Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szokás még megkérdezni a nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokás még megkérdezni a nő apjától hogy elveheti-e a férfi feleségül?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak ilyen régi szokás volt?

2019. máj. 16. 19:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken se olyan nagy divat màr!

Gesztusnak aranyos. De főleg azok csináljàk ahol az apuka szigorubb, konzervatívabb. Vagy akim szeretnék az egész lànykérést és esküvőt hagyomànyosra venni! :)

2019. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
#7 Nekem igazából semleges hogy megkérdezné-e a párom az apámat, de nem tartom fontosnak.
2019. máj. 16. 21:15
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az én apám nagyon meglepődne. :-D Nem szokás ez már manapság a legtöbb helyen, esetleg a nagyon hagyományőrző kisebbségnél. Már anyám sem lett az apjától megkérve több, mint 30 évvel ezelőtt, pedig anyám falun nőtt fel, jó messze a fővárostól, és sátoros lagzijuk volt a szüleimnek.
2019. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A kikérés más, nem az eljegyzéshez kapcsolódik, az már a lakodalmas ceremónia része (már ha a pár igényt tart ilyen játékokra, van, aki kifejezetten utálja, nem szeret szerepelni).
2019. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megy a zöld kéz :)
2019. máj. 16. 23:23
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Szokás.

Épp ezért "ahány ház, annyi szokás". Van, ahol tartják, van ahol nem.

2019. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom ragaszkodott ahhoz, hogy az eljegyzés után mindenképp következő hétvégén hazautazzunk a szüleimhez vidékre, 200 km-re, hogy megkérje apukámtól is a kezemet. Apukám meg csak nézett, hogy ez most mi, és annyit mondott, "jól van" :) Szóval kinél hogy.
2019. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Gesztusnak aranyos. Mondjuk nálunk apám hiányolta. Mármint nem azt, hogy "engedély kérés" legyen, csak neki jólesett volna, ha a (most már) férjem előtte (mármint lánykérés előtt) beszélt volna vele erről.
2019. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tettem, hogy a lánykérés előtt néhány órával felhívtam apósomat telefonon, közöltem, mire készülök, és szimbolikusan a beleegyezését kértem. Nyilván nem volt egy komoly dolog, de szerintem jól esett neki a gesztus.
2019. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ritka,annyira nem divat
2019. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!