Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a reális órabére egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a reális órabére egy esküvői fotósnak?

Figyelt kérdés
Úgy kB 19 ezerről 40 ezerig terjednek az árak ahogy néztem. Vidéki megyeszékhelyről van szó ha ez számít.
2022. nov. 28. 07:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nyilván azt gondoltam hogy nem 20 ezer szorozva 8 óra munkával a teljes összeg. Tisztában vagyok vele hogy van utómunka is.

Csak érdekes hogy (igen amúgy mywed) azon az oldalon van aki 19 ezer/órát ír van aki 40/ora. Azért ez elég jelentős különbség. De 20-30 ezresek is bőven vannak.

2022. nov. 28. 12:06
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy a szórás árban és minőségben is, hatalmas különbségek vannak hozzáállásban is. A negyvenezer a reálisabb, de az bőven nem a teteje a kínálatnak, én személy szerint tudok fotóst akinél a legalacsonyabb csomagnál, extra szolgáltatások nélkül is a százezerhez van közelebb az óradíja és válogat az ügyfelek között annyian keresik (persze ehhez nagyon jó marketing és kapcsolatok is kellenek). Volt itt pár éve egy kérdés, ahol azt kérdezték, hogy ki mit bánt meg/csinálna másképp az esküvője kapcsán és a legtöbben azt írták, hogy megbízták volna azt a fotóst akire sajnálták a pénzt és volt itt olyan is ahol a másodállású, magát profiként eladó de amúgy amatőr fotós elveszítette a képeket. Sajnos rengeteg olyan költség húzódik meg egy ilyen szolgáltatás mögött amit a laikusok nem látnak és abszolút a fotósokon múlik, hogy mennyire igényesek a saját munkájukra, milyen felszereléssel dolgoznak, mennyire figyelnek az adatbiztonságra és mire hajlandóak azért, hogy a végén olyan anyagot adjanak át, hogy az tényleg hét nyelven mondja el az esküvő történetét és ezek mind-mind meglátszanak az árakon is ha az illető komolyan veszi. Példának okáért egy rendes hálózati adattár megfelelő mennyiségű merevlemezzel könnyen tud félmillió forintba kerülni és ez ugye nem kapcsolódik szigorúan a nyújtott szolgáltatáshoz, csak biztonságosan tárolod az adatokat, de lehetne példának hozni a marketingre elköltött pénzt, a webfejlesztést, a munkaállomásépítést, a grafikai munkák díját, az autófenntartást (sokszoros igénybevétel) és még rengeteg rengeteg dolgot. Nyilván fotósfüggő, hogy ebből ki mit tart fontosnak, vagy old/tud megoldani olcsóbban és hogy ezután, hogyan képez árat, de ahogy feljebb írtam, nyolc órás megbízásra vetítve kb. 250.000 Ft az az összeg amit a minimális befektetés mellett el kell kérnie, hogy egy átlagfizetés kijöjjön belőle.
2022. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Még valami: Szerintem a MyWed nem alkalmas arra, hogy maradéktalanul dönts. Nézd meg az odaírt áraktól függetlenül a saját felületeit a kiszemelt fotósoknak, kérj Tőlük személyre szabott árajánlatot. Egy csomóan adnak kedvezményeket bizonyos dátumokra, bizonyos szolgáltatói csapat fennállása esetén (akár úgy is, hogy Te nem is tudsz róla, mert nem jelzi ezt feléd, csak a Te árajánlatodban alacsonyabb összeg szerepel majd), nem beszélve arról, hogy sokkal többet megtudhatsz az adott fotós munkájáról, hozzáállásáról, emberi tulajdonságairól ha a saját weboldalán, árajánlatán, közösségi média felületein keresztül nézed. Illetve fontos, hogy nézd meg 2-3 esküvő teljes anyagát, mert nagyon sokan nem képesek egyenletes teljesítményt nyújtani és hiába készítenek szép kreatív képeket, elvéreznek a szertartások vagy a buli alatt, vagy akár fordítva. Ez sem egy életbiztosítás, mert sok esküvőből könnyű pár jobbat megmutatni, de a teljes sorozatok azért nagyobb rálátást adnak arra, hogy mit várhattok a fotóstól.
2022. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne órabérben nézd, hanem, hogy komplexen mit kapsz a pénzéért. Tegyük fel egy végigfotózott nap nagyobb képanyag, eszközigényesebb, több az utómunka, 300-400 ezer reális. Tegyük fel csak mondjuk x időintervallumot szeretnéd megörökítettni, akkor is van vele munka, akkor pl nem 300at kér, hanem 250et.
2022. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!