Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van olyan, aki nem akar a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, aki nem akar a családnak esküvőt szervezni?

Figyelt kérdés

Kissé elmegy a kedvem, hogy tényleg ezeknek csináljunk felhajtást? De gáznak érzem az összeíratkozást.

Megmondom őszintén csak a babaváró miatt házasodnánk össze, mert nem jutunk egyről a kettőre ilyen ingatlanáraknál. Természetesen gyereket így is úgy is akarunk.

De! Sajnos olyan famíliával áldott meg a sors, hogy értékelni nem tudnak semmit se. A hangulat így is úgy is gyászos lesz, bármit csinálhatunk. 😟

Nem tudom mi legyen. Megfordult a fejemben, hogy külföldi mikro esküvőt kellene tartani. De nem érzem olyan biztosnak a dolgot a jelenlegi helyzetben. Nem szívesen utazom külföldre.



2022. jún. 19. 07:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon kamu :) De nem kell ehhez külföld, itthon is lehet két, akár utcáról összeszedett idegen tanúval bemenni az önkormányzathoz időpontra és lezavarni.
2022. jún. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy csak ketten lesztek és a két tanú, még lehet romantikus az esküvő, nem csak összeiratkozás.

Keressetek egy csendes kis falut, ott kérjetek időpontot hétköznapra, két tanú, esetleg pár barát, akiket szívesen láttok. Utána egy jó vacsora egy étteremben, nászéjszaka egy szállodában. Vagy ebéd és utána integetve leléptek pár napra külföldre.

2022. jún. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem kamu! ☹️

Külföldre nem szívesen megyek.


Alapból nem lennének sokan. Kb. 40 fő. De ha még ennél is kisebbet tartanánk eléggé szánalmasnak érezném magam, mert ilyen családban nőttem fel. Itt semmi, senki se jó.

Lakodalom soha sem volt divat a családban. Bulizni senki sehova soha.

A barátok meg ilyen érdekbarátok, kollégák.

Elég szánalmasnak hangzik így leírva...

2022. jún. 19. 07:34
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Honnan vetted ezt, hogy külföldre kellene menned? Összeadnak titeket bármilyen ruhában 2 tanúval. Most vagy a családodnak akarsz megfelelni vagy magadnak, ezt neked kell eldöntened. Ha magadnak, akkor állj ki magadért. Ha a családodnak, akkor meg szenvedd el. Mit tudnak szerinted ezen idegenek segíteni?
2022. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Csak válaszoltam #2-nek (külföld) .

Hát a családommal semmit se tudok érdemben megbeszélni, így gondoltam ismeretlenek más szemszögbe helyezik a dolgot.

Aktívan (passzívan se) nem vennének részt az eseményben, szervezésben. Egyedül néznék ruhát. Senki se kísérne sehova, senki se örülne velem, senkivel se tudnám megosztani a pillanatokat. Senkinek se lenne egy jó szava hozzám. Azért ezt akárhogy nézem nem normális így.

2022. jún. 19. 08:01
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt lehet barátnőkkel is csinálni. Nekem van 3-4 legjobb barátnőm, velük véleményeztünk minden ilyesmi csajos-lelkesedős dolgot, mint ruha vagy virágok. Ha erre vágysz. A többit, mint pénzügy, helyszín, nászút... stb. meg persze a férjemmel. A családom nem szólt bele, max. támogattak, gratuláltak meg eljöttek persze, de ránk volt bízva, hogy mikor, hol, mennyiért, hányan, milyen stílusban. Zenénél, menünél, helyszínnél azért figyelembe vettük, hogy a vendégek jól érezzék magukat, de ebben sem körbekérdeztünk, hanem már ismertük őket.
2022. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Feleségem öccse pl úgy házasodott, hogy megmondták, hogy először csak papíroznak és nagyon szűk családi körben, aztán egy évre rá meg megtartják a nagy lagzit. Na ebből az lett, hogy 20 ember ott volt a házasságkötésen a városházán, aztán a menyasszony házánál tartottunk minilagzit (ez a 20 fő - szülők, testvérek, azok párjai, ilyenek) dj/vőfellyel, saját kajával. Aztán mostanra szépen eltussolták, hogy nem lesz agy lagzi, mert másra kell a pénz. Így volt lagzi is, de nem kellett a családdal meg szervezéssel nagyon szenvedni, kihozták minimálból, de az érzés is megvolt.
2022. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen. Mi is gondoltuk, hogy összeiratkozás lesz csak és majd máskor a "lagzi" . Hát én azt tudom, hogy abból ugyan semmi sem lesz.
2022. jún. 19. 08:35
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

De ha előre tudod, hogy ennyire pocsék lesz, akkor mégis miért gondolkodsz el egyáltalán rajta? Én olyan rokonságnak, akiknek visszahúznak, és még le is meg vissza is húznak, nemhogy lagzit nem tartanék nekik, de még a kapcsolattartást is minimalizálnám.

Nekünk kb. 25 fős esküvőm lesz, és semmi szánalmasat nem találok benne. Össze tudnánk hozni minimális plusz erőfeszítéssel kb. 50 főt, de ha nagyon ráfeküdnénk, 100 főset is. De minek? Olyanokkal ünnepelni, akikkel egy évben egyszer SEM beszélünk? Olyanoknak fizetni a kaját, a magasabb árú helyszínbérlést, ennél speciálisabb ételeket, stb., akiknek a megvendégelésére úgy tudnánk csak gondolni, hogy reméljük, a nászajándékuk fedezi a költségeiket? Miattuk fizessünk ceremóniamestert, esküvőszervezőt? Miattuk stresszeljünk? Én ebből nem kérek.

Az esküvőnkön azok az emberek legyenek ott, akik nemcsak töltelékek, akiktől nem is akarok nászajándékot elfogadni, mert az ajándék, hogy ott vannak velünk.

Szóval, nyugodtan szelektált, kevés emberrel is lehet jól érezni magad, de ha annyira lennétek, akkor menjetek összeiratkozni a városházára, aztán menjetek valami egzotikus helyre ott tartani valami szertartást összekötve a nászúttal.

2022. jún. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, te szeretnel igazi esküvőt, menyasszonyi ruhával, lakodalommal. De a családod, meg a barátaid csak elrontanák a hangulatot. Hát mondjál le erről és menjetek két tanuval. A családnak, meg ismerősöknek mondjátok azt, hogy csak a babaváró miatt házasodtok, nem lesz lagzi. Szerintem fellélegeznek. Nektek is megmarad egy csomó pénzetek, meg idegeskedés, szervezéssel nem megy el időtök.
2022. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!