Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem lánya megy férjhez. Nem igazán tartjuk a kapcsolatot, évente egyszer jó, ha beszélünk. Nem is igazán voltunk benne az első körös meghívásban. Pénzt kérnek ajándékba, mellette lesz pénzes menyasszonytánc is. Fogalmam sincs, hol tartanak az árak, utolsó esküvő, amin voltam a tesómé volt 10 éve. És sajnos anyagilag sem állok túl jól.
2022. aug. 1. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Egy tizest adjatok, egyébként annyira bírom az ilyen pofátlan embereket, meghívják a 620-ik rokont akivel szinte nem is tartják a kapcsolatot, csak hogy pénzt kapjanak.
2022. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
KB ilyen a szitu. Mert anyuékat már a télen meghívták, nekem múlt hónap elején szóltak, hogy akkor augusztus végén lagzi.
2022. aug. 1. 14:17
 3/12 Hellmano ***** válasza:
29%
Én el sem mennék, hiába hívnának olyan rokonok, akikkel csak immel-ámmal néha szóba elegyedünk. Én sem hívnám amúgy. Ha viszont elmentek, akkor dobjatok valamit , szerint így egy 20-asra tuti számítanak mindenkitől, aki elmegy (általában figyelik, amúgy ki mennyit dob vagy kamera vagy valami trükk, mindig van, hogy kiderüljön, mégis ki mennyit dobott). Az esküvő egy felesleges rongyrázás, ami nem kevés pénzbe jön a párnak amúgy, de ha ezt felvállalják, akkor már várnak is valamit cserébe. Én tényleg teljesen felesleges pénzkidobásnak tartom az ilyen esküvőt, mert pár év múlva meg válik több, mint a fele a házasoknak stb.
2022. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
10k keves a mai tarifák mellett, tök mindegy mennyire közeli rokon vagy sem.
2022. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk pont nem érdekel, hogy nézik, mit dobok be. De külön kell ajándék, külön bedobós pénz
2022. aug. 1. 14:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
El se mennék inkàbb mrtt ha meg megyek a fogyasztàst minimum illik àllni az mrg nekûnk 4 före nem kevés ...
2022. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
10 ezer per fö vagy összesen gondoltad? Mert úgy kevés.
2022. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
10/fő gondoltam borítékba, ez 30.meg egy 10es bedobni. Így sem tudom, hogy jövök ki a pénzemből a hónapban.
2022. aug. 1. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Akinek van pofája béna pénzkérős meghívót adni, meg a XXI. században csak a rokonok lehúzásáról szóló "menyasszonytáncot" tartani, annak én a fogyasztásom árán felül semmit nem adnék. (Szerencsére nincsenek ilyen ismerőseim, de menyasszonyi csoportokban fb-n meg ismerősök elmondásaiból sok ilyet láttam/hallottam). Meg írod is, hogy kb. csak a pénzszedés miatt hívtak meg, nem is tartjátok a kapcsolatot, anyagi gondjaid vannak... Én így biztosan nem mennék el, írnék egy gratulálós üdvözlőlapot és kész.
2022. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
El se mennék. Szerintem is írj lapot. Hiszen nem is tartjátok a kapcsolatot rendesen. Teljesen egyértelmű, hogy a pénz miatt hív.
2022. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!