Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvő lehetséges úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvő lehetséges úgy hogy egyáltalán nem öltözünk ki?

Figyelt kérdés

Pontosabban tudom hogy lehetséges. 2 tanu lesz rajtunk kívül. Nem szeretnénk kiöltözni, úgy terveztem hogy farmer, póló, tornacipő lesz rajtam meg a vőlegényemen is.

Jövőhéten intézem a házasságkötő termet. Ha nem kérek semmi extrát(zenét, díszítést, pezsgőt...) akkor jól tudom hogy ingyen van? És max 10 percet vesz igénybe az egész?

Ugye nem mondhatja azt az anyakönyvezető hogy nem ad össze minket ha nem öltözünk ki?

Nekem van egy eljegyzési gyűrűm azt gondoltam hogy az lesz majd felhúzva, csokrom szerintem nem lesz.

Van rajtam kívül akinek kB. így zajlott az egész?

Köszönöm a válaszokat!


2020. máj. 6. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom,hogy a bejelentkezésetek megvolt, és a teremrendezés alatt már nem ezt érted.


Az anyakönyvvezetőt nem fogja zavarni,hogy Ti miben lesztek, Neki az a lényeg,hogy a házasságkötés törvényes feltételei fennálljanak.


Bejelentkezés, anyakönyvi kivonatok, érvényes személyi okmányok Nektek, és a két tanúnak is, valamint az egybehangzó "igen".

2020. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

A költségek változóak,de gondolom,hogy a bejelentkezésnél átbeszéltetek mindent mit szeretnétek.


10 perc kb. elég ha semmit nem szeretnétek, de a hivatalos résznek, aláírásoknak, pár szó köszöntésnek, gratulációnak,kivonatátadásnak meg kell lenni.


Hová siettek egyébként ennyire?

2020. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi hétköznap házasodtunk, így teljesen ingyen volt. Mi sem kértünk semmi flancot, gyűrűváltás sem volt, mert utáljuk az ékszereket. Mi mondjuk felöltöztünk csinosan, de nem esküvős szerkóba. Az unokatestvéremék hétköznapi ruhába esküdtek. Ők is és mi is boldog házasok vagyunk sok éve.
2020. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Sokan hazasodnak vizum miatt...szoval szokasos jelenseg...
2020. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, de igy egyaltalan nem tisztelitek meg egymast es a szertartast. Ergo ertelme sincs de gondolom valami miatt szukseges.
2020. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ez volt az elgondolás. Utólag megbántam 😂.

Bementünk és az anyakönyvvezető szépen kiöltözve várt minket... Égett a pofámról a bőr. Valamint a képeket visszanézve is gáz volt.

Szóval ha nem is kiöltözve, de legalább nem hétköznapiban jelennék meg ha vissza lehetne tekerni az időt.


De természetesen ha így akarjátok nem fognak beleszólni, összeadnak.

F37

2020. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hétköznap házasodtunk, még 10 perc se volt. Ha jól tudom, akkor ingyenes, ha csak 2 tanú van jelen. Ellenben minden önkormányzat maga mondja meg, mikor biztosít lehetőséget 2 tanús esküvőre. Mi a második kerületben házasodtunk, péntek délután egy pár órás és szombat dél körül egy kb másfél órás sávot határoztak meg, és ezek ingyenesek. Ismerős másik budapesti kerületben viszont csak szombaton házasodhatott, mert csak aznap adnak össze 2 tanúval, és mivel az munkaidőn kívül van, kértek érte pénzt.

Mi feltöltöztünk csinosan (egy szép nyári ruha ill egy jobb ing), de amíg utána beszélgettünk az épület előtt, láttunk párokat, akik mintha csak a boltba szaladtak volna le. Csokrom nekem se volt, még a templomin se (3 hónap különbséggel volt).

2020. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Jövőhéten intézem a házasságkötő termet. Ha nem kérek semmi extrát(zenét, díszítést, pezsgőt...) akkor jól tudom hogy ingyen van? És max 10 percet vesz igénybe az egész?"

Változó, nálunk pl. 20.000 forint a hivatali helységben munkanap is. Egyedül heti egy nap (csütörtök) egy meghatározott idősávban ingyenes, és csak azoknak, akiknek érvényes helyi lakcímkártyájuk van (mondjuk azt nem tudom, hogy ha csak az egyikük lakik itt, akkor is, ezt nem írják).. És igen, amúgy kb. 10 perc. Barátnőmék tavaly házasodtak így, nekik 10 perc sem volt.

Jogilag nem akadály, ha nem öltöztök ki. Én ilyesmi házasságkötésnek tervezem a polgárit, de mivel hivatalban dolgozom és tudom, hogy az anyakönyvvezetőnek muszáj kiöltöznie, így én sem csak egy farmer-pólóba mennék. Hozzám is normálisan felöltözve jönnek az ügyfelek, szóval azért egy szövetnadrág (vagy egy sötét farmer) és ing azért illik. Legalább is én magam részéről így gondolom.

2020. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy vallásos barátnőm, akinek kvázi hasonlóan zajlott a polgári esküvője, mert nekik az egyházi volt a fontos, így a polgárit annyival elintézték, hogy farmerhez egyenpólót vettek, szóval emiatt nem kell aggódni.

Adott idősávokban ingyenes az esküvő, önkormányzatfüggően. Akkor is, ha kérsz zenét :) De amúgy nyugodtan kérdezd meg az anyakönyvvezetőt, hogy mi fér bele az ingyenes szertartásba, mert még talán más extrák is. Az anyakönyvvezetőt meg nem fogja zavarni (nem fog emiatt kevesebbet nyújtani), mert ő amúgy sem kap pénzt a fizetős esküvőkből sem.

A gyűrűhúzás egyébként egyáltalán nem kötelező, apukáméknak is gyertyagyújtás volt helyette. Szerintem a ti esetetekben is jobb elkerülni, minthogy egyikőtök felhúzzon egyetlen gyűrűt a másikra. (De ez csak az én véleményem; különben meg úgy csinálod, ahogy akarod.)

Azért nem biztos, hogy 10 perc alatt lezajlik (főlkeg, mert van néhány anyakönyvvezető, aki kifejezetten elnyújtja a beszédét, ha érzi, hogy siet), de 20 alatt biztosan. De ezt is biztos meg lehet beszélni vele.

2020. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!