Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság azonos vezetéknévvel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság azonos vezetéknévvel, névfelvétel?

Figyelt kérdés

Biztos van sok ilyen, csak most nekem az ismerősi körömben először tűnt fel, hogy egy eljegyzett párnak azonos a vezetékneve. Gondolom, ilyen esetben nem szokták felvenni a nők a párjuk nevét, de mégis kíváncsi vagyok, hogy ilyen esetben is ugyanazok a névfelvétel szabályai?

Mivel nagyon gyakori vezetéknévről van szó, a Tóth az, szóval ebben az esetben Tóthné Tóth lehetne a feleség? Ismertek olyat, aki ezt így ilyen formában bevállalta?


ápr. 21. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek azonos vezetéknevű párt, náluk senki nem vett fel semmit, maradtak az eredeti vezetéknevek.
ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Nekem már az is furcsa volt hogy a nagymamámnak a lánykori vezeték neve pont az mint a férjemnek-rokonsági kapcs-zéro.
ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem Kovácsné Kovács Ilonát.(Fiktív név, de így vette fel a férje nevét).

Teljesen mindegy mi a házaspár neve, ugyanazok a szabályok érvényesek rájuk, mint akárki másra.

Személyes véleményem, hogy azonos vezetéknév esetén idiótán néz ki a kötőjeles verzió, csak a férj családnevét átvenni hivatalosan pedig okafogyott ebben az esetben.

ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ő döntésük, de szerintem totál felesleges lenne így.
ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Még a -nés verzió érthető, mert ezzel ugye azt jelzi, hogy házas.Már ha erre vágyik.
ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen házaspárt ismerek, ott nem lett nevfelvétel, mind a ketten Tóth X és Tóth Y maradtak, a Tóthné Tóth X és a Tóth-Tóth X is elég bugyután hangzana így szerintem ilyenkor mindenki marad Tóth.
ápr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A dokumentum csere miatt meggondolando. En egyszeruen hordanam azaz nem valtoztatnek.
ápr. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

Eggyel felette levo topik:



"Nőknek ennyire számít az intelligencia, szerintetek Fodor Horváth Zsófia szívből szeretheti G Fodor Gábort, mit gondoltak erről a kapcsolatról?"



Vicces veletlenek vannak :)



39F incel

ápr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően én szívesen felvenném -né-ként a férjem nevét, de ebben az esetben hanyagolnám és maradként az eredeti nevemen. A Kissné Kiss elég hüyén hangzik.
ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a legjobb felvenni egymás vezetéknevét...

A Szabó István felveszi a Szabó Melinda vezetéknevét és fordítva...és nem mondhatja senki,vhigy ők nem tettek meg mindent 🤣🤣🤣

ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!