Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan vettétek fel a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vettétek fel a férjetek nevét? És miért így?

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 09:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én fel szeretném majd venni a nevét és a sajátom nem tartom meg, mint #2
2021. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

Sehogy.

A saját nevemet semmiképp nem hagynám el, az pedig önmagában is pont elég hosszú, kötőjeles és -né kiegészítések nélkül is.

2021. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Én felvettem a férjem vezetéknevét.

Okok: nem akartam hosszú nevet, + a kotojeles szerintem nagyon ritkán hangzik jól (nem is értem miért népszerű).

De szerettem volna ebben is érezni az oszzetartozast a családommal.

Az egyáltalán nem érdekelt, hogy mások tudják e hogy házas vagyok.

2021. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Felvettem a vezetéknevét és elhagytam a sajátom. Két okból döntöttem így. Először is, utáltam a vezetéknevem. Félreértés ne essék, szeretem a családom, apukámmal is jó a kapcsolat, de borzasztó vezetéknévvel éltem, mindig mindenki félreértette, betűzni kellett. A másik ok inkább bürokratikus jellegű. A férjem külföldi, itt élünk az ő országában. Külföldön amúgyis főként aza szokás, hogy a nő felveszi a férfi családnevét. Persze lehetett volna kötőjellel, vagy hogy ő felveszi az én borzasztó nevem, de egyszerűbb volt nekem váltani. Külföldiként így jobban be tudok olvadni az itteni közösségbe. És őszintén szólva, örömmel is viselem az ő nevét.
2021. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Kötőjellel fogom, mert tetszik az ő neve de tetszik a sajátom is.


Ha lenne gyerekünk, ő az ő nevét kapná csak.

2021. máj. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Xné X Y. De nem akartam, mert kiolvashatatlan a férjem neve.. viszont nagyon rosszul esett neki, hogy a lánykori nevem akarom megtartani. Így viszont beleegyeztem, meg nem bántam, de van gond vele bőven 🤣 az esküvőnkön az anyakönyvvezető is belebukott :(
2021. máj. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%
Lecseréltem a vezetéknevem a férjem nevére és maradt utána a keresztnevem. 4 szótagos névről van szó, ezért a kötőjeles verzió fel sem merült. A -né utótagtól a hideg ráz, nekem az olyan, mintha a tulajdona lennék. A gyerekek is az ő nevét kapták, így bárhol bemutatkozva érzik az összetartozást. Válás esetén miattuk megtartanám a mostani nevem.
2021. máj. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Úgy, mint a 6. Azóta is bánom, nagyon hosszú. De már elváltunk, hamarosan újra rövidebb lesz.🙂
2021. máj. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Én férjNÉ X Y leszek. Szerettem volna megtartani a sajátomat, viszont szerettem volna, ha hudják, hogy ez így a férjezett nevem, és van valami közöm az illetőhöz :D De tényleg, ezt neked kell eldönteni, melyik áll hozzád közelebb :)
2021. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az én (12-es) válaszom miben rosszabb, mint bármelyik másik? Miért kevésbé hasznos?
2021. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!