Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, magánügy?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, magánügy?

Figyelt kérdés
Mindketten özvegyek vagyunk sajnos hosszú évek óta. Megszerettük egymást, úgy döntöttünk összeházasodunk, talán van még esélyünk a boldogságra. Hétköznapi esküvőnk volt, csak mi ketten, és a két tanú. Nem vertük nagy dobra, nem tartottuk fontosnak, ez csak nekünk nagy esemény, másoknak nem. Munkahelyemen szabadságot kértem aznapra, délelőtt meg is volt a pár perces esküvőnk. Facebook-ra kitettünk 1-1 közös képet, nagyon sokan kedvesen hozzászóltak, gratuláltak. Másnap mentem dolgozni, és a közvetlen főnököm azonnal mérgesen letámadott, hogy én miért nem mondtam, hogy ezért kell a szabadnap, meg hogy miért nem jelentettem be neki, hogy házasságot kötök?! Nem értem mi a problémája, a nevem nem változott, miért kellett volna neki bejelenteni az esküvőmet? Takarító vagyok egy intézményben, jönnek-mennek a főnökök, dolgozók egyaránt, soknak a nevét sem tudom, már elmennek 1-2 nap után, van akivel egy mondatot nem beszéltem. Így nincs jó kollektíva egyáltalán, hárman vagyunk akik évek óta itt dolgozunk, de még mi sem vagyunk napi kapcsolatban, mert mindenkinek más a területe, aránylag messze egymástól. Nem gondolom, hogy be kellett volna jelentenem sem a jelenlegi főnöknőmnek, sem a kollégáknak az esküvőmet. Ti mit gondoltok?
2023. máj. 5. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

A főnökömnek a világon semmi köze, mikor esküszöm, válok, temetek és milyen célból kérek szabadságot. Az eszem megáll.

Magánügy, igen. Semmi köze hozzá se neki, se másnak.


Igazad van abban is, hogy ha változott volna a neved, azt nyilván le kell adnod a HR-en. De így semmit.

2023. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én is így gondolom.
2023. máj. 5. 14:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Magánügy teljes mértékben.
2023. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Akarta volna a feudális jogát érvényesíteni😆.

Közé meg zéró, legközelebb majd valami más magánügybe avatkozna. Meg is fogja hivatkozni: "a múltkor is volt az az esküvő ügy, ejnye, most meg ez". Kb. Gasligting taktika.

2023. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És nem kérdeztél vissza, hogy miért baj, hogy nem mondtad?
2023. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"meg hogy miért nem jelentettem be neki, hogy házasságot kötök?!"

A válasz: mert nincs bejelntési kötelezettségem, az pedig, hogy a szabadságom alatt mit teszek, nem tartozik a munkáltatóra.

Mondjuk én egy ilyen letámadás után már keresgélnék, hogy hol vannak szabad álláshelyek a környéken.

2023. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én elváltam, és újra férjhez mentem úgy, hogy senki nem tudta a munkahelyemen, se a főnök, se az irodában a munkatársak.
2023. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de ezis jól példázza, hogy mennyi sok "haszna" van a közösségi oldalaknak, meg az ott való posztolgatásnak úgy általában.
2023. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. máj. 5. 18:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen magánügy. A mi cégünknél is egy-két vezető tesz fel néha privát kérdéseket, de nem válaszolok nekik, mert a családi életemhez nincs közük.
2023. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!