Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szokás még megkérdezni a nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokás még megkérdezni a nő apjától hogy elveheti-e a férfi feleségül?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak ilyen régi szokás volt?

2019. máj. 16. 19:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
A válaszok alapján úgy tűnik, valahol szokás, valahol nem. Gondolom az adott családtól függ, meg fontos, hogy milyen a lány viszonya az apjával. Én még nem hallottam olyat az ismeretségi körömben, ahol megkérték volna a lány kezét az apjától is. Nálunk is furán jött volna ki. Nagyon korán elköltöztem otthonról, nem a férjemmel éltem együtt először, mindig nagyon önálló voltam, apámat kb. pont nem érdekli, mit csinálok. Nem vagyunk rosszban, de nem vagyunk részei egymás életének, nem közeli a viszonyunk. Amikor a férjem megkért, utána felhívta apámat és közölte vele, hogy az előbb megkért és én igent mondtam, az esküvő kb. ekkor lesz, majd szólunk a pontos dátumról. Apám meglepő módon nagyon érzelmesen reagált, nagyon meghatottnak tűnt és örült. Mivel a férjem tényeket közölt vele, gondolom nem a gesztus hatotta meg, hogy felhívta, csak maga a tudat, hogy összeházasodunk. Ezután minden közelebbi családtagot értesítettünk hasonló metódussal, főleg praktikus okokból, mert mind messze élnek tőlünk, az esküvőt pedig relatíve hamar leszerveztük, így nem ártott előre tudniuk, hogy lesz egy ilyen esemény. Érdekes módon, ahhoz viszont a férjem ragaszkodott, hogy apámat hívja fel először, nem is tudom, miért.
2019. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!