Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvővel kapcsolatban hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvővel kapcsolatban hogyan tudtatok dönteni a családot, rokonságot illetően? Mennyire okozott fejtörést? Csak mi vagyunk ennyire bénák?!

Figyelt kérdés

Párom 1 hónapja meglépte a váratlant, és eljegyzett. Azóta már mindenféle tervünk volt az esküvőt illetően.


Volt olyan, hogy csak mi, a szűk család és a legközelebbi barátaink elutazunk egy egzotikusabb helyre és ott lesz egy több napos mulatsággal egybekötve. Utána az, hogy a balatoni nyaralónk kertjében tartjuk meg, még idén, teljesen kötetlen hangulatban. Majd jött a téli esküvő ötlete, de azt hamar elvetettük, mert itthon általában ritka a gyönyörű, behavazott táj, inkább a sár és latyak jellemzi a telet. De én akár már holnap is hozzámennék, két tanúval...


Végül így, közel egy hónapnyi ötletelés után kitűztük a jövő nyarat, Szentendrén, 110 fő + gyerekek létszámmal. Ez lenne a "biztos", de sokat gondolkozom azon, tuti jó lesz-e ez így, annyi variációról beszéltük már, hogy elveszek fejben. És ez még tényleg csak az alap, előre félek, mi lesz akkor, ha konkrét, pontos döntéseket kell hozni.

Ráadásul mind a kettőnk családja mondta, hogy ők nem akarnak beleszólni, nem akarnak befolyásolni, de bármilyen infót mondunk, elejtünk, azonnal jön, hogy "hááát az úgy lehet nem lesz olyan jó".


Pl. vendégeknél: a meghívottak ne hozzák a párjaikat, csak a házastársakat, mert lehet, hogy az esküvőnkön még nagy lesz a szerelem, rá két hétre meg szakítanak, aztán nálunk az összes képen ott lesz az ex. Helyszínnél: viszonylag új a helyszínünk (Daalarna Gardent néztük ki). Hát ők ennyire új helyre nem mennének, ki tudja, mennyire tapasztalatlanok, majd az esküvőn, élesben buknak ki a hibák biztos.


Én meg néha annyira kis elveszettnek érzem magam, sosem voltam döntések meghozatalában.

És még most is az tetszene a legjobban, ha külföldön lenne valahol, de azt annyira leszavazta mindenki, akiknek mondtam, mondtuk... Mert, hogy a nagyszüleim, dédszüleim biztos nem vállalnák már, vőlegényem apukája is mondta, hogy nem tölt tizenórákat a levegőben két igen miatt. Ez lesz az egyik legfontosabb napunk, eseményünk, szóval nem akarnám, hogy pont azok maradjanak ki belőle, akiket a legjobban szeretünk. De közben meg na...


2023. júl. 31. 23:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/135 anonim ***** válasza:
84%

"Csak mi vagyunk ennyire bénák?!"


Igen, csak ti! :)


Komolyan!


Ha ez már ekkora gondot okoz, mi lesz még később, pl. ha jön majd a gyerek?!


Mi pontosan tudtuk, hogy nem a rokonoknak házasodunk, így mindenben a saját szemszögünkből döntöttünk és mindenkitől pénzt kértünk nászajándékba, így nullszaldóra jöttünk ki miközben buliztunk egy jót.


Mi a kérdés?!

2023. aug. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/135 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlgondoljátok.

Csináljátok úgy, ahogy nektek a legjobb.

A többiek pedig tudomásul veszik, hiszen ez a ti napotok.

2023. aug. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/135 anonim ***** válasza:
97%
Nem a vendégektől kell függeni, nektek legyen jó, ezen a napon a vendégek alkalmazkodhatnak.
2023. aug. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/135 A kérdező kommentje:

Persze, mi is így vagyunk vele. De én magam sem érezném teljesen jól magam az esküvőmön, ha a nagyszüleim, akikkel egész gyerekkoromat, legjobb nyári szüneteimet töltöttem, nem lennének ott.

Vagy még három dédszülőm él, ami szerintem kisebb csoda (24 éves vagyok). Nagyon szeretem őket, a mai napig igyekszem velük sok időt tölteni, hiányoznának, ha nem lennének a vendégek között.

2023. aug. 1. 00:43
 5/135 anonim ***** válasza:
86%
4-es: hát akkor őket mindenképpen hívd meg és kész!
2023. aug. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/135 A kérdező kommentje:
Értem, de pl. külföldi esküvőre már nem utaznának.
2023. aug. 1. 00:46
 7/135 anonim ***** válasza:
90%
A balatoni nyaralótok kertjében miért nem jó?
2023. aug. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/135 anonim ***** válasza:
77%

Miért kell feleslegesen pénzt költeni és külföldön házasodni?!

Szerintem azért ez csak itthon az igazi... feltéve, ha magyarok vagytok!

2023. aug. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/135 A kérdező kommentje:
Azt viszonylag hamar elvetettük, túl "kerti partis" lenne, meg az tényleg ilyen hirtelen ötlet volt, még az eljegyzést követő ködben, hogy ne is várjunk '24-ig, tartsuk meg még idén. Meg a lánykérés is ott volt, vagyis az kettesben a párommal, még a hajón és mikor visszamentünk a házhoz, ott volt mindenki, akiket szeretünk.
2023. aug. 1. 00:50
 10/135 A kérdező kommentje:

8-as, szerintem amíg nem tőled kérünk rá kölcsön, addig felesleges kiborulnod azon, hogy mennyi pénzt ölünk bele az esküvőnkbe.


De megsúgom, hogy egy itthoni esküvő is hatalmas összeg!

2023. aug. 1. 00:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!