Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen indokkal nem bunkóság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen indokkal nem bunkóság lemondani egy esküvői meghívást?

Figyelt kérdés

Meghívtak egy esküvőre (szertartás+lagzi), a menyasszony munkahelyén vagyok gyakornok (még egyetemista vagyok). Nagyon aranyos és jófej de igazából nem vagyunk túl szoros kapcsolatban, szerintem csak azért hívott meg mert nem akart csak engem kihagyni.

Amiért nem szeretnék elmenni:

Másik városban lesz, és bár felajánlotta az egyik kollegája, hogy elvisznek autóval de sajnos rosszul vagyok utazáskor, így utazás előtt nem tudok sem enni sem inni, egész nap nem ennék és max 1 pohár vizet tudnék meginni.

Introvertált vagyok, nem szertem az ilyen rendezvényeket teli idegennel, tenyleg rosszul tudok lenni.

Emellett biztosan nagyon meleg lesz, amitől szintén rosszul tudok lenni.

Alapból is minden fillérnek megvan a helye, a jelenlegi helyzetben meginkább. Költenem kéne ruhára és cipőre, az utiköltségre, plusz pénzt is ajandékba. 40ezer forintom menne el, ami azt jelentené, hogy az összes pénzem elfogyna.

Őszintén eddig úgy voltam vele, hogy ez egy letudandó dolog lesz de aztán jobban belegondolva se kedvem nincsen hozzá, mentálisan is megviselne, anyagilag pedig teljesen lenullázna, ellenben a házaspár kb észre sem venne.

Viszont nem tudom milyen indokkal kéne visszautasítanom. Először úgy gondoltam, hogy nem magyarázkodom, szinplán leírom, hogy "köszönöm a meghívást de nem tudok résztvenni". De az biztos, hogy a kollegái rákérdeznének, hogy konkrétan miért nem megyek. Ha azt írom, hogy anyagilag nem engedhetem meg, akkor azt mondanák, hogy nem kell ajándék és ne szálljak be az utiköltségbe, de a ruhára ugyan úgy költenem kéne és mint írtam amúgy sem akarok elmenni.

Még van pár hetem visszajelezni, de már napok óta ezen agyalok.


2020. ápr. 30. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Covid 19?👍😊
2020. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm a meghívást, kedves, hogy rám is gondoltál, de családi/egyéb magánéleti okok miatt most nem tudom megoldani, hogy ott legyek."

Szerintem nem bunkóság lemondani, pláne, ha időben szólsz és nem előtte való nap.

2020. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Esküvő előtt 1 héttel közöld, hogy xy rokonod meghalt és aznap temetik.
2020. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Kizárt, hogy jelen helyzetben sokrésztvevős esküvőt lehessen tartani, úgyhogy ezt szerintem maga a pár fogja lefújni.

Egyébként meg simán mondanám a helyedben, hogy egy világjárvány közepén nem vagy hajlandó vadidegenek közé menni, mert az egészséged többet ér, mint az ők amúgy telhesen fölösleges felhajtásuk.

2020. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"a menyasszony munkahelyén vagyok gyakornok"

"de igazából nem vagyunk túl szoros kapcsolatban"


Hát akkor menne a fszom, ő neked senkid.


Szerencsére itt a vírus most, amire mi introvertáltak mindent ráfoghatunk :)

2020. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmilyen indokkal nem bunkóság. Nyugodtan mondhatod azt is, hogy neked anyagilag ez most nem fér bele. Az is tök oké ha nem adsz semmilyen indokot.

Lehet, hogy én vagyok bunkó de simán mondtam már vissza amiatt is esküvőt mert tudtam, hogy a pasi csalta és házassággal akarta kiengesztelni. Én ehhez nem tudok se jó pofát vágni se gratulálni. Nyilván én voltam a gonosz de fontosabb a saját lelki egészségem. (Elváltak amúgy fél évre rá.)

2020. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#3. Nem akarom őket megszivatni, hogy felesleges kfizessék a vacsorát, ha tudom, hogy nem megyek el.


Köszönöm a válaszokat, valószínűleg én gondoltam egy kicsit túl a szituációt :)

2020. ápr. 30. 14:50
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elutaztok pont akkor.
2020. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell részletezni. Családi/magánéleti ok miatt nem tudsz részt venni, ennyi.
2020. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sem "hazudni", sem magyarázkodni. Megköszönöd a meghívást és hozzáteszed, hogy sajnos nem tudsz menni. Pont. Akkor lenne bunkóság, ha az utolsó percekben mondod le, amikor már minden foglalás elvan intézve. Nyilván ő is tudja, hogy a gyakornok kolléga, akit alig ismer nem 100%,hogy ott szeretne lenni, lehet tényleg csak illemből hívott meg, hogy ne érezd magat kiközösítve, meg neki sem legyen kellemetlen, hogy a kollégáit meghívja de a "gyakornok Gizikét" meg nem. Ne gondold túl, köszönöd de nem tudsz elmenni.
2020. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!