Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Normális, ha pár hónap után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha pár hónap után már házasodni akar?

Figyelt kérdés

A barátommal csak pár hónapja járunk. Nagyon szerelmesek vagyunk mindketten, de én korainak tartom, hogy a házasságot fontolgassuk. Ő pedig azt mondja, hogy feleségül szeretne venni. Komolyan tervezgeti, hogy jövő májusban összeházasodhatnánk. Örülök, hogy szeret, de azt is tudom, hogy egy házasság mekkora felelősség. Ami megrémiszt az az, hogy mindkettőnknek voltak már hosszabb kapcsolatai, mindketten voltunk már szerelmesek, tudnia kéne, hogy az első egy év jó esetben mindig ideális, a problémák később jönnek. Hiába mondom neki, hogy korai erről beszélni, szerinte pont, hogy elég idősek vagyunk már ehhez és a családalapításhoz is.

28N és 33F



2019. máj. 14. 17:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
10-es, nem károgás. Jelen esetben nem a kor számít, hanem a kapcsolatban töltött idő az, ami baromi kevés. Ilyenkor még rózsaszín minden, erre még nem lehet alapozni.
2019. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

"Pont ebben a korban ideális. A korotok alapján pont jókor."

A házasság NEM KOR KÉRDÉSE!!!

Hanem a kapcsolat milyenségéé és egymás ismeretéé. Amit nem tudsz felmérni pár hónap alatt. Pár hónap után házasodni egyszerű felelőtlenség.

2019. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem se érdemes sokat gondolkozni rajta ebben a korban már. Ha tényleg szeretitek egymást csinálni kell, nem beszarni tőle. Elszórakozol még pár évet és azon kapod magad, hogy 30-35 vagy, és onnan már csak lefele van. Ha szeredet hajrá, sokkal jobb szerelemből házasodni mint 5 év után azért mert már "milyen jól kijövünk". A szerelem elmúlik úgyis.
2019. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem 33 éves lenne a pali, hanem mondjuk 25, akkor azt mondanám, hogy nagyon szerelmes, nagyon téged akar és veled akarja leélni az életét.

Ez így ebben a formában inkább kapuzárási pániknak tűnik, mindenképp meg akar fogni. "Az elég idősek vagyunk" tipikus duma erre.

Engem a férjem 2,5 hónap együtt járás után kért meg, és boldogan mondtam igent, mert vele akartam leélni az életem, ami azóta is így van:) De nem volt okom azt gondolni, hogy ő pánikol, mert idősödik és fél, hogy nem lesz párja. 21 évesen egy pasi ilyeneken nem aggódik. Mégis megkért 21 évesen.:) Nem voltak kétségeim, nem éreztem azt, hogy korai. Most 9 éve vagyunk együtt, másfél év kapcsolat után házasodtunk. Nem rohantunk a hivatalba rögtön eljegyzés után...még akkoriban voltak dolgok amik miatt nem jött el az ideje. Pl még mindketten tanultunk. 1 év volt mire befejeztük sulit, munkát kerestünk, és összeköltöztünk.

2019. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

Én normálisnak tartom. És milyen pár hónapról beszélsz, ha a párod csak jövő májusra tervezi az esküvőt? A még plusz egy év járás!

Ha tényleg nagyon szerelmes lennél, ahogy írod, nem pánikolnál attól, hogy hozzámenj (egy év múlva). Ez a hátulütője annak, ha valaki ilyen későn jut el a házasságig (mert ahhoz igenis már jócskán benne vagytok a korban). Ilyenkor már az ember mérlegel és megijed. És minél idősebb leszel, annál jobban mérlegelsz, és annál jobban megijedsz.

Ezért szerencsés az előző hozzászóló, aki 21 éves korban házasodott. Akkor az ember még nem vacillál, csak szerelmes és kész.

Minél több ideig vársz, minél többet latolgatsz, annál nehezebben fogsz dönteni az elköteleződés mellett. A párodnak pedig igaza van. Nincs mire várnotok. Ha tényleg szerelmes vagy, köteleződj el végre, őrizzétek a szerelmet, és tarts ki a párod mellett. Csak rajtatok múlik, hogy sikerül-e, nem azon, hogy nyugdíjas korotokig jegyesek maradtok.

2019. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%

15.


A férjem volt 21 éves amikor megkért:) Amúgy 22 volt amikor összeházasodtunk, én akkor 25.

24-21 évesen jöttünk össze, szóval én vagyok az idősebb nőként. Csak tisztázni akartam:)

2019. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

Mi kicsivel több mint 1 év után jegyeztük el egymást, de a férjem ideköltözött a kedvemért, a második hónapban összebútoroztunk, volt családi tragédia, betegség, és végül eldöntöttük hogy veszünk egy lakást, az is hullámvasút volt.

Ergo ebben a 1.5 évben sok nehézséget, stresszt átéltünk együtt, és mind csak erősítette a kapcsolatot, az egymás iránti bizalmat.


Barátnőm egy borzalmas, hosszú kapcsolatból jött ki, majd pár hónapra rá megismerte a párját. Kb 4-5 hónapja jártak, nekik is összejött jópár stressz faktor, de most fognak összeköltözni és a srác már baráti körben is erősen pedzegeti a házasságot. Barátnőm pedig örül, iszonyú boldog, mert érzi, hogy a srác a nagy Ő (egyébként látszik is rajtuk!).


De láthatóan Te tartasz a dologtól. Muszáj ide egy őszinte beszélgetés. Hogy adjatok magatoknak fél-1 évet. Addig te is vess számot magaddal, hogy mit szeretnél, egyáltaán megállapodnál-e bárkivel, vagy csak a mostani pároddal nem akaródzik a dolog.

2019. máj. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
40%

Mi is pár hónap után esküdtünk.


De nem hiszem, hogy baj volt ezzel. 24 év után egészen más okok miatt váltunk

2019. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!