Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn az ifjú párnak szánt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn az ifjú párnak szánt pénzt hogyan és milyen formátumban illik odaadni? (2012-ben voltam utoljára esküvőn és akkor is elég fiatal voltam)

Figyelt kérdés
Van a mennyasszonyi tánc amire én egy húszezrest szánnék, meg nyilván van a borítékos ami több.

2020. aug. 15. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy szép borítékban, egy kedves kísérőlevéllel.

Személyesen, akár az esküvői vacsora helyszínén,

a vacsora után.

2020. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk általában valami jelképes ajándékkal (pl összeillő bögre), vagy valami vicces formátumban (pl befőttes üvegben, rizs között) szokás odaadni, de végülis ez nem elvárás, csak a többség szeret kreatívkodni. :) Akkor add oda, amikor kérik. Tipikusan vacsi után szokott ilyen lenni, de voltam már olyan esküvőn is ahol a vacsorára várakozó időt töltötték ezzel - itt gyakorlatilag a gratulációval volt egybekötve. Mindenesetre jelezni fogják, hogy mikor, semmiképp se menj oda csak úgy random a párhoz, mert nem fogják értékelni. (Van, ahol kifüggesztenek programot is, amiből tudsz tájékozódni.)
2020. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában leírják a programba, vagy elmondják az esküvőn. Ha vam vőfély vagy ceremóniamester, tájékoztatni fogja a násznépet. Van, hogy van erre kijelölt idő, de kisebb esküvőkön gyakori, hogy vacsora után bármikor oda lehet menni a párhoz vele. Ezt is elmondják ott.


A legegyszerűbb módja az átadásnak egy borítékban egy képeslap kíséretében, amire írhatsz jókívánságokat. Ha nem vagy jó ebben, válassz egy szép idézetet, majd írd alá.

Ha szeretnél, persze kreatívkodhatsz is. Rengeteg ötlet van a pénz átadására magyar oldalakon is, de főként külföldi oldalakon találhatsz ritkán látottakat. Ha nem beszélsz angolul az sem baj, elég a képekből ihletet meríteni.

2020. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Dunántúlon lakok, én itt még sosem voltam olyan esküvőn, ahol külön volt ajándékozás és menyasszony/menyecsketánc. Nálunk akkor szokás bedobni a borítékot vagy odatenni az odakészített asztalra az ajándékot. A borítékba pedig beleírni a nevünket, vagy képeslapra, ki hogy
2020. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szeretek személyesebben ajándékozni a borítéknál. Tök jó kreatív ötletek vannak, amit a pár ízléséhez, vagy egy-egy közös élményhez lehet igazítani. A legegyszerűbb viszont tényleg a boríték.

A jó ceremóniamester/vőféj elmondja az elején mikor van itt az ajándékozás ideje. Ha nem, akkor érdemes rákérdezni. Már nem igazán szokták ketté bontani, ha pénzt visz a vendég, nincs értelme, így leggyakrabban úgy van, hogy a menyecske táncnál leteszik/bedobják az ajándékot/borítékot és ennyi.

2020. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pár meg esküvő válogatja. Ami esküvőn én utoljára voltam, ahol kvázi nekem kellett fizetni, ott úgy volt, hogy elindult egy ilyen gratulációs sor az ifjú párnak ("ceremóniamester" bejelentette, hogy mehet a gratuláció, és sztem ilyenkor értelemszerű, hogy akkor adod át az ajándékot, ha nincs konkrétan megmondva, hogy nem így), és ott odaadhattad az ajándékot. Mindenki vagy borítékban adta, vagy vmi kreatívabb formában (díszdoboz, pénzcsokor stb.) - tehát hogy ne lehessen beazonosítani, ki mennyit ad... és sztem így az ízléses, és jobb helyen vmi ilyesmi a szitu. De vannak olyan helyek is, ahol nem a gratulációkor adod át a borítékot, hanem van külön a teremben egy doboz, ahova be lehet tenni, azt nyilván mondja majd a vőfély/ceremóniamester, ha arról van szó.
2020. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!