Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi marad a lényegből?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi marad a lényegből?

Figyelt kérdés
Na szóval, már az esküvő előtti hèten összeházasodnak hivatalosan, és kamu ceremónia lesz szertartásvezetővel. Aztán a fotók sem aznap készülnek, hanem egy egész nap csak fotózkodnak majd. De én ezt nem értem. Most akkor nem az a lényeg már, hogy hivatalosan összeházasodnak, amot megünnepelnek a szeretteikkel és arról készül kép, hanem az egész egy nagy kamu.Ez a szokás manapság?
2019. nov. 27. 09:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%

"A hivatalos esküvő és a kamu ceremónia szertartásvezetővel eddig is külön volt, csak utóbbit templomi esküvőnek hívták."

Én azért nem említenék egy lapon egy kamu ceremóniát és egy 2000 év óta szabályozott házasságkötést, amire szigorúbbak a jogi szabályok, mint a polgárinál...

2019. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nárcisztikusabbak, és mivel a technikai fejlődés által, könnyebben és tömegével ömlenek a nőkre az ilyen olyan fényképek facebookról, internetől, gyakorlatilag minden fenn van: nem tudják a mértéket.

Én is sokszor úgy érzem, már a képekről, hogy ez egy kicsit túlzás. Oké, életed egyik legszebb napja, de valljuk be, azért nem úgy kell megszervezni, mintha életed utolsó napja lenne. Az a visszatetsző számomra, mikor éveket spórolnak rá (akár 6-7 év), hogy meglegyen az 'álom' esküvő. Nem az a fontos, hogy a másik a férjed/feleséged legyen? Persze tudom, tudom, ne szóljunk be, mindenki azt csinál amit akar. Én tőlem aztán pláne, de azért elég gáz, mikor valakinek nincs pénze valamire nagyon, és mégse tud elszakadni tőle, holott nem változtat akkorát az életén ha meg lesz neki. Az esküvő pedig a külcsínről szól. Komolyan attól lesz valakinek jobb az élete/házassága, mert dekorost bérel fel, 10 pincér sündörög körülötte, és 300-an vannak az esküvőjén? Meg külön nap a fotózásra. Hát én aztán biztos nem akartam volna még egy plusz napot. Mi a fenének annyi kép, soha a büdös életbe nem nézünk vissza annyit. De ebből is túlzásba esnek már, mert a tárhely végtelen...

Nekünk nagyon szép esküvőnk volt, és reggel mi vettük meg a piacon a virágot, a ruhám nem volt több 60 ezer ft-nál, és esküvő előtt másfél órával fotózkodtunk. Már majdnem szóltam is a fotósnak, hogy most már elég lesz nekünk ennyi. Videóst is béreltünk, de mindkettővel annyi volt a élcunk, hogy emléket örökítsünk meg, nem pedig hollywoodi film forgatás tartsunk.

Nekem már hányingerem van a sok esküvős mindenfélétől, amivel rászállnak a nőkre, hogy mi nélkül nem lehet tökéletes az esküvőd :D Azért azt ne felejtsük el, hogy van egy vőlegény is...

De igen, ez a szokás manapság, nekem röhejes az egész, de ha valaki ettől érzi, hogy nő az önbizalma, vagy szüksége van rá...

2019. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mennyivel könnyebb volt az élet a közösségi oldalak megjelenése előtt. Nem kellett tökeletes képekkel versenyezni.
2019. nov. 28. 15:37
 14/17 anonim ***** válasza:

#11: "amire szigorúbbak a jogi szabályok, mint a polgárinál..."


SEmmilyen jogi szabályozás nincs rá, mert a jog nem ismeri el. Nem létezik a jog számára.

2019. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
És most ez itt a lényeg?
2019. nov. 28. 17:17
 16/17 anonim ***** válasza:

"Mennyivel könnyebb volt az élet a közösségi oldalak megjelenése előtt. Nem kellett tökeletes képekkel versenyezni."


Hát ja. Ismerős csaj és vőlegénye személyi kölcsönt vettek fel a Maldív szigeteki nászútra (nehogy már megszólják őket, hogy csak Krakkóban voltak.)

2019. nov. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Mi a Mátrában voltunk, de jó is volt. :)
2019. nov. 29. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!