Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom már 2008-ban eljegyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom már 2008-ban eljegyzett igaz csak 2en tudunk róla. Szerintetek akkor ez igazi eljegyzés volt vagy túl fiatalok voltunk még és nem gondolta komolyan, hogy milyen kötelezettségekkel jár egy ilyen?

Figyelt kérdés

Igaz akkor még csak 18 éves volt a barátom és én pedig csak 16. De az szerintem elég gáz,hogy a szülők nem tudják, igaz? De akárhányszor beszélgetünk róla, mindig megkérdezi a párom,hogy milyen eljegyzés tetszene (szűk családi kör vagy nyilvánosabb) De már elkezdek kételkedni,hogy akkor ez nem is volt igazi eljegyzés.:(:( Illetve azt mondja a párom,hogy biztos nem adnának neki a szüleim és, hogy még vár a megfelelő időre:S De én nagyon szeretném már, ha "igaziból" megtenné. Szerintetek mit lehet tenni ilyen furcsa helyzetben?

Előre is köszönöm a segítségedet!;)


2012. jan. 24. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Az nem volt igazi eljegyzés.

Mond meg neki, hogy jegyezzen el hivatalosan is. Ha benne van, szóljatok a szülőknek, hogy egyik vasárnap együtt esztek, és megkéri a kezed a fiú. A barátodnak mond meg, hogy a szülőktől kell elkérni a lányt, készüljön kis beszéddel.

2012. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Az lánykérés volt. :)

Nálunk az eljegyzésen ott voltak a szüleink,tesók, és a keresztszülők-mert majd ők lesznek a tanúk az esküvőn. És akkor ott kérte meg a kezem a párom apumtól. "hivatalosan" ez az eljegyzés-szerintem.


Szerintem, nyugodtan mondjátok meg a szülőknek,hogy szeretitek egymást, és szeretnétek egy eljegyzést tartani, mit szólnak hozzá?

2012. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem volt igazi eljegyzés...

Ez úgy tűnik számomra, hogy Neked akarta kifejezni, hogy komolyan gondolja a kapcsolatot és hosszú távra tervez. Az eljegyzés viszont szerintem nem csak erről szól, hanem arról is, hogy a család és mindenki más előtt is kinyilvánítjuk, hogy ez komoly.


Egyértelműnek tűnik, hogy Ő gondolkozik rajta és szeretné, csak még nem érzi elérkezettnek az időt. Szerintem ennek eldöntését add meg neki, különben olyan kényszeresnek fog tűnni. Egy-egy ilyen mondat után viszont megbeszélheted vele, hogy Te úgy gondoltad, 4 éve már eljegyzett.

Ezt megbeszélhetnétek. Neked is jobb lenne...

2012. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Én hasonló cipőben jártam/járok mint te.

3éve kaptam egy arany köves gyürüt "eljegyzés"címen,igaz a barátom már 25 volt.Én olyan idős voltam mint te,16-17!

Csak mi tudtunk róla,bár az ismerősök és rokonok amikor rákérdeztek lesz-e vagy volt-e eljegyzés,akkor ő azt mondta hogy csak kettőnk közt magunknak volt.

Tehát,hogy ő megkülönböztet magunk közti eljegyzést és hivatalos eljegyzést-ami még nem volt.

Már 3év telt el azóta,de hivatalos eljegyzés még csak nem is beszédtéma köztünk.Én is sokat gondolkodtam azon,amin most te-hogy ez "igazi" eljegyzés volt-e vagy nem.

Én úgy gondolom az enyém sem volt "igazi" úgy ahogy a tiéd sem.

Az én véleményem az,hogy engem így akart "magához láncolni" mert akkoriban nagyon sok udvarlóm volt és tudott is róla.Szerintem így akart "megfogni"engem.

A bizonyíték erre az,hogy hivatalosan nem akar eljegyezni ennyi év elteltével sem.

Nem azt mondom,hogy nem vesztem komolyan azt a gyürüt,hanem egyszerüen nem tudom úgy viselni mint ha eljegyzési gyürü lenne.

2012. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, hogy téged akar, csak ahogy írod vár a megfelelő időre.

Én amúgy tökre nem hiszek az eljegyzésben. Nekünk nem is volt. Semmire nem kötelez bármikor felbontható, szerintem csak egy divatfigura. Vagy tradíció aminek már az ereje értékét vesztette.

Az első részéről egy igéret volt, amit be is tartott végülis, és most szeretne egy hagyományosabbat is, mert szereti ezeket a dolgokat.

Nem szomorkodnod kellene, hanem örülnöd, hogy még mindig téged akar és egy lépéssel előbbre jutni veled. Nem lehet hülyegyerek, ha 4 éve tudta, hogy ahhoz még hogy igazi eljegyzés legyen korai volt.

A szüleid nem szeretik a párodat ? Így se, hogy már ilyen régóta vagytok együtt, valószínűleg nem hülyít ? Vagy nem helyesen viselkedik velük, vagy mi a gond?

2012. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aki segít. főleg neked kedves hozzám hasonló:) illetve utolsó-> mostanság volt egy kis nézet eltérésük miattam,amikor persze a párom mellém állt és én is mellé...én miattam volt az a veszekedés igazából,de most nem ez a lényeg, alapvetően jól megvannak.De a párom nem gazdag (én sem vagyok az, de talán mi egy picikét jobban állunk mint ő és a szülei)és szerintem ez nem tetszik nekik,de viszont mi szeretjük egymást.Szerintünk ugyanis a szerelem nem a pénzen múlik és kitartunk egymás mellett lassan 5 éve...:)
2012. jan. 24. 19:38
 7/16 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem nekem is:

Még tavaly februárban eljegyzett engem párom 2 napi ismeretség után, de gyűrű nélkül, csak szóban, igaz szerintem nem is kell se gyűrű se semmiféle eljegyzés, se esküvő ahhoz, hogy egy pár együtt maradjon. Nah, szóval azóta már eltelt egy év, s össze is költöztünk már 5 hónapja, s minden rendben van köztünk, azóta is szerelmesek vagyunk egymásba, de valódi eljegyzésen még nem gondolkodtunk, mármint gyűrűsön és hogy a szüleimtől kérje meg a kezem, de én nem is vágyom erre, a lényeg az, hogy együtt vagyunk! Szóval szerintem az csak amolyan kettőtök közti eljegyzés volt, mint a mienk, de gondolom te kaptál gyűrűt! Ugye? Ha majd a szüleidtől is megkéri a kezed, akkor lesz igazi, de az a lényeg, hogy ti is együtt vagytok azóta is!


25/N

2012. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Kor ide vagy oda, szerintem gáz, hogy a szülők a mai napig nem tudják!

Amúgy az meg csak lánykérés volt, ebből kifolyólag is látszik, hogy GYEREK vagy még, hogy ezt sem tudod!

De látszik mennyire fontos nektek a kapcsolatotok, hogy 3 éve csak kussba vagytok!

2012. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen kaptam és azóta is hordom:)
2012. jan. 25. 08:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Örülök, s gratulálok...! ;-)


25/N

2012. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!