Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy vendég az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy vendég az esküvő napján szól hogy nem tud jönni akkor is kell nászajándékot fizetnie?

Figyelt kérdés
Pl. Lebetegszik vagy reggel eltöri a kezét.
2022. dec. 17. 09:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha az utolsó pillanatban mondod le, a párnak ugyanúgy ki kell fizetni a részedet, mintha ott lennél. Nyilván nem kötelező nászajándékot adni, de kedves gesztus, mivel az utolsó pillanatos lemondással keresztbe teszel nekik.
2022. dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy ez olyan dolog hogy az én esküvőmon aznap elég sokan lemondták volt aki szólni se akart csak kiderült menetközben.... Én iszonyú mérges voltam mert egyik indok sem olyan volt amit megértek. Tehát nem baleset betegség haláleset stb. Hanem csak szimplán trogerek voltak és csesztek időben szólni hogy nem jönnek mert csak.


Én ezekkel legszívesebben kifizettettem volna mert nem kevés pénzről volt szó.


Te eseted más. Ettől függetlenül illik adni. De nem elvárható.


Nálunk volt aki érezte hogy ez nagyon gáz húzás volt és bocsánat kérés közepette adott pénzt utólag.

2022. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem érdekelne, ha pl eltörném a kezem a hülye nászajándék lenne az utolsó, ami a fejemben járna.


Majd utólag megkapják.

2022. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem törölték a járatomat, átfoglalni nem tudtam. Unokatesómnak így is elküldtem a pénzt, amit nászajándéknak szántam.
2022. dec. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha közelebbi róka n vagy, akkor valamennyit illik adni, ha "csak" barát, ismerős, akkor nem.

Nekünk is volt aki előtte 1-2 nappal mondta le, így buktuk a vendéglátás árát. Viszont nem problémáztunk, hogy nem kaptunk nászajándékot se.

2022. dec. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%
Itt kevés kivételtől eltekintve mindenki úgy tart esküvőt, hogy fajlagos költséget számol minden vendégre, amit kötelezően be kell fizetniük nászajándék formájában? Persze-persze, nem illik üres kézzel beállítani egy esküvőre (normális ember nem is teszi), de ne legyen már elvárva attól is a pénz, aki meg sem jelent... Tipikus csóró viselkedés, a vendég pénzéből fizetni a nagy cirkuszt.
2022. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
Illene.
2022. dec. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%

Volt aki nem jött el, a rokonokkal küldték el amit szántak. De nem kötelező.

Nyilván ha utolsó pillanatban mondja le akkor készült ajándékkal. Elvileg miért ne adná oda, pláne ha szomorú is, hogy nem tudott elmenni.

2023. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Minket nem érdekelt a nászajándék, de az jól esett volna, ha felajánlják, hogy kifizetik a kaját, amit már nem tudtunk lemondani az utolsó pillanatban, ki kellett fizetnünk két főre. Valószínűleg nem fogadtuk volna el, de a gesztus akkor is jól esett volna.
2023. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!