Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni 2021-ben nászajándékként és mennyasszonytáncként az ijfú párnak?

Figyelt kérdés

Koszorúslány leszek és a párom is meghívták. Sohasem voltam korábban esküvőn, így érdeklődni szeretnék, hogy nagyjából mennyi pénzt illik adni a borítékba nászajándékként (az ő kifejezett kérésük, hogy csak pénzt kérnek) illetve a mennyasszonytánc esetén mennyi nagyjából a megfelelő összeg?

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. aug. 2. 12:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
100-t
2021. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Vacsi 2 főre és te vagy a koszoruslany = sztem ez olyan 60 ezer


Mennyasszonytancra meg 10-20ezer/ fő



(*És borítékban, nem borítékba)

2021. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

nagyon vegyes a kép, kinek milyen az anyagi helyzete, a párral való viszonya, a beállítottsága, stb. - ennek megfelelően itt is vegyes válaszok lesznek

ha kispénzű diákok vagytok, akik esti melóval is alig jönnek ki, nyilván nem fogják ugyanazt várni, mintha menő vállalkozók lennétek. azért mindenképp több legyen, mint amennyit ketten leesztek

a menyasszonytáncnál én nem szoktam két kézzel szórni a pénzt, az elmúlt években többnyire egy ötezrest dobtam, többet inkább csak ha nagyon közel állt az illető (egyébként ezt senki nem látja)

2021. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%
Ahol én voltam, ott csak boríték volt. Persze, minden fogás előtt tejelj, mi?
2021. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
Be nem teszem a lábam olyan esküvőre, ahol több körben akarják lehúzni a vendégeket.
2021. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Előre tájékozódik az ember, lesz-e menyasszonytánc, mert akkor a boríték ennek megfelelően alakul.
2021. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
20 kb fejenként a kaja-pia, plusz ajándék, én 60-at adnék.
2021. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ahány ház annyi szokás, de nálunk, ha pénzt kér a pár és van menyasszonytánc, akkor nem külön adjuk, hanem a nászajándéknak szánt összeget dobjuk a menyasszonytáncba.

Amúgy sok mindenen múlik. Van-e önálló keresetetek? A koszorúslány ruhát te állod vagy ő? Mert ha te, akkor te már ezzel hozzájárultál az esküvőhöz, ezért csak kb. a vacsorának megfelelő összeget dobnám be. Ha a menyasszony állja a ruhámat, akkor valamivel azért többet adnék.

2021. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kettőtök részéről 50 ezer ft. Elvállaltad a koszorúslányságot,ez is egy ajándék gesztus,ami gondolom + kiadással jár a Részedről.
2021. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

"a nászajándéknak szánt összeget dobjuk a menyasszonytáncba."

nálatok borítékot szokás dobni a menyasszonytáncos kondérba? vagy ilyenkor honnan tudják, hogy az a tőletek származó nászajándék?

2021. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!