Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötés megismétlése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés megismétlése szertartásvezetővel lehetséges?

Figyelt kérdés

Gyors ügyintézések miatt nemrégiben házasságot kötöttünk két tanúval egy hétköznapi napon. Viszont szeretnénk rokonokkal, barátokkal is megünnepelni majd jövőre a házasságkötésünket, de az, hogy csak szervezünk egy bulit vacsorával, azt úgy snassznak tartjuk. Előtte legyen valami kis "egybekeléses meghitt ceremónia". Mivel templomi esküvőnk nem lehet, így szertartásvezetőre gondoltunk.

Meg lehet oldani szertartásvezetővel azt, hogy olyan legyen akár szabadtéren az esküvő, mintha igazi lenne? Gyűrűhúzással, mindennel? Szóval nem ilyen fogadalom megújításra gondolok, hanem rendesen a szertartás "újrajátszása"?

Volt már valaki ilyen esküvőn? Csinált már valaki ilyet? Előre is köszönöm a választ!



2022. okt. 11. 11:32
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
48%
#30 micsodánk??
2022. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
59%
Kikérő. Tudod, amikor a tíz éve külön élő menyasszonyt/vőlegényt kikérik a szülői házból és elbúcsúztatják a szüleitől. <irónia>Szép szokás, teljesen igazi. Nem kamu, nem bohóckodás, nem giccs.</irónia>
2022. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
8%
Amúgy a lánykérés az igazi? Nem kamu? Nem bohóckodás? Mitől lesz igazi? Mitől lesz menyasszony a lányból a lánykérés után? Kinek kell elismernie? Kinek kell tanúsítania?
2022. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
32%

#32 A 29 vagyok, de pl. a 27 nem. Amúgy én vagyok a külföldön másodjára férjhez menő.

Ha odahaza történik mindez, akkor se lett volna kikérés meg efféle népszokások, mivel budapesti vagyok, ezeket nemigen ismerjük és főleg nem tartjuk 🤷

Te itt valami hivatásos kötözködő vagy? Mert az esküvőkhöz közöd nincs, az lejön a hozzászólásaidból, ahogy hisztizel a kamuszertartás mellett is hogy az igazi.

2022. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
16%

Semmi közöm az esküvőkhöz, csak kötekedni jöttem. Nem dolgoztam szolgáltatóként többszáz esküvőn és nem láttam hisztis anyakönyvvezetőt kijönni kihelyezett szertartást tartani százhetvenezerért frekventált budapesti helyszínre, akit nem csak taxival kellett szállítani két utcányiról, de még kísérgetni is kellett a taxi és a szertartás helyszíne között (mélygarázs->tetőterasz), sőt ezek után képtelen volt elmondani egy mondatot helyes hangsúllyal, de legalább beszólt a párnak és az örömszülőknek. Nem látom hétről hétre ugyanazokat az anyakönyvvezetőket, rosszul megírt kamuidézeteket felolvasni, nem látom a mappáikban az előző szertartás szövegében áthúzva a neveket és fölé írva tollal a következő párosét. Nem fordult elő, hogy a kétnyelvű esküvőn az anyakönyvvezető szövegében talált idézetről a fordításkor kiderült, hogy nem is írt soha olyat az akinek Ő azokat a sorokat tulajdonította. Aztán amikor erre a tolmács felhívta a figyelmét, az volt a válasz, hogy "ezt mondom huszonhét éve, Nekem ne mondjad meg!" Nem mondta az anyakönyvvezető a filmesnek, amikor igyekezett volna rögzíthetővé tenni a hangját és mikrofont akasztani rá, hogy "én ilyen szarba nem beszélek". Nem fordult elő, hogy a pár kifejezetten kérte, hogy ne legyen szó gyermekáldásról vagy családalapításról a szertartás szövegében mert épp a sokadik sikertelen lombikpróbálkozásukon voltak túl, aztán mégis csak sikerült elmondatni a párral, hogy mindig tisztelik majd egymásban az apát és az anyát.


Ezzel szemben láttam őszinte, a párról, a párnak és a vendégeknek szóló szertartásokat, helyesen beszélő szertartásvezetőktől. Olyanoktól akik nem tizenkettőt adnak össze egy nap, viszont készülnek a párból, el tudják mondani, hogyan ismerkedtek meg, valóban tolmácsolni tudják a szülők felé a hálát és azokat a gondolatokat amik nem merülnek ki közhelyekben mert saját, egyedi szöveget írnak minden párnak.


Egy esküvői szertartás legyen az polgári, egyházi vagy megerősítő szertartás a házasodók szándékától és érzéseitől lesz valódi, nem attól, hogy ki előtt köttetik, vagy, hogy szerintetek kamu-e. Aki ezt nem látja be, vagy nem akarja belátni arról feljebb már néhány alkalommal leírtam a véleményem.

2022. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
71%
#35 ja hogy te egy ilyen showman (vagy showgirl) vagy, a "szertartásvezető" maga? Akkor most már értem miért véded a mundér becsületét. Bár azt még mindig nem, hogy ha te ezt csinálod (vagy bármilyen esküvőszervező vagy), hogy nem tudtad hogy a kamuesküvő az kamuesküvő, egy színház, és NEM hivatalos házasodás.
2022. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
13%
Szóval ha én szerinted szertartásvezető vagyok, akkor hogy kerülnék olyan esküvőkre ahol anyakönyvvezető esket? Látod, mondom, hogy buta vagy.
2022. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
67%

37

mondjuk vendégként? Vagy 'állítólagos' szervezőként, aki nem tudja hogy amúgy melyik típusú "esküvő" számít hivatalosnak Magyarországon? (súgok: csak a polgári, az anyakönyvvezető előtti).

2022. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
13%
Szóval vendégként elmentem többszáz esküvőre, hogy utána az anyakönyvvezetőket szidhassam. Fú, azért ezzel a logikával szerintem ne menj nyomozónak. Várj, amúgy ki állítja, hogy szervező vagyok? Megmutatod, hol írtam, hogy a szertartásvezető által tartott szertartás jogilag hivatalosnak számít Magyarországon? Úgy érdekelne!
2022. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
13%
Valahogy nagyon nem ér végig a csík Nektek, de kifejezetten vicces, hogy a szertartásvezető által tartott szertartás az kamu, színház, álságos giccs és nem valódi (szinte hallom, ahogyan amikor ezeket a szavakat gépelitek, erősebben nyomjátok le a billentyűket), de egy mesekönyv alapjain nyugvó kétezer éves egyház képviselője előtt tett eskü az meg valódi.
2022. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!