Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen otthoni patikátok van...

Milyen otthoni patikátok van ami mindig van otthon a gyereknek/gyerekeknek? De akár a családnak?

Figyelt kérdés
Lehet kategóriák szerint, de én örülnék ha konkrét márkát is írnátok. Valamint pár szót a tapasztalatokról. Vagy ha valakinek van részletesebb története hogy hogyan jutottak addig azt is szívesen olvasom.
2017. febr. 6. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Láz- és fájdalomcsillapítók, ebből van szuszpenzió, kúp, tabletta, oldat, több márka.

Sebellátáshoz minden, fertőtlenítő, ragtapasz, kötszerek.

Hányáscsillapításra, hasmanésre minden. Megfázásra orrspray, köhögéscsillapítók. Vitaminok, sebgyógyító, izomlazító krémek, stb. Komplett patikám van minden korosztályra. Van itthon antibiotikum is, amit kiváltottunk, de végül nem kellett.

Nem értem, milyen tapasztalatokra gondolsz.

2017. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Márkákat is tudnál írni amelyek nálatok beváltak?

Tapasztalatokra olyanra gondolok, hogy pl eddig használtatok egy fajta gyógyszert de aztán valaki ajánlotta amazt és kipróbáltátok és azóta arra esküsztök stb. Valami ilyesmire gondolok. Meg kinek mi jut eszébe.

2017. febr. 6. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:

4 éves a fiunk:

neki van Panadol Baby (lázcsillapításra), Prosban (köptető), Cataflam csepp (gyulladáscsökkentő)

Nekünk: Panadol (láz- és fájdalomcsillapító), Algo Flex Forte (fejfájásra)

Mindenkinek: Fenistil gél.


Nem vagyunk betegesek, ha ritkán igen, akkor amit a doki ír. (én kb 5 éve nem jártam dokinál, férjem is úgy 2 évente megy.

2017. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig van a kislányomnak;

Nurofen, panadol baby, naturlandos lázcsill kúp - a panadol viszi le a leggyorsabban a lázát.

Normaflór, calcium

Batadin kenőcs, oldat neogranormon,

Stérimar orrspray - azt mondták a gyógyszertárban h jobb a tengeri sós a piciknek

Szárított kamilla

Vitamin: Vigantol, cebion

Dentinox - hatásosabbnak bizonyult a doli gélnél


Nekünk:

Fájdalom csill: advil, panadol

Kqlmopirin Nos-pan, széntabletta

Fenistil gél, voltaren gel

Talán ennyi...

2017. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem, nem szeretnék piackutatásban részt venni, főleg ha még le is pontoznak.
2017. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

lázcsillapító (benuron, cataflam, algopyrin -ha baj van, akkor forgóban kapja őket váltva)

köptető (ambroxol, ambrobene, fluimucil)

köhögéscsillapító (sinecod)

hasfogó (széntabletta, meg valami egyéb kapszulás a smecta helyett, mert a keverős porokat nem issza már meg)

calcimusc

fenistil csepp

spiropent

szem- és fülcsepp kvázi tűzoltásként, amíg orvoshoz nem jutunk

daedalon tabletta és daedalonetta kúp

enterol kapszula

allergia-gyógyszerek (lordestin, mometasone, montelukast, ventolin)

2017. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

- lázcsillapító a gyerekeknek (Nurofen, Flamborin, Germicid kúp)

- lázcsillapító nekünk (rubophen)

- fájdalomcsillapító nekünk (algozone, algoflex forte, Cataflam, no-spa)

- emésztéskönnyítők (espumisan a gyerekeknek, rennie, raphacol nekünk)

- széntabletta

- rehidrációs készítmények hasmenés esetére (normolyt nekünk, sodioral a gyerekeknek)

- probiotikum (lactiv baby a gyerekeknek, normaflore nekünk)

- neocitran, aspirin komplex megfázásra nekünk

- köhögéscsillapító száraz köhögésre (izlandi zúzmó)

- köptető hurutos köhögésre (Elixirium thymi, ACC nekünk, ambroxol, mucopront a gyerekeknek)

- orrspray (sterimar, nasivin a gyerekeknek, rhinospray nekünk)

- antibiotikumos szemcsepp (tobrex)

- Fenistil csepp ill. gél

- sportsérülésre, ízületi gyulladásra krémek (voltaren)

- égésre spray (panthenol)

- elsősegély csomag (kötszerek, tapaszok, betadine, stb.)

2017. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csalàdnak:itt nem írnék márkát,mert fejbõl nem tudom, de van itthon különbözõ hatóanyagú fàjdalomcsillapító, forró italpor, sebtapasz, sebkötözéshez cuccok, égésre spray, ill. lopedium(hasfogó).


Igazából nagyon ritkàn kell gyógyszerhez nyúlni, az elmúlt egy évben nem is kellett, ezért holnap àtválogatom a készletet a szav.idõ miatt. :)


Gyereknek:

1) Fàjdalom- és lázcsillapító: Nurofen, Germicid C kúp

2)Fogzásra 2 fajta gél, de nem jut eszembe a neve, mert egyiket sem hasznàljuk.

3)Vitamin: Vigantol, Cebion csepp

4)Egyéb: Calsimusc, Fenistil csepp, Cink rázókeverék, Normaflore, Sterimar-spray


Az utóbbiak azért vannak, mert kétszer beteg volt és megmaradt. A Normaflore akkor lett beszerezve, mikor fülgyulladása volt a fiamnak és antibiotikumot kellett szednie. Az antibiotikum elfogyott mivel végig kellett szednie, ill. ha nem, akkor is kidobásra lett volna ítélve, mert romlandó(Zinnat), ekkor írt fel fülcseppet is, annak is lejárt màr a szav.ideje, de ameddig lehetett itthon volt vésztartalékba. A sterimart is akkor kellett beszerezni.


A többi akkor lett beszerezve, mikor 3 napos láza volt a fiamnak, kiütéssel. Mivel ezek nem fogynak el könnyen és hosszabb a szav.idejük, ezért megtartottam.


Viszont semmi nincs itthon köhögésre, hányásra, hasmenésre a gyereknek. Még nem volt ilyen jellegū baja, így nincs olyan amit felírtak volna, ill. recept nélküli sincs itthon, mert nem tudom mi lenne a legmegfelelõbb. Még kicsi, hogy csak úgy kísérletezzek.

2017. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat még írhat aki szeretne.


Nem piackutatás. Nem is pontoztam le senkit.


Tényleg magamnak magáncélra tettem fel a kérdést.

Kíváncsi voltam, vagyok, hogy mások mit használnak, mi az ami hat, mi vált be stb. Hátha tudok belőle meríteni mi kellhet még itthonra, vagy mit próbáljak ki.


Nekem a következők szoktak lenni, ezek eddig beváltak:

Nurofen lázra főleg a gyereknek, de van hogy én is használtam. Kúp a hűtőben míg kicsi volt mindig volt, mostmár nem.

Nekünk Rubophen, Algopirin.

Fájdalom és gyulladásra Cataflam csepp, illetve nekünk tabletta. De csak ha muszáj akkor használjuk.

Én igyekszem gyógynövényekkel megelőzni a bajt. Hiszek a gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményekben is, a homeopátiában egy kicsit, valamint régi bevált módszerekben. Persze csak megelőzésképpen. Ha baj van irány az orvos. Bár a gyerek az első. Én már csak akkor megyek orvoshoz ha nagyon-nagyon beteg vagyok, ami ritka, illetve iszonyú sokáig bírom a szenvedést. Fejfájásra én gyógyszert nem veszek be, inkább mozgok kicsit, iszok vizet, kiszellőztetem a fejem. Bár lehet nekem még nem volt olyan iszonyú fejfájásom mint másnak, vagy jobban bírtam a szenvedést.


Akkor még amiket használunk gyógyszerek, egyebek:

Fenistil gél, Normaflore, Deadolon, Teafaolaj, Betadine, Echinacea csepp, Lándzsás útifű+echinacea+C vitamin, Multivitamin Jutavit, Kinder Loof balzsam, Sudocrem (én nagyon sok mindenre szeretem gyerekem kis kora óta neki és nekünk is), Canesten, Phlogosam.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Én is át fogom nézni a szav. időket, mert hál Istennek az utóbbi időben annyira nem volt rá szükség és lehet már van ami lejárt. De inkább legyen itthon fölöslegesen mint ne legyen.


Én még nagyon hatásosnak tartom a mézet, fokhagymás mézet, cukros hagyma szirupját, jó sok citromot akár magában, illetve facsarva. A jó erős citromos forró teát.

Akkor a mellkasra tett pakolást, ami feloldja a nyákot.


Nekünk volt ami már bevált sok-sok generáció óta. Persze mindent mértékkel kell és figyelni a hatást stb, de nekünk ezek közül sok bevált megelőzésképpen.

Nektek? Van valami családi hagyomány, szokás, tapasztalat?


Most ennyi jutott eszembe.

2017. febr. 7. 10:35
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Én a homeopátiában egyáltalán nem hiszek, a természetes gyógymódokban inkább.

Nekünk nagyon bevált megfázásos, enyhébb hurutos betegségeknél a fenyőméz (vagy más néven édesharmat méz). Úgy tudom itthon is kapható, nekünk lengyel barátaink szállítják rendszeresen, napi 3-4x egy teáskanállal benyalunk belőle, vagy a langyos (nem forró) teát ízesítem vele. Légúttisztító, nyákoldó hatása van.

2017. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!