkedik be a váratlanul adódó nagycsaládba, akkor már problémásabb.

Én voltam ilyenben is, olyanban is. Általában ezeknek a nagyobb családoknak annyi a hátránya mint az előnye. Vannak, akik könnyebben illeszkednek be, hangosabbak, közvetlenebbek, aztán aki nem ilyen, az kicsit kellemetlenül, idegenül érzi magát a hangadók között.


Én kiszolgálom magam, nem kell kínálni 100X,beszélgetek a többiekkel, a párom viszont nagyon zárt, négytagú, rokonságmentes családban él, Neki gondot okoz az,hogy otthon érezze magát egy ilyen családi összejövetelen.


A barátodnak először mondd el,hogy ti így éltek. Szerintem szerencsésebb megismertetned majd "apránként" a családdal, és nem rögtön egy nagy családi banzáj közepébe bevinned.

2018. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem az ilyen nagyon nagy találkozókat (nálunk anyám családja ilyen, igaz ott "csak" a 7 nagybátyja-nagynénje, 13 unokatesója meg a mit tudom én hány másodunkatesóm van ott. Én nem szerettem az ilyesmit akkor sem és most sem. Jobban kedvelem a "kisebb" családi találkozókat ilyen max 8-10 ember... De jobb az 6-7.


Én inkább a minőségre tekintek, mint a mennyiségre. Jobb 3 őszinte rokonnal tartani a kapcsolatot mint 20 nem igazán őszintével akik egymás mögött fikáznak. A potyásokról nem is beszélve.

2018. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4es! Jó lenne az ötlet,de évek óta nincsennek kis összejövetelek. Régen volt 2 család közt névnapozás, majd tömbösìtett névnapozás. Majd 1-1szalonna sütés. Majd mikor mi unokatestvérek önállósodtuk a szüleink se keresték egymást. Talán ha lenne gyerekem,(nekik van) gyerekek miatt lehetne összejárni.
2018. márc. 18. 10:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam,hogy amennyiben komolyabbra fordul a kapcsolatod valakivel ellátogattok pár rokonhoz akivel szorosabb a kapcsolatotok. Már az is haladás ha nem teljesen ismeretlen társaságba csöppen bele.
2018. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még attól is gyomorgörcsöm van, ha szülei vannak, nem még összeröffenni vidéken idegenekkel. 😨
2018. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan azert nincs, hogy egy 30 fos rokonsagbol mindenki full jofej, intelligens, nyitott szoval tuti van jopar hulye is. Vagy aki nem szimpi vagy en nem neki. Ezert jok a baratok, azokat maga valaszthatja ki az ember, en peldaul tudom, hogy a mi barati korunk milyen, mar majdnem egy evtizede vagyunk igy “egyutt” de soha senki nem mondott egy rossz szot sem a masikra, sosem vesztunk ossze. Na ez a rokonsagra kvara nem igaz, en nem is szeretem az ilyen nagy osszejoveteleket, meg utana ha vege akkor a nagy kibeszeleseket meg ki kinek tartozik, koszi szepen ezt kihagyom. Nem szeretem ezt a tipikus “magyar csalad” osszejovetelt az undorito bogracsos kajaval amit a felig beb**szott kover 50es palik keszitenek orbitalis szakertelemmel “meg egy kis vorosbort is oncsel ma bele jouzsi”.

Nem vagyok magamnak valo, szeretek emberek kozott lenni, let elemem ahogy mindenkinek de az ilyen nagy rokoni banzajokat utalom, nincs is ertelme hiszen ugysem tudnal ennyi emberrel minosegi beszelgetest folytatni, akkor meg miert nem eleg egy kisebb rokoni kor akik normalisak is? En kiakadnek ha egybol ilyesmire akarna cincalni a parom.

2018. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Családtól függ nyilván, de nekem egykeként ez álom lenne. Az én barátomnak is ilyen nagy, összetartó családja van, mi is ilyet szeretnénk majd:)

Egyébként egy ilyen hatalmas portán főleg, nem zsúfolt, mindenki talál magának helyet.

2018. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!