Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Származik majd bármi hátrányom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Származik majd bármi hátrányom abból, ha nem lesz egyházi esküvőnk?

Figyelt kérdés

A hivatalos a polgári, amit meg lehet más helyszínen is valósítani, így igazán gyönyörű is lehet. Az egyházzal vannak fenntartásaim, bár hívő vagyok. A későbbiekben származhat bármi hátrányunk belőle vagy a gyerekeinknek, ha nem az egyház szerint élünk (ha csak felszínesen is)? Pl. rengetegen csak látszat vallásosak, betartják, amit illik, mert midnenki megcsinálja, de én nem akarom ezt a felszínességet, és a gyerekeimnek sem. Egy gyerek még úgyse érti, hogy mi ez az egész, így megkeresztelni meg elsőáldozásra járatni pedig olyan gonosz dolog.


Vélemények? Légyszi ne kötözködjön senki.



2019. aug. 10. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

A pokolra fogtok jutni mindannyian!!!


Mégis milyen hátránya lehetne..?

2019. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tartozol egyik valláshoz sem, miért lenne egyházi esküvőd? Hátrányod nem lesz belőle.
2019. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mégis milyen hátrányod lehetne? 😀
2019. aug. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én hívő vagyok, járok templomba, és mégis azt mondom, jól gondolkodsz. Akit ennyire nem érdekel a vallás, szerintem nagyon jól teszi, hogy nem igényli a - számára nulla jelentőséggel bíró - templomi esküvőt. Ha a gyerekeidet nem fogod vallásos szellemben nevelni, teljesen felesleges megkereszteltetni meg elsőáldozásra, bérmálkozásra kényszeríteni őket.
2019. aug. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hiszek Istenben és a valódi jóságban, a szeretetben. Viszont az egyház tanításai sokszor eltérnek a valódi erkölcstől, a másik megertesetol...az igazi erkölcs a kereszténységtől feljebbi szinten van. Én pedig nem akarom az egyházat a gyerekemnek, hanem hogy tényleg empatikus ember legyen. Ne ítéljen el másokat a más vallasuk miatt, vagy mert meleg, mert nő, stb. A mi papunk nemreg olyat mondott, hogy aki nem jár minden heten templomba, az a pokolra jut...maskor meg hogy aki nem neveli vallásosan a gyereket az halalos bűnt követ el. Szörnyűségek. De kiveteleznek is azokkal, akik a helyi iskolába járnak; akik meg a városba jarnak, kinézik őket. Persze, vannak jobb közösségek, de nem garantált, és akkor is kötik őket az egyház szabályai. Régen nem is engedték megkeresztelni a házassagon kívüli gyerekeket, el se temethette őket a pap, gonosz dolog, mintha nem ugyanolyan gyerekek lennének...meg mi az, hogy az állatoknak nincs lelke? Tartott állatot az, aki ezt mondta, mert biztos, hogy nem! Az igazi erkölcs nem náluk van. Es en nem akarom ezt a családnak. Azt se, hogy egy pap mondja meg a tutit.
2019. aug. 10. 23:51
 6/19 peca1000 ***** válasza:
70%

A papnak az a dolga, hogy a hívőket beterelje a templomba, és ők adjanak pénzt.


Illetve azt hiteti el veled, hogy szükséged van az egyházra és a keresztényi életre, mert ha nem, akkor rosszat teszel.


Nem kerülsz a pokolra, nyugi! :)

2019. aug. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Most láttam egy kérdést egyébként, amiben a srác teljesen ki van akadva a barátnőjére, mert az állatszerető. A srác szülei megmérgeztek egy cicát, mert az átjárt hozzájuk, és amikor a lány ezen kiakadt, meg hogy hogy lehet ilyen csinálni, még a srácnak állt feljebb, hogy ilyen idióta állatvédőket. És utána a kommentekben is elkezdtek erről beszélgetni, hogy rengeteg ilyen ember van, főleg vidéken, akik semmibe nézik a háziállataikat, még az a hülye, aki szereti őket, ja és az is mindennapi dolog, hogy ha terhes lesz a kiscica vagy kutyus akkor megölik a kölyköket. Én is ilyen emberekkel élet, nagymamám is ilyen, apa hozzáállása is ilyen, és ez szörnyű! Egyszerűen kibírhatatlan lelkileg :( Mindig is szerettem az állatokat, és a szívem szakad meg értük, ha ilyet hallok. Ivartalanítani pénzbe kerül, oké, de nem kibírhatatlan, pont beszélték is a kommentekben, hogy az ivartalanítás ára kb az egy havi ételébe kerül az állatoknak (bár itt csak a maradékot kapják). Elzárni semmibe nem kerülne, ja hogy arra oda kell figyelni? Jah...hogy lehet megölni kiscicákat, kiskutyákat, milyen ember az ilyen??? Mindig is utáltam őket ezért, és soha az életben semmilyen körülmények között nem fogok velük egyet érteni. De én biztos vagyok benne, hogy ha ingyenes lenne elvinni az állatokat ivartalanításra, akkor sem tennék, ez 100%. Beoltva is csak azért vannak a kutyák, mert kötelező. Itt is látszik, hogy az emberek többsége igényli azt, hogy uralkodjanak felettük, és hogy kőbe vésett törvények legyenek, mert amúgy nem képesek agyilag eljutni odáig, hogy mi a helyes, hogy azt akarom, hogy egészséges állataink legyenek, már ha vannak. Ezért kell a vallás is, mert rengetegen nem fogják fel, hogy a normál alap erkölcshöz vallás nélkül, erőszak nélkül is el lehetne jutni, de nem képesek rá a szigor és tekintély nélkül. Szánalmas am. Apa meg egyszer el is vitt egy kutyát, ami nem ugatott eleget :( Utána már megbánta, és kimentünk megkeresni, de én azóta nem bocsátottam meg neki. Meg mindig mamáékat védi, amikor megölik a kiscicákat. Meg még adja az ötletet a szomszédnak, hogy ha véletlenül ,,felcsináltatná magát" a kutya, vagy ,,beköpné a légy", akkor el kell ásni a kutyákat vagy földhöz verni vagy agyon lőni. És sokszor még ránk is mondja, hogy ,,na nehogy beköpjön a légy" idő előtt (házasság előtt). Mintha az a gyerek nem ugyanúgy az unokája lenne házasság ide vagy oda. Ugyanúgy a mi közös gyerekünk a párommal, ugyanaz az élet, ugyanaz az unoka, és olyan felszínes dolog, amikor csak ,,időben" jöhet a baba.


Istennek hála kaptam eszet és szorgalmat is, így jó egyetemen vagyok, jó szakon, jó tanuló vagyok, a párom is, és soha az életben nem jövök ide vissza többet (csak látogatni max). Nem akarom, hogy bármiben is hatással legyenek a gyerekeimre, a gondolkodásukra, hogy beleszóljanak mindenbe, mint eddig. A lelkem eltévedt szerintem út közben. Mármint...sokszor mondják, hogy a gének határozzák meg a személyiséget, na én nem hasonlítok senkire a családban személyiségileg; de a nevelésüket se sajátítottam el. Akkor ez most hogy is van? Van egy ide nem illő személyiségem, és csak szenvedek emiatt, mert én vagyok a fura a sok ,,normális" (kegyetlen) ember között.

2019. aug. 11. 00:37
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmondhattam! Már sírtam, kellett nekem elolvasni azt a gyakoris kérdést...minden eszembe jutott, amit eddig mamáék csináltak. Lehet nem kéne már gyakorizni ennyit...
2019. aug. 11. 00:38
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy vallásos, az egész semmit nem jelent neked. Ennyi.


Ha bérmálkoztál, konfirmáltál, akkor viszont szószegő vagy.

2019. aug. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A vallásossag es a hit nem ugyanaz. Én őszintén hiszek Istenben, az egyházban magában viszont csalódtam. Látod, kedves 6-os, pont erről van szó, erről a hozzáállásról. Persze, hogy elsőáldoztam, de ebben a burokban neveltek fel, és akkor az volt a természetes, ráadásul óriási szigorban nőttem fel, ahol nem számított, én mit érzek...csak kötelező volt. És senki nem kérdezte meg, hogy egyetértesz vele vagy komolyan gondolod-e.
2019. aug. 11. 06:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!