Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vennetek így fel a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vennetek így fel a házassági nevetek? Xne Valaki (születési vezetéknév nélkül) Pl Lovas Katabol Csordasne Kata lenne. Jelenleg nincs erre lehetőség pedig ez rövid és kifejezne a családi állapotot.

Figyelt kérdés

#név #Házassági nev
2020. máj. 26. 10:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%

Nem, de nekem a Csordásné Lovas Kata sem tetszik annyira. Egyszerűen azért, mert a férjem nem "Csordás", hanem Csordás János. Így kicsit olyan, mintha a vezetéknevén szólítanám.

Egyébként engem nem zavarna, ha valaki így használná, ahogy a többi verzió is magánügy.

2020. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem venném így fel, mert nem tetszik a "né" semmilyen formában, ráadásul a férjem vezetéknevének az utolsó betűje átalakulna tőle, ami rém hülyén hangzik. Plusz ragaszkodtam a saját vezetéknevemhez is, így maradt a kötőjeles verzió. A 8-as hozzászólásra reagálva hozzátenném, hogy már jó ideje nincs olyan lehetőség a házassági név felvételénél, ami a másik személy doktori címének vagy fokozatának használatával jár, ami nagyon is helyénvaló.(A kettő nem ugyanaz: elöbbi az ügyvédeknek és orvosoknak van, utóbbi tudományos fokozat, PhD jelölése. Az előbbit egyébként kis kezdőbetűvel kell írni, utóbbit naggyal. Tehát orvos, ügyvéd csak dr.lehet, kivéve, ha esetleg orvosként PhD-ja is van, de ezt külön meg kell szerezni.) A férjemnek doktori fokozata van, amikor összeházasodtunk, természetesen nem vehettem és nem is vettem volna fel a Dr.-t a nevem elé, viszont később én is PhD fokozatot szereztem, így odakerült a nevem elé, ami marha hülyén jött ki, mert az ő vezetéknevével kezdődik az enyém...Szerintem ilyenek miatt is hiszik sokan, hogy lehet más tollával ékeskedni.
2020. máj. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

8-as vagyok előző, nem tudtam, hogy már nincs érvényben. Ez helyes, szerintem sem szerencsés más tollával ékeskedni, ráadásul félreértésekre is adhat okot egy olyan titulus amivel az illető nem is rendelkezik. (nyilván jobb benyomást akartak kelteni)

Én még ismertem régről ilyen hölgyet aknek az összes bizonyítványán a férje (ügyvéd) vezeték neve szerepelt dr-ral a nő kereszt nevével vagyis nem derült ki semmiből, hogy az nem is az ő doktorija és nem az ő vezeték neve - mivel sem a férje utóneve/keresztneve, sem - né sem volt benne.

2020. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A né formával nekem eleve fenntartásaim vannak. Én felvettem a férjem nevét, elhagytam a saját családnevem. Megtartottam volna az enyémet, de külföldön élünk, és senki se tudta kimondani. A férjem pedig itteni, a nevét is egyszerű kimondani, nekem is könnyebb volt így beolvadni.
2020. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés, én nem szavaztam, mert nincs olyan opció, hogy én nem venném fel, DE ettől függetlenül szeretném, ha lenne ilyen opció, mert sokan igénylik, és köznyelvben használatos is.
2020. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, van olyan opció h amúgy se venném fel. :)

Egyébként én is úgy látom ahogy te, hogy köznyelvben úgyis Csordásne Kata, vagy Csordás Kata leszel akárhogy veszed a nevét hivatalosan fel.

2020. jún. 28. 13:50
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt látom, csak le akartam írni, hogy abszolút támogatnám ezt az opciót, még ha én nem is viselném így.
2020. jún. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként én is úgy látom ahogy te, hogy köznyelvben úgyis Csordásne Kata, vagy Csordás Kata leszel akárhogy veszed a nevét hivatalosan fel."


Ezt azokra írtad, akik kötőjelesen veszik fel? Az én tapasztalatom azért kicsit árnyaltabb ennél. Ahol a név mindkét tagja rövid, egy, vagy maximum két szótagos, pl. Kiss-Kovács, ott elég gyakori, hogy az új név teljes egésze átmegy a mindennapi használatba idővel. Ahol viszont az egyes tagok önmagukban is hosszúak, ott valóban az lesz, hogy a kettő közül az első marad csak meg hosszú távon. És nemcsak az ismerősök, kollégák kezdik el így hívni az illetőt, hanem ő maga is belátja a dolgot, és eleve Csordás Kataként mutatkozik be a Csordás-Akármilyen Kata helyett. :)

2020. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: és tényleg!:D
2020. júl. 3. 15:06
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
A #18-at még annyival egészíteném ki, hogy nálunk, munkahelyen elterjedt, hogy a férjezett kolléganőkre sokan a kötőjeles név három kezdőbetűjéből képzett mozaikszóval hivatkoznak. Pláne akkor, ha a három betű együtt valami amúgy is elterjedt vagy vicces rövidítést (pl. RNS, VBK, MMA stb.) takar. :)
2020. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!