Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő előtt mennyivel kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő előtt mennyivel kell már mindennek lefixálva lennie?

Figyelt kérdés
2022. jún. 5. 02:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A kiválasztott férj szerintem minimum három hónappal korábban le kell, hogy legyen fixálva már.
2022. jún. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

De az esküvő tervezést azért 1év. Pénz össze kalapozni, helyet lefoglalni, stb.

Mi 2023jul-ra kellet tervezzük, úgy tud összeállni.

2022. jún. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem kevesebb, mint 3 hét múlva lesz, és még az ültetési rend, a szülőköszöntő, a diabemutató, a nyitótánc meg egy két apróság nincs végleg meg. De meglesz egy héten belül, szóval nem parázom túl :D
2022. jún. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez attól függ hogy te mit értesz "esküvő" alatt.

Többféle verzió létezik. Házasságot lehet kötni hétköznap ingyen az anyakönyvvezető előtt, két tanú jelenlétében úgy, hogy 1 hónappal előtte kértek egy időpontot.

De lehet nagy esküvőt, lakodalmat tartani több száz fővel is. Nyilván minél nagyobb a "cécó" annál előbb kell elkezdeni szervezkedni. Ahogy írták is ez kb 1 év.

Azt nem írtad meg hogy te melyik verzióra gondoltál. Lehet a közeli rokonokkal, barátokkal (20-40 fővel) egy étteremben tartani egy vacsorát is, ez meg egy köztes állapot. Kb. ezer variáció lehetséges. Hogy te melyiket választod attól is függ, hogy mit mikor kezdesz el lefoglalni.

2022. jún. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azokat a dolgokat, amik más embereken, más cégeken függnek 100%-ban, érdemes időben elkezdeni lefixálni... az, hogy mikor, attól függ, hogy milyenek az igényeitek és hol akarjátok tartani az esküvőt. Nekem egyik barátnőm egy évvel előtte kezdte a szervezést, és összesen egy időpont volt már szabad egész nyáron a következő évben a kiválasztott templomban és 2 étterem volt, ahol azon a napon volt elég szabad hely az egész násznépnek, akit meg akartak hívni... megyeszékhelyen. Szóval legalább egy évvel előtte érdemes összeírni a vendéglistát, kiszámolni, hogy hány vendég lesz, és annak a függvényében lefoglalni az időpontot a templomban / városházán, étteremben... kiv. ha okosban megoldjátok pl. az étkeztetést máshogy. Ugyanígy, ha akartok külön fotóst, zenekart, azt is időben le kell foglalni. Meghívót illik legalább 3 hónappal az esküvő előtt kiküldeni.


A kisebb sallangokat lehet később is intézni... főleg, ha saját kezűleg oldjátok meg. Hallottam már olyan lagziról, ahol aznapra készült el az összes sk asztaldísz :D. Persze, a legjobb, ha az ilyenek sincsenek az utolsó pillanatra halasztva.

2022. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb 3 héttel előtte minden fix volt

Vendégek nyilván varialnak még utána is így ültetés kb 3 nappal előtte lett fix

2022. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a lánykéréstől számítva 3 hónapon belül lefoglaltunk, lefixáltunk mindent és mindenkit.

Igaz "csak" 45 fő volt a vendégek száma, de nyári csúcs időben a Balatonon 15 főnek találtunk szállást, találtunk éttermet, a helyszínünk is különleges volt, de azt is elintéztük, ahogyan az odajutást is.

Találtunk fotóst, találtunk közjegyzőt, találtunk dj-t.


De pl a meghívókat én rajzoltam, a mennyasszonyi csokromat, a szülő köszöntő ajándékokat és a vendég köszöntő apróságokat én készítettem, a dekorációkat közösen a barátnőimmel és a férjemmel. Tehát ezekre mint olyan nem kellett várni.


De pl nem volt ültetési rend, tőlünk aztán mindenki oda ült ahová akart, nem volt betanult tánc. A férjemnek nem volt prioritás, én csak az egyik közös kedvenc számunkra szerettem volna lötyögni, ami meg is történt.


Nyilván ha valami extrán menő és népszerű helyre szervezed az esküvődet akkor jó előre kell érdeklődni. Ha habos babos, egyénre szabott ruhát szeretnél, azt jó előre meg kell találni, hogy legyen idő alakítgatni.

Ha templomi szertartást is szeretnél, azt is le kell beszélni a pappal.

Vagy ha különleges fotózást akartok, egy nem hétköznapi helyszínen, vagy stúdióban, azokat is le kell szervezni.

Meghívókat is le kell gyártatni ha nem ti csináljátok, az is sok idő, főleg esküvői csúcs szezonban.

Esetleg ha esküvő szervezőben, vőfélyben is gondolkodtok, velük is jó előre le kell egyeztetni, hogy mit hol szeretnétek.


A vendégek száma is sokat nyom, egy étteremnek sem mindegy, hogy 15 főre vagy 200 főre főz, és az sem, hogy mit.

A cukrásznak is tudnia kell, hogy mekkora, milyen ízű, kinézetű tortát készítsen.


Fotóst, drónost sem olyan egyszerű leakasztani, referenciákat kell kérni, ahogyan a zenésztől/dj-től.

Mi ilyeneket nem kértünk :D Úgysem nézegetjük az esküvői képeket, van 3 jól sikerült a falon és ennyi. Pont nem érdekelt minket, hogy 40.000 forintos telefonnal lövik a képet vagy 500.000 forintos hipiszupi géppel.


Félre értés ne essék, tiszteljük a fotós és zenész szakmát és tudjuk, hogy óriási munka van mindkettő hátterében.

Csak nem tartottuk fontosnak, hogy százezreket dobáljunk ki erre a két dologra. Így is mindkét ember csodásan dolgozott.


Szóval találjátok ki, hogy hogyan képzelitek el az esküvőtöket és úgy mérlegeljetek az idővel.

Minden esküvő más.

2022. jún. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!