Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Felkértek esküvői tanúnak....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felkértek esküvői tanúnak. Milyen plusz kötelezettségekkel jár ez?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ilyenre hogy a csokrot esetleg a sminket és hajat én álljam? Reggel én viszem a menyasszonyt a szalonba, olyankor én fizetek? Persze utána az én hajam is megcsinalják. És körülbelül mennyi pénzt szoktak adni? Egyetlen testvéremről van szó. A ruha már megvan, együtt választottuk ki neki is, nekem is.

2020. júl. 4. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Semmi plusz kötelezettséget nem jelent.
2020. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Beszéld meg s tesoddal. Alaphelyzetben van egy aláírási kötelezettsége és ennyi.
2020. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És a borítékba szerintetek mennyit illene tenni? Mi ketten a párommal gondoltunk 200 ezerre. Lakásvásárlásban vannak, biztos jól jön a pénzt. Hallottam, hogy van ahol 20-30 ezret szoktak. Igazából 250 ezrem van, de meg kell vegyünk öltönyt és cipőt is. Szerintetek sok, vagy inkább pótoljam ki és tegyek 1000 eurót?
2020. júl. 4. 15:03
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Sose hallottam még, hogy a tanúnak bármit is fizetnie kéne. Egy aláírásnyi plusz kötelezettséged van.
2020. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Mi tavaly a párommal nőveremék esküvőjén 500 ezer Ft-ot raktunk a borítékba, a szüleink 1 millió Ft-ot és állták az esküvői költségeket, valamint a Seychelle-szigeteki nászútjukat. Értelemszerűen annyi pénzt rakj a borítékba, amennyit megengedhetsz magatoknak, esetleg kérdezd körbe a közelebbi hozzátartozókat, hogy ők mennyit fognak adni.
2020. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szüleim 1 milliót tesznek és a nagyszülők 200 ezret. Az esküvői költségeket a pár állja, ragaszkodtak. Körülbelül 50 személy lesz, a vőlegény részéről nem tudjuk mire számítsunk, jobban állnak mint a mi családunk.

Ha meghúzom kicsit magam, akkor még egy százast tudok hozzá tenni.

Elég sok volt idén a kiadásunk, és a lakás önerőből nem szeretnénk kivenni pénzt.

2020. júl. 4. 15:15
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megcsapnám a húgomat, ha olyan hülye lenne, hogy minden pénzét nekem adná nászajándékba. Annyit adj, amennyi nem hiányozna. Nehogy már csődbe menj emiatt.
2020. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt semmi nincs kőbe vésve, csak hogy mikor odahív az anyakönyvvezető, akkor írd alá ott ahol kell. A maradékot beszéld meg a menyasszonnyal, hogy még mit kér. Pl. van ahol lagzin szokás beszédeket mondani.

Mi az ilyen közeli hozzátartozóktól fejenként kb 50 ezret kaptunk. Az alapszabály az, hogy csak annyit adj, amennyit megengedhetsz magadnak. Ha tényleg csak 250 ezred van, szerintem neked is bőven elég 50et adnod.

2020. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem megyek csődbe, külön gyűjtöttem az ő esküvőjére, csak arra voltam kíváncsi, hogy mások mennyit tettek/tesznek.
2020. júl. 4. 15:30
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
En 100-at tartok realisnak, a tobbit meg beszeljetek meg.
2020. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!