Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvőt hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvőt hogyan lehet a legrövidebben lebonyolítani? Mennyi ideig tart, elég 2 tanú, milyen ruha illik ilyenkor stb?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk esküvő pártiak, de babát szeretnénk és talán így lesz a jobb a hivatalos ügyek intézéséhez. Köszönöm előre is a válaszokat!
2010. júl. 14. 13:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

19:50-es: a 16:01-es vagyok. Az lehet, hogy te nem a külvilág miatt tartasz nagyobb lakodalmat, de a többség igen. Ha csak itt is olvasgatsz, akkor látod, hogy a legtöbben csak arra mennek, hogy nekik nagyobb, drágább, divatosabb lakodalmuk legyen, mint másoknak.

Szerintem nem az a fontos, hogy mások lássák, hogy összeházasodnak, hanem kettejükre tartozik. Mi nem azért tartottunk ilyen esküvöt, hogy a gyerekek házassában szülessenek, hanem mert összetartozónak éreztünk magunkat, de mivel egyikünk sem szeret bulizni, mulatozni, táncolni, ezért nem akartunk lakodalmat, mert akkor csak negativ élmények lettek volna többségben, beszédet meg azért sem akartunk, mert vagy sablonos, vagy semmitmondó lett volna, igy csak a lényeget kértük. De mint irtam, ennek ellenére tartós, jó házasság lett belöle.

2010. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

15:37-es!


Nem elég az apasági. 1 éve változott a törvény és sajna már nem elég az apasági:( ezért nekünk is csak 2 tanúval lesz az esküvőnk, mert mi sem vagyunk esküvő pártiak, csak a baba miatt lesz, mivel már nem elég az apasági!!

Ne írj hülyeséget, ha nem tudod a mostani törvényt!

2010. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mutasd meg a családjogi törvény változását, ahol leírják, hogy "nem elég az apasági", ha már azt nem tudod megmondani, hogy mire "nem elég"...
2010. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem láttam a törvényt, hanem az anyakönyvvezető mondta nekem az információt. Nem okoskodni akartam csak leírtam, amit ma tudtam meg, hátha érdekel másokat is. Ma voltam az anyakönyvvezetőnél, mert januárban szülök és mi sem szeretnénk esküvőt, de szeretnénk, ha a gyerekünk az apja nevét kapná és nem lennének bonyodalmak sem a hivatalos ügyek intézésével. És ma mondta az anyakönyvvezető, hogy januárban változott a törvény és már nincs olyan, hogy apasági nyilatkozat, már ha azt akarják, hogy az apa nevét kapja a gyerek akkor közjegyző által hitelesített élettársi kapcsolat kell, amiért sajnos fizetni kell nem is keveset:S legalábbis nálunk nem keveset, de ez az összeg minden közjegyzőnél más. Úgyh mi 2 tanúval összeházasodunk, mert az ingyenes. Pedig nem akartunk összeházasodni, úgyh elég szomorú lettem, hogy csak ez a 2 választási lehetőség van arra, hogy az apja nevét kaphassa a gyerek:(( és januártól megint új törvény lesz azzal kapcs. hogy kaphatja az apja nevét a gyerek:S

További szép napot mindenkinek!:)

2010. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!