Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötés megismétlése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés megismétlése szertartásvezetővel lehetséges?

Figyelt kérdés

Gyors ügyintézések miatt nemrégiben házasságot kötöttünk két tanúval egy hétköznapi napon. Viszont szeretnénk rokonokkal, barátokkal is megünnepelni majd jövőre a házasságkötésünket, de az, hogy csak szervezünk egy bulit vacsorával, azt úgy snassznak tartjuk. Előtte legyen valami kis "egybekeléses meghitt ceremónia". Mivel templomi esküvőnk nem lehet, így szertartásvezetőre gondoltunk.

Meg lehet oldani szertartásvezetővel azt, hogy olyan legyen akár szabadtéren az esküvő, mintha igazi lenne? Gyűrűhúzással, mindennel? Szóval nem ilyen fogadalom megújításra gondolok, hanem rendesen a szertartás "újrajátszása"?

Volt már valaki ilyen esküvőn? Csinált már valaki ilyet? Előre is köszönöm a választ!



2022. okt. 11. 11:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam még ilyen esküvőn, de amúgy sokan csinálják így. Pláne most a covid miatt sokan összeházasodtak két tanúval, majd csináltak egy hasonló ceremóniát a család, barátok előtt is.
2022. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
78%

Meg lehet, igen. Sőt, elárulom, hogy a legtöbb ilyen. A párok rég aláírták a házasságkötést egy hétköznap az okmányirodában (nem ez a neve, nem jut eszembe, házasságkötő terem, anyakönyvvezető, ilyesmi...), és a szombati esküvőre amikor kimegy a házasságkötő, azért már pluszban fizetnek, és mikor aláírnak, valójában nem a hivatalos papírt írják alá, csak egy odatett valamit, hogy jól nézzen ki - hiszen már az adott hétköznap aláírták a hivatalost. Ez így volt tesóm és unokatesóm esküvőjén is. Szóval nyugi, lehet ilyet.


Miért nem lehet templomi esküvőtök?

2022. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk így volt, több okból is. Egyrészt, nekem nem volt szimpatikus a helyileg illetékes anyakönyvvezető, nem akartam, hogy ő tartsa a szertartást. De értelemszerűen más nem lehetett volna. A helyszínt meg nem akartuk az anyakönyvvezetőhöz igazítani. Így mi elintéztük a hivatalost két tanúval, és fogadtunk egy szertartásvezetőt. A mi szertartásunk kicsit szabadabb formátúmú volt, de csak azért, mert mi így szerettük volna, de úgy csinálják, ahogy a pár szeretné. Nemzeti színű szalaggal vagy anélkül, gyűrűhúzással vagy anélkül, szülőköszöntő, fogadalom, bármi.
2022. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ilyen volt.
2022. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
31%
Persze, hogy lehet. Én esküvői szolgáltatóként általában javaslom is a pároknak, mert a szertartásvezetők többsége lényegesen szebb, őszintébb és ami fontos rólatok szóló szertartást tart mint az anyakönyvvezetők többsége. Utóbbiak többségének nincs ideje arra, hogy egyedi szöveget írjon, ugyanazt a kamu idézetett mondja el 27 éve mindenkinek.
2022. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
77%

Az utolsó hülyeségeket írt. A szertartásvezető csak egy lehetőség, de biztos, hogy nem szebb, vagy jobb, mint egy profi anyakönyvvezető. Ők az anyakönyvvezetők másolatai, hivatalos sehol sincsenek. A házasságot nem tudják anyakönyvezni, sem megállapítani annak létrejöttét.

Az anyakönyvvezetők nem ugyanazt mondják mindenkinek, ilyen butaságot nehogy elhiggyen valaki! hogy lehetne ugyanazt mondani egy 20 éves jegyespárnak, mint egy 70 éves özvegynek? Vagy többszörösen elváltaknak, akiknek még gyerekük is van. Vagy azoknak akik elváltak, de újra összejöttek volt házastársukkal.

2022. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
85%
En lattam ilyet nyaron. Ismeros hazaspar, ugyanugy feloltoztek szep ruhaba, ott voltak az emberek, szabadter, kaja pia. Amit ok kaptak az egy emleklap volt - hazassagkotest megerosito szertartas. Alairassal egyutt (a hazasoke, a tanuke es a szertartasvezetoe)
2022. okt. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
19%
#6: Több száz esküvő tapasztalatai íratták velem a fentieket. Elhiszem, hogy fáj, de ettől még sajnos igaz. A legtöbb anyakönyvvezető fix szöveggel dolgozik az esketések tekintetében, ugyanazt a szöveget olvassa fel minden párnak, csak a nevek különböznek, még az idézetek is ugyanazok. Sokuk beszélni sem tud, képtelenek helyesen hangsúlyozni. Anyakönyvezni valóban nem tud egy szertartásvezető, ez nem is dolga, de a házasságkötés tényét bárki megállapíthatja, sőt nemzeti színű szalagot is bárki viselhet. A másolat meg jó vicc, tessék már mutatni legalább egyetlen olyan anyakönyvvezetőt, mondjuk legalább megyénként aki nyolc-tíz oldalnyi EGYEDI szöveget olvas fel minden párnak akit összead, hibátlanul! Csak mert én az országban nem tudok kettőnél többről, pedig mint említettem találkoztam néhányukkal. Házasságkötés kapcsán egyébként hogy kerül ide a hetven éves özvegy?
2022. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
62%
Én ezt lehangolónak tartom, sose tenném. Második esküvőm volt nemrég külföldön. Általában a hozzám hasonlóan külföldön élők csinálják ezt, hogy nem hívnak ki mindenkit de utána ha hazamennek látogatóba akkor csinálnak egy ilyen kamu esküvőt. Engem ez totál kiakaszt. Hazug, álságos, nem igazi. Utálom ezeket a "szertartásvezetőnek" nevezetteket is, full kamu megjátszás az egész. Meghitt? Hát nekem nem jut ez eszembe erről a majomparádéról. Azt hiszem az ellenszenvem a régi ún. névadó ünnepségektől származik.
2022. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
64%

#9 vagyok, ami még lemaradt:

1 éve házasok mégis mit ünnepeltetnék az esküvőjüket ami egy éve volt? Én ezt pénzszerző bulinak tartanám és el se mennék rá...

2022. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!