Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan zajlik a polgári esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik a polgári esküvő?

Figyelt kérdés
Gyűrűt húznak a házasodók egymás ujjára? Olyan ruhát kell felvenni, mint egy templomi esküvőnél? Kell fizetni? Mit kell mondani?
2010. júl. 13. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha már ott vagy,mondj igent... :-)

Ha nem lesz templomi,szerintem nem fontos a "nagy fehér" ruha,elég kosztüm.

Amit az anyakönyv. mond,azt kell utána mondani.

Nem kell fizetni,vagy ha kell is,azt nem nektek kell,hanem a keresztapának-anyának,ahogy a templomba is...NÁLUNK ÍGY SZOKÁS,DE EZ ELTÉRŐ LEHET MÁS-MÁS TÁJEGYSÉGENKÉNT!!!

2010. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És ha nincsenek keresztszülők? Pl én meg sem vagyok keresztelve. Ez gáz?
2010. júl. 13. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:
polgárinál nem kellenek kereszt-szülők, csak 2 tanú (aki bárki lehet) . Kereszténynek sem szükséges lenni.
2010. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az anyakönyvvezetőnél kell időpontot egyeztetni. Nekünk 10 ezer ft volt 2 éve. Zene, pezsgő benne van.

Gyűrűhúzás van. Eskü van. Aláírás van. Koccintás, aztán midnenki mehet haza. :)

2010. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mármint ott lehetnek a kereszt-szülők természetesen, de nincs feladatuk.
2010. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor templomi esküvőd nem lehet.az anyakönyv.-höz be kell jelenteni a házassági szándékot előtte legalább (nem emlékszem vagy 30,vagy 60) nappal.És oda kérnek papírt a tanúkról,a nevük,születési idejük stb,kell.
2010. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. :)
2010. júl. 13. 14:56
 8/11 anonim válasza:
Az a legegyszerűbb, ha felhívod a Polgármesteri Hivatalt és kérsz időpontot egy esküvői bejelentkezésre. Ott aztán mindent el fognak mondani
2010. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk mindenért fizetni kellett a IX. ker-ben, még azért is, hogy a barátnőm énekelhessen (ha magnóról ment volna, akkor is fizetni kellett volna), és hogy az általunk vitt pezsgőt felszolgálják, gyertya is volt. Összesen 18 ezer volt. Csekket adnak, be kell fizetni.

Ruha nincs megszabva.

2010. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Barátnőmnek márciusban volt 20 ezerbe került benne volt a zene+pezsgő..menyasszonyi ruhában volt,hamar lezajlot az egész.
2010. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!