Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen manapság az egyház...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen manapság az egyház hozzáállása azokhoz a párokhoz, akik élőbb vállatak gyermeket, és csak ezt követően házasodnának?

Figyelt kérdés

Szerintem a gyermekáldás az élet csodája,én képtelen lettem volna ezt esküvőhöz kötni.

Van egy jelenleg másfél éves kislányom,jövőre viszont össze szeretnénk házasodni.

Van hitünk,de nem gyakoroljuk nap mint nap a vallásunkat,ezért nem tudom...


2010. júl. 25. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha téged nem érdekel, akkor nyilván az sem érdekel, hogy mások mit gondolnak róla.

Én azt mondom, hogy mindenkinek a magánügye, hogy a házasság előtt vagy után vállal-e gyereket. Tényleg nem ezen múlik.


Az egyháznál attól függ, melyikről van szó. Általában nem szoktak belekötni, ha eleget fizetsz. Persze arra is volt már példa, hogy egy pap nem adott össze olyan párt, akinek már gyereke volt. De ez egy elég extrém eset...


Általában tényleg nem szoktak szólni, maximum a jegyesoktatáson hümmög egy keveset a pap, de ezt ki lehet bírni.

2010. júl. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Örülnek neki, hogy mégis összeházasodnak.
2010. júl. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Lehet, hogy szigorúbb, mint a pedofilok megítélése.
2010. júl. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Templomit mi is jövöre szeretnénk, most csak polgári van. És szeptemberben születik a kislányunk.

Úgyhogy nagyon remélem, hogy nem kötnek bele. Református vagyok, ez a felekezet nem olyan konzervatív mint a katolikus. Ott nagyobb eséllyel nem kötözködnek...

2010. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
a katolikus egyház a sátán szolgája, tehát jó pénzért az ördögöt meg lehet fizetni....
2010. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mi sem voltunk megesküdve mikor született a kisfiunk.mikor mentünk megbeszélni a keresztelőt,akkor ajánlotta fel az esperes úr hogy ha gondoljuk összead minket a fiunk keresztelője elött.igy összeházasodtunk akkor.mindig is terveztük hogy lesz esküvő,csak ugy voltunk vele,hogy mindig másra kellett a pénz,igy halasztódott.mi sem kötöttük az esküvőhöz a gyerekáldást.

ma már nem olyan konzervatívak a papok,mint ezelött 20 évvel.a környezetemben van 1-2 pár akiknek van 1 vagy több gyermekük,de nincsenek vagy a gyerek/ek születése után esküdtek meg.szerintem ezzel ma már nemigazán foglalkoznak a vallások,hogy elöbb gyerek aztán esküvő.

2010. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!