Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre készülök! Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre készülök! Hogy oldottátok meg a spórolást? Mennyibe került az esküvőtők? Jött vissza pénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Októberben lesz az esküvőm. Havonta a párommal fejenként félre teszünk egy megbeszélt összeget.Illetve egy helyszíni foglaló már ki van fizetve,ami bele fog számítani a kajába. Mellette ti tudtatok félre tenni?

Megőrülök az izgalomtól már most,mert jó lenne spórolni is,de a kettő együtt nem megy. :D

Nem akarunk nagy esküvőt. Max 45főt szeretnék,ez is a család inkább,akikkel vagyunk olyan viszonyba..a párom még hozna plusz pár havert is.

Nektek mennyi volt a kiadás? Szerintetek ezek az árak reálisak?

Nekünk eddig így állnak a dolgok:

Étterem: 13ezer/fő (ez korlátlan ital,éjjféli menü),most 45főre kb 585000ft

ruha,gyűrűk kérdésesek. Ruha,ami nagyon tetszik 160.ezer a bérlése.

Fotós: 60.000ft

Vőfély: 40.000ft

zenész rokon lesz vagy baráti áron vagy ezt kapjuk tőle ajándékba,még megbeszéljük.

Díszek,virág kérdéses még :/


Ti meddig gyűjtőttetek az esküvőtőkre?

Köszönöm :)


24/L


2018. febr. 22. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Erre én is kíváncsi lennék, de mi jövőre tervezzük az esküvőt :)
2018. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A torta lemaradt az 25.000ft-ért csinálja a cukrász :)
2018. febr. 22. 15:38
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Az étterem nekünk is 13 000 /fő volt. (Korlátlan italfogyasztás és a kaja. Ebven nincs bent a süti és a torta) Teljesen reális. A vőlegény öltönye 250 volt (mellénnyel, zsrbkendővel stb. együtt). Az én ruhám bérlése 140+ 35 a menyecske ruha. A 2 gyűrű 100. Fotó: 125, Video: 180, zenekar: 185. A dekoráció 300 e. (ebben benne volt az is h a dekoros koordinált így nem kellett vőfély, illetve az összes virág, a menyasszonyi csokor, a szülőké, a koszorúslányoké, apáknak bor, ujjlenyomatfa stb). Minden "szirszarral" együtt 2 misi felett volt kicsivel az egész. Nekünk szerencsénk volt, mert a szüleink állták a költségek nagy részét. (Erre sokan ugranak de azt a pénzt amúgy is odaadták volna, valakinek meg lakást vesznek szóval semmi rosszat nem látok ebben.) Szóval a "nászajándék"(mindenkitől pénzt kaptunk) a miénk lett, máskülönben örülhet az ember ha nem minuszra jön ki. Mondjuk nálunk is nyilván a közeli rokonok töbvet adtak, de erre nem lehet alapozni.
2018. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekünk augusztusban lesz, szerintem addig végig spórolni fogunk, egy ideje spórolunk is már.Úgy oldjuk meg, hogy amire a legtöbbet szoktunk költeni, pl. utazások,nyaralás,szórakozás abból lefaragunk/lenullázzuk (pl. 1-1,5 éve nem utaztunk sehova). Illetve mi amúgy is egy kötetlenebb-lazább hangulatú esküvőt szeretnénk, ebbe pedig bele is illik, hogy pl. a cukrász barátnőm csinálja a tortát, nem arany karikagyűrűk lesznek hanem olcsóbb fémből stb.
2018. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi már 5 éve jegyben jártunk, de tavaly novemberben döntöttük el, hogy összeházasodunk idén tavasszal.


Januárban kezdtem el szervezni az egészet, de decemberben minden érintettnek szóltunk.


Január eleje óta rakunk félre változó összegeket. Nem szánunk rá 500.000 ft( + 50.000 ft tartalék)-nál többet. Alig leszünk 20-an. Szertartás-fotózás-ebéd és kész. 4, 5 hónap áll rendelkezésünkre, hogy összegyűjtsük.


Nekünk az a technikánk, hogy apránként mindenhová kiszórtuk az előlegeket és mindig apránként intézünk el valamit.


A keret tartalmazza: saját készítésű meghívókat, polgári esküvő költségét, ruhámat ékszerrel és kiegészítőkkel, cipővel, vőlegényem ruháját, kiegészítőit, cipőjét, nekem körmöst és fodrászt, az ebéd minden költségét, a fotóst, az esküvői tortát és a díszletet, ültető kártyákat.


Sminket saját magamnak tervezem készíteni, de ezt még nem döntöttem el.


Az étterem ára egész korrekt. A ruhád bérleti díját én soknak tartom. Elsőre vennéd fel vagy mi az oka? Az enyém pl. 62.000 forint és kapok hozzá minden kiegészítőt :)

2018. febr. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Meg volt rá a pénz,

10 fő, 1 milla, 1,7 jött vissza, pluszból volt a nászút

2018. febr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

1 fö mint vendég 10 000 forint

100 fő 1 millió kb ehhez jön a ruhák a zenekar a terem bérlés esküvöi torta meghívók LIMUZIN BÉRLés dekoráció esküvörendezö fotós videós

én 3 milióból megúsztam és másfél jött vissza

2018. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

- kevés embert hívtunk, max. 50-et (sem).

- ruhám 5000 Ft - nem szalonból volt, hanem a plázában kaja után kajtatva megláttam egy csodaszép empire fazonút

- hozzá vettem övszerűséget 1000 Ft, meg egy fehér balerinát 2000-ért

- sminket az unokahúgom anyukája csinált (kozmetikus, és tudja, mit szeretek) képletes összegért

- a frizurámat nagynéném készítette, előtte befontuk, aznap koradélután kibontottuk, tettünk bele oldalt pár apró virágos csatot és ennyi volt

2018. febr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

- fotós 90 ezer, a hely 200 rongy, a kaja 3000/fő, a pia 3000-aztán mindenki fizeti magának - nem akartunk bepiált emberkéket.

- a torták 30 ezer, aprósütit csináltak a családtagok :)

2018. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
- oké, már elütök, a kaja 5 ezer volt, nem csak 3 :D
2018. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!