Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan védjem ki a sértődéseke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védjem ki a sértődéseket? Miért nen lehet megérteni hogy terhesen szűk körben ünnepelnénk?

Figyelt kérdés
Ősszel lesz az esküvőnk, aminek a szertartására több ismerőst, kollégát, rokont hívtunk meg, viszont a vacsorára a szűk családot, baráti kört. Ezt sajnos pár rokon nem érti meg, mert ők is anno meghívtak minket az esküvőjükre, és illetlenek vagyunk és nem is titkolják ezt a véleményt... Szerintem terhesen érthető, hogy nem a 100fős lagzi az álmunk. Ti mit gondoltok?

2019. szept. 10. 23:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 18 vendég volt a szertartáson is, étteremben is. Bennem is van valami fura érzés azzal kapcsolatban, hogy van, akit csak a szertartásra hívnak meg. Nem is az a baj, hogy "csak" arra, inkább úgy mondanám, hogy akkor arra sem kellene. De amúgy tény, hogy van, ahol szokás ez, hogy kétféle meghívó van.
2019. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Erre nehéz jó választ adni, mert eléggé fura helyzet. Igen érthető, hogy várandósan nem az a vágyad, hogy 80-100 emberre tervezz egy lagzit. Valószínűleg a legtöbben tudják, hogy mennyi stresszel tud járni egy esküvő leszervezése. De akkor tényleg, mint ahogy az előttem szólók egy része is írta, ne hívd őket sehova sem! Mert nyilván senki nem menne üres kézzel, hétköznapi megjelenéssel és kap egy puszit aztán mehetnek útjukra.
2019. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Természetesen akik messziről jönnének őket szeretettel várjuk a vacsorán is.

Nem mellesleg nem várjuk el az ajándékot, stb, de én nem értem mi a baj azzal, hogy a távolabbi rokonok,kollégák, tehát akik annyira nem szoros kapcsolatban vannak velünk, miért bunkóság ha a ceremóniára vannak meghívva?

Mi is nem egy szertartásra voltunk "csak" meghívva, és nem volt sértődés ebből. Sőt. Rengetegen csinálják így szerintem.

2019. szept. 12. 14:24
 14/25 anonim ***** válasza:
64%

De ha nem szeretnéd őket vendégül látni, akkor minek hívod meg őket a ceremóniára? Hogy legyen tömeg a fényképeken?

Nem te teszel szívességet, hogy elhívod őket, hanem ők, hogy elmennek. Nekik a te ceremóniád ugyanúgy pénz és időveszteség, mint,azoknak akik mennek a vacsira. Ezt szebben nem lehet kifejezni, ne haragudj.

Kis esküvőre van lehetőség, de a nagy látszatát akarod kelteni.

2019. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ezzel abszolút nem értek egyet.

Mindenki aki "csak"a ceremóniára hív valakit az a csillogást, és a látszatot akarja?

Tegyél akkor igazságot több millió pár között akik szintén így cselekednek, vagy cselekedtek! :)

2019. szept. 12. 21:13
 16/25 anonim ***** válasza:
30%

Lehet sokan így cselekednek, de értelmes magyarázatot még nem hallottam rá, ahogy azoktól sem, akik furcsállják. Én azt tudom elmondani, hogy nekem miért fura.

Ez egy kicsit olyan, mint amikor a céges karácsonyi évzáró beszédre meghívnak, de a vacsorára nem. Vagy amikor a keresztelőre meghívnak, de az ünnepi ebédre nem. Vagy amikor a gyerek ballagására invitálnak, de utána mehetsz is haza, mert a közös ebédre már nem kellesz. Számomra ez nagyon nagyon rideg meghívóként és meghívottként is. Akiket nem látok szívesen vendégül a vacsorán, azokat a szertartáson sem. Miért van ahhoz több köze egy távoli rokonnak, kvázi idegennek, mint a lagzinkhoz? Én sok mindent pont fordítva látok, mint mások. Szerintem a szertartás az, ami sokkal bensőségesebb, nekünk szól. Nem akarok parádét csinálni belőle és olyan embereket ott látni a sorok között lépkedve, akihez érzésre semmi közöm. A vacsora, buli már sokkal kötetlenebb, én előbb hívnék oda több embert inkább, mint a szertartásra. Vagyis pontosítok én pont ugyanannyit hívnék meg mindkettőre, ugyanis egyik a másik nélkül számomra nincs. Kaptam már én is meghívást szertartásra. Elmentem, mert az illem úgy kívánta, de ez valahol nem oké szerintem. Most akkor szeretne együtt ünnepelni velem a pár, vagy nem?

A kommunikációja is mérhetetlenül fura. Ennél sokkal tisztább, hogy "figyu, kis esküvőt szeretnénk, csak a szűk családot hívjuk meg". Azt nehéz sértődés nélkül lekommunikálni, hogy gyere is meg ne is. Főleg úgy, hogyha előtte téged mindkét részre meghívtak.

2019. szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
27%
Jo, oke. Igazad van. Barki barmit ir te csakis a sajatod erzed igaznak. Akkor mi kerdes?!
2019. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nem ezt mondtam, hogy csak a " sajátomat fújom, de attól még, nem értem ezeket a reakciókat, és általánosításokat!

Abban mi az elitélendő, hogy pl akik nem állnak annyira közel Hozzád,hogy meghívd őket a lagzira / vacsorára - ki mit tart, csak a szertartásra hivatalosak?!

Nem az utca emberét hívod be, hogy nézze meg, hanem olyan embert akinek közé is van Hozzád ( kolléga, távoli rokon), DE akik igazán jelen voltak az életedben osztod meg az este további részét?!

Szerintem nem én vagyok az egyedüli aki így látja. Pl a kollégáim eddig mind így csináltak. Az egész iroda hivatalos volt a polgárira, a lagzira nem. Senki sem sértődött meg.

Sőt, volt, hogy rokon is így járt el. Amíg gyerekek voltunk sokat voltunk együtt, később megszakadt a kapcsolat, de illemből jött a polgárira a meghívó, és senki sem sértődött meg.

2019. szept. 13. 16:19
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Akik nem állnak annyira közel hozzám, hogy vendégül lássam, azt nem rángatom oda a polgáriara sem. Ezen nem értem mi a nem érthető. Leírtuk elég szájbarágósan, hogy miért nem. Szerintem csak ismételgetjük magunkat.

Amúgy nem tudom milyen igazságot kell tenni a párok között, itt te mire gondoltál?

2019. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Szájbarágós vagy sem, magyarázd el az ÖSSZES TÖBBI PÁRNAK, akik szintén így gondolkodnak mint pl mi. Van aki így csinálja, van akik tök máshogy. Ettől még nem kell a nagyokos szöveg, hogy aki így gondolkodik a képek és a kifelé " vetítés miatt" rendezik így az esküvőt. Nem mellesleg más hozzászoló sem feltétlenül a Te álláspontoddal ért egyet. Nem is kell, de akkor ezt kocka felfogást is engedjük már el... Nem 50 km-ről akarok elrangatni rokonokat a szertartására.
2019. szept. 14. 01:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!