Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan védjem ki a sértődéseke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védjem ki a sértődéseket? Miért nen lehet megérteni hogy terhesen szűk körben ünnepelnénk?

Figyelt kérdés
Ősszel lesz az esküvőnk, aminek a szertartására több ismerőst, kollégát, rokont hívtunk meg, viszont a vacsorára a szűk családot, baráti kört. Ezt sajnos pár rokon nem érti meg, mert ők is anno meghívtak minket az esküvőjükre, és illetlenek vagyunk és nem is titkolják ezt a véleményt... Szerintem terhesen érthető, hogy nem a 100fős lagzi az álmunk. Ti mit gondoltok?

2019. szept. 10. 23:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt nem érti meg és megsértődik az hiába rokon de elmehet a tudod hova... Reagálni se kell rá, nem jön és kész. Hogyha ez neki hatalmas probléma akkor nem kell vele tartani a kapcsolatot. Annyira nem jelent semmit, hogy valaki rokon. Ha ennyire nem érdekli őket, hogy nektek mi a jó akkor nem kell velük tárgyalni és kész.
2019. szept. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt csak az a bibi, hogy a szertartásra is csak a szűk kört kellett volna meghívni. Ha valakit meghívsz oda, vedzi a fáradtságot, kiöltözik, fodrászhoz megy, ne adj Isten ajándékot visz, joggal várhatja el, hogy cserébe meghívd a vacsira. Nekünk nagy esküvőnk volt anno. Aztán voltunk egy pár lagzin. Volt aki kis esküvőt tartott, nem sértődtünk meg rajta, de nem hívott meg minket a szertartásra sem. Ez nagyon erőltetett- akarod, hogy eljöjjenek, de időben lépjenek is le. Ha kis esküvő, legyen ott a tényleg szűk család a szertartáson is. Ha meg mégis elhívod őket, nem kell lagzi, de egy vacsi csak belefér. Vagy egy kis szeretetvendégség ott a hivatalnál. Vakamivel háláld meg hogy elmentek. Bár en így se szívesen mennék-de ez az én véleményem.
2019. szept. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor - is - örülök, hogy kevés és értelmes rokonaim vannak (mármint akikkel szóbaállok egyáltalán a múmia-jelleműekkel alapból nem beszélek) és ilyen sosem lesz. Azt mondom, hogy szűk kör, akkor szűk kör, ha nem akkor szevasztok ma se... izé, szóval nem jöttök el és kész. Annál olcsóbb nekem. Aztán úgyis megbocsátotok, mert az eszményrendszeretek alapján muszáj. És megint nyertem.
2019. szept. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A ti esküvőtök,ti döntitek el,hogyan ünnepeltek.
2019. szept. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem azt a rokont azért illik meghívni, aki titeket is meghívott, azt meg pláne, aki messziről jönne és valószínűleg ajándékot is hozna. Vagy akkor ne hívd meg egyáltalán, de így elég hülyén jön ki, ha rátok szánja idejét, esetleg pénzét, hogy gratulálhasson, de enni nem kap. Nem tudom, hányan vagytok a családban, de gondolom, ez még nem lenne száz fő...? Ettől még a lagzi nem kell, hogy klasszikus nagy hepaj legyen, elég ha este tízig egy étteremben beszélgettek, szóval a terhességedet nem terhelné meg jobban, ha tíz helyett húszan vagytok.

Ismerősöket, kollégákat, barátokat viszont nem kell meghívni, ha akarnak, bekukkanthatnak a szertartásra, ha nem, te se sértődj meg. (Ha meg belefér, opcionálisan tarthattok max. előtte egy búcsúztató "zsúrt" vagy utána valamikor egy konszolidált házibulit, kerti partit vagy "sörözést".)

2019. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is szokás úgymond, hogy vannak, akiket csak a szertartásra hívnak meg. Viszont mondjuk a messzebbről érkező rokonokat (akik utaztak pár órát, hogy ott legyenek) illetlenség csak emiatt utaztatni és vacsora nélkül "hazaküldeni". Hogy a szomszédnénit nem hívjátok meg csak a szertartásra az teljesen ok, nálunk is szokás így.
2019. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudod kivédeni, mert az emberek imádnak megsértődni a semmin. Egy esküvő kapcsán meg főleg, ott semmit se tudsz úgy alakítani, hogy ne akarja mindig valaki megmondani, hogy hogyan kellene máshogy csinálnotok.

Egyébként nekem sokkal szimpatikusabb ez amit te csinálsz, hogy kismamaként nem akarsz világraszóló lakodalmat tartani.

2019. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
Számomra evidens, hogy akit a szertartáson szívesen látok, azt a vacsorán, lagzin is utána. Tudom, hogy megszokott, de számomra mérhetetlenül fura, ha valakit meghívok az esküvőnkre, de ezt követően elköszönök tőle, míg a többiekkel mulatni készülünk. Szerintem valahol jogos a sértődés, egy kicsit nem átgondolt szervezés ez így, olyan, mintha csak az ajándékuk kéne, de ettől függetlenül ez a ti napotok és legyen úgy, ahogy ti szeretnétek!
2019. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Vagy meghívsz valakit rendesen vagy nem. Ez a szertartásra jöjjenek, mert jók lesznek biodíszletnek, szerintem nagyon gáz.
2019. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudod kivédeni a sértődéseket, hiszen látod, itt is többen vannak, akik szerint ez gáz, és mit képzelsz magadról.

El kell engedni a füled mellett. A te esküvőd, legyen olyan, ahogy ti szeretnétek. Nálunk a szertartáson kb 25 vendég lesz, utána az étteremben 11. Akik csak a szertartásra jönnek, nekik direkt kihagysúlyoztuk, hogy ne hozzanak ajándékot, mert kellemetlenül éreznénk magunkat, hogy mi egy pohár vizet se adunk cserébe. De nálunk mindenki, aki csak a szertartásra jön, budapesti, nem fog senki többszáz km-t utazni, meg nemtudoménmenniyt készülni. Ha közülük elégedetlenkedne valaki, hogy miért nem jöhet a vacsorára, valszeg megmondanám neki, hogy akkor a szertartásra se kell jönni és ezzel a probléma megoldva.

2019. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!