Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek vannak olyan nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pumukli alfahím kérdése:

Szerintetek vannak olyan nők akik inkább örökbefogadnak gyereket, azzal együtt hogy ők is szülhetnének?

Figyelt kérdés
2018. szept. 29. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább örökbe fogadnék, mint szülnék. Párom számára is ez a jobb megoldás. Különböző okokból tartjuk veszélyesnek a szülést ezért fogadnánk inkább örökbe, ha arra kerül a sor.


23N

2018. szept. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Van ilyen esmerősöm, 2 saját fiú után szeretne egy tuti lányt, így inkább örökbe fogadnak. Személyes véleményem, hogy nincs az a rossz szülés, ami miatt bevállalnám az örökbefogadást. Érzelmileg iszonyatosan megterhelő, a tulajdonságok 50%ban örököltek, 50% a környezeti hatás. Emellett embert próbáló időszak egy gyökérkereső kamasz, akit elhagyott a vérszerinti anyja. Az se mellékes, hogy kb. 5 év a várakozási idő, ugyanakkor végig egy bizonytalanság, mert sosem tudhatod mikor csörög a telefon, ami megváltoztatja az életed. Munkahely szempontjából ez is sok kérdést felvet, ha olyan a munkakör, ahol fontos a személyes jelenlét. (Ismerősi körömben van pl. színésznő, pszichológus, akiket nem könnyű egyik napról a másikra helyettesíteni, nekik ez is küzdelem.) Ha nem szorulok rá, én ezt biztos nem vállalnám be, de vannak akik így látják jónak.
2018. szept. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

En. Felek a szulestol es a terhessegtol, feleslegesnek tartom, hogy szuljek, ha egyszer annyi arva, segitsegre szorulo gyerek van. A genjeim sem olyan szuperek, egeszsegugyi problemaim vannak. Plusz, nem is akarok gyereket, es nem hiszem, hogy ez hamar valtozna. Gondolom max akkor szeretnem majd, amikor amugy is tul keso lenne, hogy ne legyen veszelyes a szules.

Ha tudod, hogy nem egy drogfuggo gyereket fogadod orokbe egeszsegugyi es mentalis gondokkal, akkor en nem latok semmi problemat a dologgal. Sok esetben az egojuk miatt ragaszkodnak az emberek a sajat gyerekhez.

2018. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Miért vagy rákattanva erre a témára? Szeretnél szülni?
2018. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
A hozzád hasonlók folyamatosan osztják az észt a nőknek a szülésről, miközben ha beverik a lábukat már attól bőgnek. (nem ez az első kérdése a drágának ebben a témában, csak most nem fogalmazott provokatívan)
2018. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Anyám egy óvodában dolgozik, ahova járnak állami gondozott, vagy nevelőszülőknél élő gyerekek is. Szokott mesélni elég durva sztorikat és néha én is összefutok ezekkel a gyerekekkel.

Én, miután láttam/hallotam, hogy milyen kegyetlen sorsok vannak, bűntudatot éreznék, ha még egy életet hoznék világra ahelyett, hogy a már meglévőeken segítenék.

2018. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Akik olyan megfontolásból fogadnának inkább örökbe, hogy "jajj szegény kis árvák" meg "megmentenek egy kisgyereket", azok 99%-ban nem jutnak el odáig, hogy valóban gyereket kapjanak. Az emberek többsége 3 év alatti, egészséges vagy minimálisan beteg gyereket fogadna örökbe. Rájuk azért kell éveket várni, mert annyi a jelentkező, akik mind átmentek egy sor alkalmassági vizsgálaton, és szakemberek szerint megfelelő szülők lennének. Tehát őket nem kell "megmenteni", és egy ilyen gyereket befogadni egyáltalán nem önzetlen jócselekedet. Hanem egy hosszú és embertpróbáló folyamat, amin az ember csak azért megy végig, mert nagyon-nagyon szeretne gyereket. Ha van könnyebb út, pl. lehetőség a szülésre, sokan feladják közben. A pszichológus is meg szokta kérdezni a folyamat legelején, hogy miért szeretne valaki örökbe fogadni. Az ilyen önzetlen jótékonyokat általában lebeszélik, és alaposan felvilágosítják. Sajnos sok a tévképzet az állami rendszerbe kerülő gyerekekkel kapcsolatban, ezért nem mindig vannak vele tisztában a szülőnek jelentkezők, hogy mire vállalkoznak. Nem az a probléma, ha valaki úgy fogadna örökbe, hogy nincs biológiai akadálya a saját gyereknek! De a pusztán jótékonyságból örökbefogadók ritkán válnak jó szülőkké, sokkal nagyobb eséllyel okolják a gyereket a hibákért, és várják el, hogy a gyerek hálás legyen, amiért megmentették. Holott az örökbefogadást a saját érdekükből tették, és a gyereknek nélkülük is lehetett volna családja.


Megmenteni, jó célból örökbefogadni olyan gyerekeket lehet, akik valamiért "nem kellettek", és ezért nagy valószínűséggel az állami rendszerben ragadnának. Pl. idősebbek, súlyos betegek, nehezen kezelhetők. Ilyen azonban ritkán történik, és sok esetben csak azért, mert egészséges, fiatalabb gyereket nem lenne esély kapni. Pl. egyedülálló, idősebb szülőjelöltnek fehér, egészséges csecsemőt kapni szinte lehetetlen.


Akkor szokták sokan az örökbefogadást választani a szülés helyett, ha rettegnek a szüléstől, nagy az esélye valamilyen komplikációnak vagy öröklődő betegségnek. Annyira hosszú és megterhelő a folyamat, hogy aki nem stabil, biztos indokkal teszi, az közben úgyis feladja.

2018. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Mélységesen egyetértek az utolsóval, örülök, hogy végre valaki az igazat írta. Ezek a gyerekek nem szorulnak megmentésre, sajnos annyi a meddő pár, hogy évekig várakoznak. A nagyobb gyerekek meg sokszor beszorulnak az állami rendszerbe, mert ha félévbe 1x felkeresi a szülő anyja, már nenm adható örökbe, marad a nevelőszülőnél. "Megmentésre" a beteg, esetleg roma gyerekek szorulnak, de a nagy megmentők 95%-a ilyen gyereket nem akar "megmenteni".
2018. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Vannak ilyen nők, pl. én gyereket se nagyon szeretnék, de ha mégis megjönne az elhivatásom hozzá, akkor is inkább örökbe fogadnék, mint szülnék. Van elég egészségügyi bajom, igaz valószínűleg képes lennék gyereket szülni, de kell a francnak a terhesség meg a szülés. Szenvedtem már eleget, nem bírom a fájdalmat, nekem nem éri meg az a 9 hónap meg a szülés (és a szülés utáni dolgok), hogy "saját" legyen, mert az én géneim, stb. Inkább adnék egy esélyt a normális életre egy olyan gyereknek, aki ezt eddig nem kaphatta meg. Nyilván lelkileg nem könnyű egy ilyen gyereknek, de akkor is inkább ezt az utat választanám. Még az se zavarna, ha nem baba korú, sőt talán könnyebb is olyan szempontból, hogy már tudja, hogy nem mi vagyunk a biológiai szülei.
2018. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Persze simán, biztosan vannak. Én személy szerint, inkább szülnék, vagy ne is legyen egyáltalán, mintsem örökbe fogadjak. A férjem se vállalná be egyébként hasonló okokból amiért én sem. Egyszerűen azért, mert nem érezném magaménak más gyerekét, nem érzem úgy, hogy el tudnék vonatkoztatni a származásától.

Plusz, ha már bevállalnék egy gyereket annak minden nyűgével és örömével együtt, akkor ő legyen a szerelmünk gyümölcse, a vérünk , legyen kettőnkből.

Valamint alapvetően a terhességre és a szülésre kíváncsi vagyok, engem érdekelne milyen érzés, úgy is, hogy mi egyébként nem vállalunk gyereket, mert jó kettesben. Ami engem taszít a gyerekvállalásban az pl az, ami a terhesség és a szülés után jön...a sok lemondás, anyagi terhek, plusz stresszforrás, kialvatlanság, kevesebb szabadidő, hisztik, stb stb, minden macera ami egy gyerekkel jár.

2018. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!