Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akarok templomi esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok templomi esküvőt de a párom azzal "zsarol" hogy akkor nem vesz feleségül. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok megkeresztelve. Ráadásul azt is szeretné hogy hittan órákra járjak és első áldozzak meg stb. Nekem nincs se időm, se kedvem ehez, nem vagyok ilyen beállítottságú.

Azt mondta hogy tudtam az elejétől kezdve hogy vallásos és nála a vallásosság a "beugró" és kötelező a templomi esküvő. Nem értem,hogy miért nekem kell engednem mert én is ugyanúgy elmondtam neki hogy nem vagyok vallásos és nem vagyok megkeresztelve sem. Nem szeretném az esküvőn kellemetlenül érezni magam. Számomra ez csak bohóckodás lenne. Képmutatás. Ráadásul ő se jár soha templomba, nem a Biblia meg a 10 parancsolat szerint él. Akkor meg az esküvőnkön miért akar templomba menni? Ti mit tennétek? Teljesen kiábrándultam és már a szakításon gondolkodom. Ti mit tennétek?



2020. máj. 2. 10:20
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:

Bocsi, 2× írtam le azt hogy "ti mit tennétek?"

27/N

2020. máj. 2. 10:23
 2/48 anonim ***** válasza:
91%
Férfi vagyok, de fordított helyzetben nem házasodnék az fix. Engem senki ne zsaroljon semmivel, pláne ne vallással, templomokkal, álszent papokkal. Eleve nem is illetek össze, hülyeség lenne úgy összeházasodni, hogy MÁR nincs meg a teljes egyetértés, vagy sose volt.
2020. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Ezen kívül egyébként jól kijöttünk. Nem nagyon jött ez szóba, nem része a mindennapoknak. Ezért nem értem hogy miért kell ez a templomi esküvő meg elsőáldozás meg stb.
2020. máj. 2. 10:31
 4/48 anonim ***** válasza:
11%

Ha erre nem vagy képes a KETTŐTÖK miatt, akkor minek esküsztök?

Ilyen alapon a szüleid temetésére se hívj papot!

2020. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
84%

Ha alapvetően csak annyit akarna, hogy legyen templomi esküvő, de nem ragaszkodna az elsőáldozáshoz meg a hasonló ostobaságokhoz, akkor én még a helyedben belemennék, de ennyi lenne a max. Ez szerintem még egy egész vállalható kompromisszum, sok pap van, aki megesket elsőáldozás meg keresztelkedés nélkül is. Neki is csak a műsorra van szüksége, mert gondolom a nagymama beszólna, hogy "isten színe előtt" nem kötött házasságot, ha egyébként a mindennapokban ez nem része az életének. Aki vallásos, az nem csak ilyenkor vallásos.

Ha erősködik és nem enged semmit, akkor igazából tényleg nincs értelme az esküvőnek. Főleg, hogy mondod, már teljesen kiábrándultál belőle. Az esküvőnek nem éppen ez lenne a célja, valljuk be.

2020. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
92%
A parod nem vallásos csak pár kulsoseget tart meg.
2020. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
6%

Most esett le!


Attól fosol, hogy amikor lesz egy 2. vagy 3. férjed, akivel megtennéd, mert értékes fogás, akkor nem tudnál menni templomba, mert nem kapnál pápai feloldozást?


Okos!

2020. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is említettem már neki hogy hajlandó lennék egy ilyen megoldásra is. Végülis kibírnám azt a kis időt ha ettől megnyugszik.

De ő ragaszkodik a hittan órákhoz meg a keresztelkedéshez mert anélkül "nem az igazi".

2020. máj. 2. 10:48
 9/48 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy látom neked tényleg semmi közöd a valláshoz és nyitott sem vagy rá.

A vőlegényednek valamiért mégis fontos, amit én megértek, de te nem. (Én sem rendszeresen járok templomba, de szeretném a gyerekeimet a keresztény értékek szerint felnevelni, ehhez eleve olyan párt választottam, aki hasonlóan gondolkodik.) Erőltetni a hitet meg nincs értelme, a te oldaladat is megértem.

Le kell ülni és alaposan megbeszélni ezt a témát (mert ebből a jövőben is adódhatnak konfliktusok), de ha egyikőtök sem enged, akkor itt lesz a vége.

2020. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem kompromisszumot kéne kötni ebben a dologban. Szeretne templomit, oké legyen meg engedj a dolognak.

Másrészt tudja jól, hogy távol áll tőled minden ilyen dolog, így nem kéne erőltetni, hogy előtte eljárj olyan hülyeségre amihez nincs huzalmad.

Mindketten engedtek egy picit a saját elképzelésetekből és probléma megoldva. Viszont az nem várható el, hogy akármelyikőtök is 100%-ban engedjen a másiknak.

2020. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!