Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt adnátok a legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt adnátok a legjobb barátnőtök esküvőjére (egyedül)?

Figyelt kérdés

Persze, gondolom anyagi helyzet függő. Tegyük fel, hogy nincsenek anyagi problémáitok, elég sok megtakarításotok van, tehát a családi kasszának nem számít, hogy 10 vagy 100 ezer forintot adtok.

Ti hova lőnétek be, hogy tényleg segítség legyen a fiatal párnak, ne szimplán a kaja árát kapják vissza, de azért ne legyen nagyon elszállt a dolog?


2019. okt. 12. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kell utaznod (nyílván nem 10-20 km-t) és/vagy szállást fizetned? Szervezted v részt vettél a lánybúcsún? Milyen esküvő? (fényűzőbb v egyszerűbb)
2019. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőmnek nem pénzt adnék, hanem olyasmit, amire tudom, hogy vágyik. A pénzt személytelennek érezném.
2019. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem kell utaznom, szállást fizetnem. A lánybúcsún voltam, az fejenként 15 ezer volt. Az esküvő amolyan "átlagos". Mivel a legjobb barátnőm és érdekelt, így tudom, hogy ha minden egyes vendég (kisgyerekek) 22-23 ezer forintot adna, akkor jönnének ki teljesen nullára.

Második: Van benne egy nagyon pici személyes ajándék is, de kifejezett kérése volt a párnak minden meghívotthoz, hogy pénzt adjunk, ne ajándékot, amivel egyébként maximálisan egyet is tudok érteni. Személyes ajándékot veszek szülinapjára vagy akár csak úgy is, de az esküvőre pénzt szeretnék adni.

2019. okt. 12. 14:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk most nyáron volt az esküvőnk, és fejenként kb. 100 euróra jöttek ki a költségek, ha az egész lagzit nézzük (szóval ruhával, fotóssal...stb mindennel egybevéve).


Ha azt számolom, ténylegesen mennyit költöttünk egy vendégre, akkor a kaja 26 euró volt, a süti és italok, plusz amit haza adtunk bort és sütit kb. 15 euró lehetett egy személyre. Ezen kivül mi fizettünk szállást is a vendégek egy részének, mivel kb. 150-200 km-ert utaztak, ez 10 euró volt fejenként.

Tehát a szállást leszámitva cca 40 euró, kb. 12000 Ft.


Tényleg mindenki az anyagi helyzetéhez mérten adott ajándékot, tulajdonképpen a lagzi árának a felét visszakaptuk nészajándékba. Barátoktól 25-125 eurót kaptunk fejenként. En az utóbbi években 100 eurót adtam a barátnoimnek.

2019. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Max 30.000
2019. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Te tudod mi az ami neked anyagilag belefér, de én 40e-nél nem adnék többet.
2019. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 22-23 a vacsorám, akkor 30-at. Ha nagyon nem számít a pénzt, akkor talán 40.
2019. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben 50-et kaptam a barátnőmtől. (egyedül jött, egyedülálló)
2019. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A legjobb barátnőmnek 50-60 ezer forintot vinnék és valami apró kis személyes ajándékot.
2019. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 5ezret kaptam és ketten voltak
2019. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!