Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés

Figyelem! A szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kérdés

Szokás még megkérdezni a nő apjától hogy elveheti-e a férfi feleségül?

Vagy ez csak ilyen régi szokás volt?

Keress kérdéseket hasonló témákban: lánykérés, eljegyzés

máj. 16. 19:20  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
ssaa nevű felhasználó válasza:

Van, ahol még van lánykérés, főleg vidéken.

Előírva nincs.

F.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/21Időpont máj. 16. 19:22 Privát üzenet
Béla. A Király. nevű felhasználó válasza:

Már nem annyira, de gesztusnak szép lehet, csak megfelelően tálalva. A lány se az apja, se a te tulajdonod, nehogy úgy érezze,később a párod, hogy "elbarteleztétek" mint egy kecskét, a hàta mőgött.

Modanám a leendő apósnak, hogy el fogom venni a lányát, kérem az áldásàt hozzá. Az egész csak szimbolikus.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/21Időpont máj. 16. 19:24 Privát üzenet

Van, ahol igen, van, ahol nem.

Egy közeli barátunk megkérte apukától a lány kezét, régimódi család, tartják a hagyományokat.

Ha az én párom apámat kérdezte volna, akkor lehet, hogy apám igent, én tuti nemet mondok :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/21Időpont máj. 16. 19:24 Privát üzenet
Ha nem is konkrétan ilyen formában de illik erről beszélni a családdal. Mindkettővel.Gondolom,hogy nem éri Őket váratlanul, de jobban jön ki ha Te pasiként mondod ezt el.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/21Időpont máj. 16. 19:27 Privát üzenet

Én úgy gondolom, hogy az ilyenhez pont semmi köze nincsen a családnak. De ettől függetlenül gesztusnak szép.

Azért az nagyon nem mindegy, hogy milyen a kapcsolata az apjával. Hogyha nem túl jó a viszony akkor valószínűleg a nő sem fog örülni neki, hogy megkérdezed az apját. Vagy egy olyan helyzetben ahol nem nagyon támogatják a kapcsolatot a szülők.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/21Időpont máj. 16. 19:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Félreértetek, nő vagyok, csak szimplán érdekelt a dolog :D

# 6/21Időpont máj. 16. 19:36 Privát üzenet
Béla. A Király. nevű felhasználó válasza:

Akkor kérdező, most én kérdeznék vissza: te mint nő, miként vélekedsz erről? Neked jól, vagy rosszul esne, ha kikérnének édesapádtól?

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/21Időpont máj. 16. 19:43 Privát üzenet
Igen, szokás és nemcsak vidéken. Nem csak hogy szép gesztus hanem egyfajta tiszteletadás is a lányos szülők felé. Én magam is így tennék, mert ha az eljegyzés gyűrűvel térden állva, akkor férjen bele az apától való kikérés is. De ez ízlés kérdése, nem kötelező.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/21Időpont máj. 16. 19:50 Privát üzenet

Az anyósom megözvegyült két pici gyerekkel. Egyik nagy ünnepen vacsora előtt felálltam az asztaltól és valami ilyesmit mondtam neki: "É. és én szeretjük egymást és úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk. Szeretnénk, ha beleegyezését adná". A válasz kb. ez volt: "Szívesen beleegyezem, legyetek boldogok". Követte a gyűrűhúzás az ujjakra.

F.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/21Időpont máj. 16. 20:02 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

Cseppet sem szemrehányásként, inkább információként (mert ne mindenki tudja, hogyan is zajlik egy leánykérés) írom, hogy ez az eljegyzés és az ezt megelőző pillanatok - a leánykérés - úgy zajlik, hogy már mindenki tud mindent. Ugyanez a helyzet a lakodalomnál, amikor a vőlegény násznagya kikéri a menyasszonyt a szülőktől. Az egész csak formalitás, hiszen már együtt van a násznép, cigánybanda, nászágy stb. Az apa pedig (az anya nevében is) beleegyezik abba, hogy a vőlegény elvigye magához a leányukat. Sokszor láttam ilyen alkalmakkor könnyező anyákat, de még menyasszonyokat is!

F.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/21Időpont máj. 16. 20:13 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ismerkedéskor nem szabad megkérdezni mivel foglalkozik egy férfi, mert azt fogja gondolni, hogy a fizetésére vagyunk kíváncsiak?
Ha én ma holnapra randit szervezek a lánnyal, akkor holnap azért illik megkérdezni, hogy jó e akkor x óra, vagy mivel ma már mindent megbeszélünk, nem kell?
Ha elhivok egy lányt talira, illik megkérdezni előtte, mit szeretne csinálni?
Segíteni a véleményével egy felnőtt férfi? Szeretnék megkérdezni valamit amit ide nem írnék ki.
Egyszerre több csajtól megkérdezni, hogy mehetünk-e tovább a barátságnál?
Mit jelent ha egy férfi a nőnek mondja hogy egyem meg a szivedet vagy a lelkedet? Mindegy hogy milyen koru fériről van szó csak ezt akarom megkérdezni!

Kérdések a Felnőtt párkapcsolatok rovatbólKérdések az Eljegyzés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!