Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Képmutatás, ha valaki ellenzi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képmutatás, ha valaki ellenzi, lenézi, megveti a vallást, de közben vallási esküvője van?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek arról a párról, amelyik kategorikusan vallásellenes, ellenzi a vallást, akár meg is vetik, viszont szeretnének vallási esküvőt, mert úgy gondolják, hogy az szép, romantikus és "jár nekik ez a stílus"?


Esetleg vannak itt is ilyen párok? Nem tartjátok képmutatásnak, hazugságnak az egészet?



2021. nov. 14. 17:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%
Én ilyennel még nem találkoztam. Létezik egyáltalán? Nem feloldhatatlan ellentmondás?
2021. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem képmutatás. Én évekig jártam templomba, és csak addig jártam, amíg őszintén hittem. Utasítottam már vissza felkérést, hogy legyek keresztszülő, elsősorban mert maguk a szülők nem is hittek semmiben és templomba se jártak soha, én katolikus nem voltam sosem, de hitem se van már nagyon. Nem volt templomi esküvőn sem emiatt.
2021. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
75%
Igen képmutatás, szerintem hányingerkeltő, én is láttam már ilyet.
2021. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
29%
Képmutatás, de akkor is szokás. Szokás templomi esküvőt tartani, szokás megkeresztelni a gyereket, akkor is ha nem hívők. Ne kérdezd mi értelme, szerintem ez inkább a "többieknek" szól, nem nekik maguknak.
2021. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

#4.

Miért lenne szokás? Még csak azzal sem lehetne érvelni, hogy bármivel is kevesebb joguk lenne, ha nem tennék. Az én szüleim vallásosak, engem is annak neveltek, mégsem házasodtak össze templomban, mert messze laktak egymástól és nem tudtak volna együtt felkészítőre járni.


Számomra elég furcsa, hogy valakinek hazugságra épül az esküvője, ami már eleve egy nem jó kezdet...

2021. nov. 14. 17:21
 6/43 anonim ***** válasza:
32%
Az eskuvo nem oncelu rendezveny. En ateista vagyok de a rokonok keresere volt egyhazi szertartas. Kibirtam. Azota az ateizmusom fkkozodott de most is belemennek ha ezt kernek
2021. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
58%

"Miért lenne szokás?"

Erre nem tudok neked válaszolni, de attól még így van.

2021. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
#6: pontosan mit értesz az alatt, hogy "nem öncélú rendezvény"?
2021. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

#6.

Sajnállak, hogy még a saját esküvőd sem olyan, mint amilyet te akarsz. Hányingerkeltő szerintem is, ha hazugsággal indul egy házasság. Undorító képmutatás, hogy valaki pusztán a képek miatt hazudozik, ezzel mások világnézetét és megalázva. Egyébként szerintem is képmutatás. Természetesen nem baj, ha nem baj, ha úgy házasodik valaki templomban, hogy nem jár minden héten templomba (természetesen az a legjobb), senki se tökéletes, de azért a hit ott legalább megvan, ellentétben az ilyen esetekkel, ami egy hazudozó, képmutató eset, ami már a vallás és a szertartás, esemény lényegével is élesen szembe megy.

2021. nov. 14. 17:42
 10/43 A kérdező kommentje:

#7.

Nincs így. Sokan csak polgári esküvőn vesznek részt.

2021. nov. 14. 17:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!