Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek ilyen családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ilyen családi állapotok mellett hogyan tervezzük az esküvőt?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron lenne az esküvőnk a vőlegényemmel. Az eljegyzés után még mindketten úgy gondoltuk, hogy majd ilyen 100+ fős gyönyörű csilli-villi lagzink lesz, amit mindig szerettünk volna. Azonban azóta egyre jobban a felszínre került az, hogy az én családom (szüleim és a húgom) teljesen leszarnak minket, ha én nem keresem őket akkor soha nem beszélünk, ha beszélünk akkor sem érdeklődnek csak magukról beszélnek. Mikor anyagi nehézségeink voltak, ők nem segítettek, hanem a nagyszülők, közben ők simán elmennek nyaralni meg kb semminek nem kell nézni az árát. Nem akarok más pénztárcájában turkálni, de nyilván rosszul esik ez. Szóval emiatt úgy voltunk vele, hogy teljes képmutatás lenne egy hatalmas lagzi, ahol az örömszülők mennyire boldogok meg minden, meg nem is férne bele a büdzsébe (nem tudom mennyire szokás, de az én szüleim semmit sem finanszíroznának ebből). Emiatt szűk családi esküvő lesz egy ebéddel (szülők, nagyszülők, testvérek), viszont én már ezt sem látom jónak, mivel pont a szüleim a legközelebbi családom, viszont pont velük rossz a kapcsolatom. Tehát őket sehogy sem tudnám kivonni a dologból, max ha egy 2 tanús esküvő lenne. Viszont a nagyszüleimet meg mindenképpen meg szeretném hívni.

Ti mit tennétek a helyemben? Vagy hogyan kommunikálnátok le a szülőkkel ezt az egészet?

24/N



2021. okt. 12. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Hát én elmondanám nekik őszintén, hogy bánt ahogy viselkednek velem. Ha nem is akarnának meghallgatni, akkor közölném velük, hogy akkor viszont ne számítsanak a meghívásra. És akkor mehet a nagy buli nélkülük. Ha viszont normálisan le lehet ülni velük megbeszélni ezt a problémát, akkor megoldódik a dolog.
2021. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Akkor tartsatok nagy lagzit, ha van rá pénzetek, semmiképpen ne a szülők pénzéből. Oda meg hívjátok meg őket, elférnek a többi 100 ember mellett.
2021. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre így nehéz válaszolni mert fogalmunk sincs hogy hogyan viselkednek veled, te higy viselkedsz velük, tényleg csak nagy vonalakban írtad le higy rossz a kapcsolatotok de hogy ezt újabban gondolod így vagy régi a dolog és hogy ez mit takar azt nem tudjuk.


Amúgy az a baj azzal ha más is belead az esküvőbe hogy onnantól kezdve sokszor úgy érzik joguk van beleszólni. Úgyhogy ne bánd hogy nem adnak.

Meg lehet úgy csinálni hogy visszajöjjön a pénz a nászajándékból de nyilván nem garantált, attól is függ hogy milyen helyen lenne a lagzi, milyen drága a hely, van-e ismerős aki segít dolgokban... De ha nem is akartok kockáztatni érthető. Viszont azt ne felejtsd el hogy egyszer házasodtok meg, ha mindketten nagyot szeretnétek akkor lehet hogy bánnátok hogy nem azt csináltatok.

A hangsúly meg nem az örömszülőkön lenne úgysem hanem rajtatok. Ha csak nincs nagyon nagy harag akkor szerintem hívd meg őket, valóban el fognak vegyülni az emberek között. Akkor nem javasolnám hogy ne hívjátok őket ha balhésak lennének vagy pofáját vágnának meg ilyesmi, na az lenne a gáz.

2021. okt. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
ezert sem kell eskuvo...
2021. okt. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire semmibe vesznek, akkor én simán kihagynám őket akármekkora is lesz az esküvő. Önző emberekre nincs szükség sehol, még akkor sem, ha szülők.
2021. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad, hogy nem férne bele a büdzsébe a "100+ fős gyönyörű csilli-villi lagzi". Meg azt is, hogy az anyagi nehézségeitek is csak a nagyszülők segítségével oldódtak meg. Senkinek sem kötelessége finanszírozni két ember esküvőjét, persze, szép ha besegít a család, de nálatok nem teszik.

Így igazából nincs kérdés, hogy mekkora esküvőtök legyen. Hacsak nem vesztek fel hitelt ahhoz, hogy egy napra koppinthassátok a gazdagokat.

2021. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem nagyon lehet konkrétumokat írni.

Mit értesz az alatt, hogy teljesen letojnak? Ténylegesen rossz a kapcsolat, vagy csak sérelmezed, hogy nem a te esküvőd körül forog az ő életük is és hogy nem kezelnek eléggé királylányként (mivelhogy családot alapítasz és felnőttél)?

Ezt nem bántásként írom, de a letojnak és nem foglalkoznak veled az eléggé nézőpont kérdése, tág fogalom, és én meghallgatnám a másik felet is...

2021. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy párt, akik annyit morfondiroztak a családi kapcsolataikon meg ott se volt jóban a vőlegény a családjával hogy végül két tanús eskuvojuk lett, ami után még csak kajálás sem volt. A csaj azóta is bánja, hogy nem volt nagyobb felhajtás, mert ő meg joban van a családjával.

Ha nme is 100fos,de egy kisebb fős, nagyszulok, pár barát, arra se lenne anyagi forrás? És nem lagzi, hanem csak egy vacsora vagy ebed kb 30 fővel. Sok ilyen kis létszámú esküvőről tudok.

2021. okt. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!