Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe került az esküvőtök?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe került az esküvőtök? Mennyi pénz jött belőle vissza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Örülnék, ha írnátok részleteket is. Hány fős volt az esküvő, hol tartottátok, ha esetleg emlékeztek részletesen, hogy mi mennyibe került (pl. kaja/pia, dekor, zene, meghívók, ruha), annak különösen örülnék.

És végül érdekelne, hogy pluszban vagy mínuszban jöttetek-e ki a végére és mennyivel?

(Igen, tudom, az esküvőt nem azért csinálja az ember, hogy pénzt szedjen belőle, hanem a buli ért, hangulatért stb. Ennek ellenére engem azért érdekelne a dolog.)


2020. ápr. 18. 10:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik egy közepes méretű, hagyományos esküvőre (lagzival) nagyjából 3.5 millió körül számolhat az ember. Az meg elég változó, hogy mennyi jön vissza.
2020. ápr. 24. 11:55
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, hogy hol és mik az igényeid. Nekünk a 3,2 m budapesti agglomerációban semmi extrát nem tartalmaz. Illetve az extra talán annyi, hogy a család szállását álljuk 200 ezer forintért. Egy rövidke szertartás, éttermi vacsora/lagzi, dj, fotós, dekor, ceremóniamester, ruhák, gyűrűk. Se csillámpóni, se lepke, meg galambröptetés, vagy anyámkínja. :) Ez itt a környéken hasonló igényekkel egy 80 fős lagzira kb. a minimum. Vidéken, vagy nem éttermi szolgáltatással lehet kijön olcsóbban.

Az meg hogy mennyi jön vissza társaság függő. Számolj átlag 20 ezer forint/fővel és max kellemesen meglepődsz. :) Mi ennyire gondoltunk, gondolunk, de a szüleim ajándékával egyáltalán nem kalkuláltunk, az nagy meglepetés volt, amikor előálltak vele.

2020. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Minket pl olyan meglepetes ert h a zenekar kulon atoltozos szobat kert a kialkudott osszegen tul, tehat foglalj egy ejszakara szallast nekik es illik oket vacsiztatni is, 8 fos zenekar, szorozd be 8 vacsora araval, ennyi embernek mar kell kulon asztal, dekoracioval stb.

Ezzel szemben nem volt vofely/ceremoniamester, azon sporoltunk 250e-et, a helyszin sok kedvezmenyt adott tekintettel arra hogy csucsidon kivul nincs minden hetvegen fix beveteluk, orulnek ha hozza viszel egy egesz nasznepet. Szoval egy nagy lavirozas az egesz az osszegekkel, mi fontos, mi kevesbe, mit enged bevinni a helyszin (suti, alkohol), felszamol-e dugodijat, enged-e sajat mixert.

Nekunk nem voltak jatekok, viszont nagyon ajanlom a Photofun szolgaltatast, egesz este elvoltak vele azok a vendegek, akik nem szerettek tancolni.

2020. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igazából még nem aktuális a dolog. Csak álmodozok meg kívancsiskodom:D

Nagyon extra dolgokat amúgy én sem szeretnék, de normális dekort, szép ruhát, táncot igen. De pl. a ceremóniamestert kicsit penzkidobásnak érzem, bár barátnőm szerint nagyobb esküvőnél "kell", mert különben szétesik az egész. Zenekar helyett nekem megfelel a dj, ruhából az egyszerűbbek tetszenek, azt inkább varratnám, szerintem olcsóbb lenne. Vidékben gondolkodom, viszont a násznép az ország minden részéből jönne, így a szállás rendesen megdobná.

2020. ápr. 24. 17:04
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi a szallast ugy oldottuk meg h egy evig udulesi csekkben kertem a munkahelyemen a beren kivuli juttatast,amibol nem nyaralni mentunk hanem kibereltunk egy panziot a varosban akik elfogadtak udulesi csekket. Igy a nasznep is egyutt aludt, reggel kapott reggelit.
2020. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szép kártyáról fizettük a szállás felét. És csak a családnak álltuk, így ki lehetett bírni az összeget. A ceremóniamester/vőfély szerintem fontos, de ki hogy látja. A háttérben ő képes kézbeb tartani a dolgokat.
2020. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi eskuvonk tavaly augusztusban volt, osszesen nagyjabol 2 millio 300 ezret fizettunk. 65en voltunk az eskuvon. Mivel messze laknak egymastol a ket csaladi fel, igy az en csaladi reszemnek es baratoknak le kellett utazniuk 250 km-t, igy kb 45 fonek szallast is kellett fizetnunk.

A ruhamat hasznaltan vettem, gyonyoruszep dalaarna hatasu nyitott hatu ruham volt, felul gyongyozott csipke, alul 5 reteg tull, meghosszabbitva a hatso resze sellofazon szeruen, ez volt 80 ezer. Volegeny ruha szinten ennyi, menyecske ruhamat es a valtoruhamat rendeltem kulfoldrol, ketto egyutt kb 50 ezer ft, viragkoszoru es tanukarkoto 8 ezer forint, fatyol hasznaltan 5 ezer ft, 4 koszoruslany ruha 50 ezer forint, cipo 25 ezer forint. Volegenynek a teljes ruhaszett cipovel mindennel egyutt kb 90 ezer volt. Dekorok egyreszet mi csinaltuk, mert akartunk valami szemelyeset, illetve a dekoros baratnom segitett, egyutt mentunk el viragpiacra, es keszitettunk greenery dekort. Ossz anyagkoltseg 200 ezer forint volt. Meghivokat en keszitettem, illetve az ultetokartyakat is, majd egy nyomdaban kinyomtattatuk, ez kerult kb 40 ezer forintba. Foto es film ingyen volt, mert eskuvoi filmeskent es fotoskent dolgozom es a kollegaim vettek fel az anyagot, masra nem is biztam volna, illetve en vagtam meg a filmet es utomunkaztam a fotokat.


Tortat rendeltunk egy helyi cukraszdabol, 6 felet, ezek voltak egy eltolt rusztikus faallvanyra felrakva.


Az eskuvoi kiadasoknak a jelentos resze a helyszin berles, kaja, pia es a szallas voltak. Egy fore a vacsora nagyjabol 30-35 ezerre jott ki, ezeb felul volt az alkohil fogyasztas.

2020. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Illetve nem volt zenekar, mert nem talaltunk olyat, aki szabad lenne es olyan stilusu zenet jatszik, amit mi szeretunk. Ferjem batyja hangmernok, ugyhogy a meglevo felszerelesekkel megoldottuk a gepi zenet, igaz 2 hetig tartott mig osszeraktunk egy jo tracklistet. Panasz nem volt a bulira, mindenki nagyon elvezte. :)


Es nekunk peldaul visszajott az ar, mert 2.600.0000 Ftot kaptunk vissza, tehat 300 ezret "kerestunk" az eskuvon.


Utolso voltam

2020. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!