Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a különbség a polgári és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a polgári és az egyházi esküvő között?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Polgári: Polgármesteri Hivalat, anyakönyvvezető, az állam elismeri.

Egyházi: templom, pap, az állam nem ismeri el. Legalább az egyik félnek meg kell lenni keresztelve hozzá.

Polgári van templomi nélkül, templomi nincs polgári nélkül.

2011. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hivalat = Hivatal, bocsi
2011. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2011. nov. 4. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:

ÉN ezt még kiegészíteném: a templomi esküvőnél Isten előtt teszel esküt, amely inkább a lelki tisztességedre alapoz. A polgárinál egy jogi-gazdasági szerződés köttetik.

Sajnos (bár én nem vagyok hívő) az emberek manapság általában már csak divatból csinálnak templomi esküvőt. HOlott számomra nincsen szentebb (annak ellenére, hogy nem vagyok vallásos), mint Isten előtt esküt tenni. A legtöbben aztán meg a végén még meg is szegik ezt az esküt.

2011. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

A polgári esküvő kell, hogy hivatalos legyen. Nekem most volt szombaton az esküvőm, fél óra alatt lezavarják...nekem nem tetszett.

Az egyházi esküvőnk 1 óra volt, gyönyörű volt, mindketten sírtunk, jó volt Isten áldását megkapni az esküvőnkön, mi vallásos emberek vagyunk, szerintünk enélkül nem esküvő az esküvő... :) A Házas kapcsolatra mindenképpen kell Isten áldása.

2011. nov. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!