Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mekkora beleszólást engedtetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora beleszólást engedtetek a családnak az esküvőtök részleteibe? Én vagyok a hisztis, mert vannak más ötleteink, nem mindent hagyományosan szeretnénk?!

Figyelt kérdés

Jövőre tartanánk az esküvőnket, ha minden jól megy. Tavaszra már azért szeretnénk fixálni mindent.

Alapból a vőlegényemmel 105 meghívottunk lesz, ez így a közelebbi baráti kör, rokonság, akikkel tartjuk a kapcsolatot, jóban vagyunk, beszélünk rendszeresen. Erre a nagyim még ilyeneket akar meghívni, hogy az ő 91 éves szomszédjukat, mert gyerekként mennyit voltam ott, jól esne neki és mindig kérdez felőlem. Vagy az ő legjobb barátaikat is hívjuk meg, mert kérdeztek már az esküvő felől ők is. Én meg nem akarom a fél szülővárosomat ott látni, meg olyanokat, akikkel 15 éve egy szót sem váltottam. Szerinte meg "így illik".

Anyukám az összes ötletemet leszólja, mert hogy az felesleges, az pénzkidobás, "minek az". Ne olyanra gondoljatok, hogy galambreptetést akarunk, vagy 12 emeletes tortát arannyal bevonva. Hanem pl. másnap szeretnénk tartani egy közös reggelit, a kinézett helyszín biztosít erre lehetőséget. Anyám szerint ez hülyeség, mert hogy senki nem szeret idegen helyen aludni, úgyis mindenki már korán indulni fog haza és ez csak plusz kiadás. De közben nekem a barátnőimmel minden buli után bevett szokásunk egy nagy közös reggeli, ahol megbeszéljük, mi volt előző este, ki hogyan érezte magát stb. Ezért is gondoltuk, hogy ez jó ötlet. Vagy hogy a kreatív fotózásunkat később, nem pedig az esküvő napján tartjuk, mert az a nap így is elég sűrű és fárasztó lesz, nem akarunk még erre 2-3 órát szánni. Hát de hogy így akkor kétszer kell elkészülni, minek, tudjuk le aznap gyorsan.

Anyósjelölt legnagyobb problémája, hogy az ő menyasszonyi ruhája még megvan régről és felajánlotta, legyen az rajtam. Én pedig megköszöntem és visszautasítottam ezt, mert elég határozott elképzelésem van már jó ideje a ruháról, tervezőről. Ő ebbe van belebetegedve, hogy ott van az a a "csodaruha" és az enyészeté lesz már lassan. Párom apukája meg azt fújja, hogy ugye lesz töltött káposzta majd?! És vele van a legkevesebb probléma...


Nem egy hagyományos, kiabálós vőfélyes esküvőt szeretnénk, ez tőlünk távol áll nagyon. Azt szeretnénk, ha mindenki jól érezné magát, de nyilván több, mint száz emberhez nem tudunk maradéktalanul alkalmazkodni, nem is szeretnénk.


Úgy érzem, hogy mire jövő július lesz, én az összes hajamat kitépem, ha ez így folytatódik.

Mit tegyek, hogy észrevegyék kicsit magukat?

Nem akarok vitát sem, de bakker, mi házasodunk, nem ők.


2023. jan. 6. 09:31
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
96%
Ha Te és a párod fizetitek az esküvőt akkor úgy csináljátok és azt hívtok meg akit szeretnétek. Ha mégis sokat akadékoskodna a család akkor be lehet lebegtetni a kéttanús esküvőt is.
2023. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
60%

Csináljátok, ahogy ti szeretnétek. Ne vonjátok be őket, majd meglepetés lesz nekik, mint a többi vendégnek.

Anyós ruhájával kapcsolatban szerintem jó ötlet lenne, ha a fotózáson készülnének olyan fotók is, aminek az ő ruhájában vagy. Biztos szép emlék lenne neki, az esküvőn meg abban vagy, amiben te akarsz.

Ne stresszel rá nagyon. Mindig minden esküvőn van egy csomó ember, akinek semmi nem jó. Az egyiknek túl hagyományos, a másiknak túl modern. Az egyiknek a kaja nem jó, a másiknak a zene. Olyat úgysem tudtok csinálni, ami mindenkinek jó. Legyen olyan, ahogy ti szeretnétek. Főleg így, hogy semmi elvontat nem akartok.

2023. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj bele vitákba. Nem kell bevonni őket a tervezésbe, nem kell megosztani velük semmit. Mond meg, hogy nyugodjanak meg, te intézel mindent, majd aznap meglátják a végeredményt. Ha valaki mégis csillapíthatatlan vágyat érez arra, hogy megossza veled az ötletét, akkor kedvesen megköszönöd és annyit mondasz, hogy átgondolod. Aztán úgy csinálod ahogy akarod.

De az is fontos, hogy te se ragaszkodj görcsösen a dolgokhoz. Itt ez a reggeli dolog. Ez legyen opcionális. Legyen ez külön feltüntetve a meghívóban, hogy aki másnap részt venne egy reggelin, az jelezze. Lehet, hogy a barátnőid szívesen összeülnek csevegni, de azért sokan vannak, akiknek egy éjszakába nyúló rendezvény után nem az a leghőbb vágyuk, hogy reggel kötelezően kelni kelljen, újra puccba vágni magukat és bazsalyogni, hogy jajj Krisztikém, igen gyönyörű volt az a liliomos poháralátét.

2023. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell meghívni a gyerekkori szomszéd nénit és a nagyi többi barátnőjét sem...

A reggelit, ami ellen anyud ágál és amúgy az esküvőt, ki fogja fizetni? Mert ha ti, akkor a világon semmi beleszólása, mire költötök. Hogy a kreatív fotózást ti mikor szeretnétek, nektek mikor lenne praktikus, abba meg aztán főleg.

Anyósjelölt ruhája... ezt ő se gondolhatta komolyan.....

2023. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
87%

1. Ki fizeti? Ha szülők, akkor a vendéglistába is van beleszólásuk. Mondjuk engem a nagyi matuzsálem szomszédja sem zavarna, ha ők egész nap jól elszórakoztatják egymást, neki is kell a társaság, ti úgysem értek rá vele foglalkozni.

2. Reggeli. Ha akarod és fizeted, csináld, nincs beleszólásuk.

3. Mondjuk ezt a későbbi kreatív fotózást sosem értettem, en AZT a napot, hangulatot, érzéseket szeretném megörökíteni. Nem pedig x napoal később egy jelmezbált. De lelketek rajta, Instára jó lesz biztos.

4. Anyós ruhája nonszensz, skippelni.

5. Töltöttkáposzta... Megint csak: ki fizeti? Amúgy sokan szeretik...

2023. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
78%
Ha felnőtt vagy annyira, hogy tudsz menyasszonyosat játszani, akkor a nőrokonok karattyolását is legyél elég felnőtt figyelmen kívül hagyni.
2023. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

"Mekkora beleszólást engedtetek a családnak az esküvőtök részleteibe?"


Nem volt beleszólásuk. Mi fizettük, mi döntöttünk mindenről. Mindenki kész tények elé lett állítva (időpont, helyszín, "menetrend"). Ha valaki bele akart szólni, annak megmondtam, hogy nem érdekel a véleménye, ez a nap kettőnkről szól.

2023. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
85%

Te esküvőd, te fizeted, az lesz amit te akarsz, a többiek meg majd túlteszik magukat rajta.

Mondjuk ez a reggeli ego növelő s_ggnyalatás, ahol majd mindenki szép sorban elmondhatja, hogy milyen fantasztikus vagy azért elég durva...

2023. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, ezek a fszomnyi részleteken való viták...

Minek egyáltal bevonni őket a szervezésbe? Meghívót átadjátok és kész.

2023. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Eredetileg úgy terveztük, hogy mi fizetjük az esküvő költségeit, de mondta apukám, hogy ő szeretné ezt állni. Viszont ő az egyetlen, akinek semmi kérése, problémája, egyéb baja nincsen. Azt mondta, hogy legyen minden úgy, ahogyan mi szeretnénk, megálmodjuk, mert ez a mi napunk lesz.


Nyilván nem várom el, hogy mind a több, mint száz meghívottunk majd ott lesz a reggelin, puccba vágnia sem kell ezért senkinek magát, vagy hogy azért jöjjenek, hogy minket, az esküvőnket dicsérjék. Nem erről van szó, szimplán úgy gondoltuk, hogyha már vidéken lesz tartva és a legtöbb meghívott ott alszik, akkor miért ne, mindig jó szokott ez lenni. Az esküvőnkön is egy laza, kötetlen hangulatot szeretnénk, nem azt, hogy mindenki feszeng és minket dicsérget.

A párom anyukájának a ruháját a fotózásra sem szeretném felvenni. Nem az én stílusom, nagyon nem...

Lesz az esküvőn ettől függetlenül fotós és videós, akik megörökítenek mindent a készülődéstől kezdve a lakodalomig. De nekem túl zsúfolt lenne a nap, ha még külön fotózkodni is elmennénk kettesben.

2023. jan. 6. 09:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!