Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Én egy 22 éves aktivan dolgozó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én egy 22 éves aktivan dolgozó fiú vagyok, és van egy 15 éves barátnőm már 1 éve aki államilag gondozott. Hallottam egy olyan dologról hogy ha egy államilag gondozottat eljegyeznek 16 évesen akkor az együtt élhet barátjával. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Van e esetleg más megoldás hogy ne keljen 18 éves koráig várnom rá? Örökbe fogadáson kívül!
2019. jan. 5. 17:36
1 2 3
 21/22 Karena26 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Megértettem, hogy tényleg segíteni szeretnél ennek a lánynak. Feltételezem, hogy tiszták a szándékaid, és nem csak ágyast akarsz magadnak.

De...

Túl fiatal vagy, hogy lásd, mi a különbség a szeretet/szerelem és a szánalom között. Szerintem te csupán magsajnáltad ezt a kislányt, ismerve a körülményeit. De a körülmény nem az ember!!! Akkor is össze akarnál vele költözni, ha rendezett családi és anyagi háttere lenne? Emberként, személyként összepasszoltok egyáltalán?


Kérlek abba is gondolj bele, hogy ő most egy érzelmileg, anyagilag kiszolgáltatott helyzetben lévő gyereklány, aki túl fiatal és sérült ahhoz, hogy ilyen szinten felelősséget tudjon vállalni az életéért. Akkor sem lenne képes józan döntést hozni a jövőjére vonatkozóan, ha szerető családban nevelkedne! Vajon hazavinne téged bemutatni a szüleinek, ha megtehetné?


Ő most halmozottan hátrányos helyzetben van a kortársaihoz képest, ezért még fontosabb, hogy bölcsen, okosan tudja felhasználni azokat a lehetőségeket, amik adottak számára: ingyen lakhatás az intézetben, tanulási lehetőség, különböző társadalomba beintegráló programok, stb. Rossz ötlet lenne megfosztani őt ezektől a lehetőségektől!


Továbbá szegény kislány tudattalanul is kapaszkodik minden fűszálba, ami most te vagy!!! Ha igazán szereted, kérlek ne vedd el a jövőjét azzal, hogy magadhoz kötöd!

2019. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Karena26 ***** válasza:
50%

Ha tényleg tiszta szívből szereted, akkor azzal tudsz neki segíteni legjobban, ha barátként mellette maradsz a felnőtté válása ideje alatt, hogy ne kallódjon el, de!!!


Támogasd őt érzelmileg, de ne legyen függőségi viszony köztetek, mert egy olyan kapcsolatba nem fér bele a szeretet!


Ha szereted, ösztönözd arra, hogy jól tanuljon, s olyan jó szakmát szerezzen, amiben sikeres lehet, s akár egyedül is képes lenne eltartani magát!


Segítsd őt önálló élethez, amelyben nem függ senkitől, tőled sem!!! Csak partneri viszonyban, veled egyenranguként van lehetősége igazán melletted dönteni!!!


Azzal tudsz jelen helyzetben a legtöbbet segíteni neki, ha nem ejted teherbe. Egy bébi teljesen tönkretenné a jövőjét és a lehetőségeit!!!


Sok szó esett a kommentekben a lányról. De mi van veled?

Te is ugyanolyan fontos vagy, mint ő!

Mi van a te jövőddel, életeddel?!? Olyan fiatal vagy még te is!

Biztos vagyok benne, hogy érett, önellátó, fiatal férfiként képes lennél ekkora terhet magara venni, mint egy másik ember élete, de!

Szép és nemes dolog ekkora áldozatot hozni valakiért, feláldozni magad, és a jövődet. De vajon bölcs dolog lenne meghoznod ezt az áldozatot, ha van sokkal jobb megoldás, mindkettőtök számára?


Bízom benne, hogy jó döntést hozol, s tisztességesen cselekszel majd ebben a kényes helyzetben, mindkettőtökért!


Legyen tartalmas, boldog életed/életetek! :)

2019. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!