Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti hogyan vettétek fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan vettétek fel a férjetek nevét? És miért igy?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 10:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%

Xné Y Z

Így saját nevem is megtartva,de övé is felvéve,ebből látszik,hogy férjnél vagyok

(bár rászoktam hogy bemutatkozni nem hivatalos helyen Xné Z-ként mutatkozok)

2013. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Kötőjellel. Szóba jöhetett volna még hogy az ő vezetékneve és az én keresztnevem, de olyan névvel van egy unokatestvére, így két azonos név egy családban nem jött össze.

A né-s megoldások nekem kicsit régimódiak, azokat nem szerettem volna.

2013. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
Xné Y Z. Nekem igy jobban tetszett és megmaradt a lánykori nevem is, de viszont egyértelmű, hogy férjnél vagyok.
2013. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
A vezetéknevem lecseréltem, a keresztnevem maradt:)
2013. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Én gondolkodtam a kötőjeles megoldáson, de nem volt az igazi a hangzása, így megtartottam a sajátomat. Szerintem így a legegyszerűbb, így ismer mindenki, én is így ismerem magam:) A kötőjeles megoldás is azért lett volna jó mert abban benne van a nevem. Picikét sajnáltam hogy az nem jött össze.
2013. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Kötőjelesek lettünk a férjemmel mind a ketten. Egyikünk vezetékneve sem valami tetszetős, meg így demokratikus.
2013. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%

a megoldások közt nekem a kötőjeles tetszik, de a párom nevével idiótán hangzik.

vagy x-né y z lesz a nevem, vagy nem veszem fel....majd meglátom, túl sok mindent kellene átíratni...

2013. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%
X-né y z lettem.Megszerettem volna tartani a sajátomat,mert szeretem a leánykori nevem,de érzékeltetni akartam azt is,hogy férjnél vagyok.A kötőjeles megoldás meg nem tetszett.
2013. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 wartburg353s ***** válasza:
55%
XYné. A lánykori nevem tucatnév, a férjem vezetékneve szintén, hülyén hangzott volna kombinálni őket. Emellett régimódiak vagyunk mind a ketten, az is számított, hogy ez egyáltalán nem divat mostanában, elég kicsi az esély rá, hogy másnak is ez legyen a neve. A munkámban is előny, mert gyakran kell ismeretlenekkel beszélnem telefonon, jobban komolyan vesznek ezzel a névvel. Valószínűleg egy idősebb, tapasztaltabb asszonyra asszociálnak.
2013. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
én megtartottam a nevem. az ok nagyon prózai: nem akartunk szaladgálni utána meg kifizetni x összeget rá, ennyi. nekem teljesen mindegy hogy mi szerepel a személyimen, így minden más szempont kiesett.
2013. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!