Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kötőjeles névfelvételnél így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötőjeles névfelvételnél így is mutatkoztok be?

Figyelt kérdés
Kötőjelesen fogom felvenni a párom nevét, de néha elgondolkozok, hogy nagyon fura lesz így bemutatkozni, hogy ilyen hosszú a vezetéknevem. Lehet csak a párom vezetéknevét fogom így is használni. Ti hogyan mutatkoztok be ebben az esetben? (aki már felvette kötőjelesen a nevét, arra vagyok kíváncsi) Nem volt furcsa?

2014. máj. 15. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Bemutatkozáskor én a lánykori nevemet mondom.
2014. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az "új" nevemet, végül is azért vettem fel, hogy használjam.
2014. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Ilyenkor csak a lánykorit használom, hivatalos ügyekben a teljeset.
2014. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem vezetékneve és az enyém is csak két szótagos, valamint a kereszt nevem is az, így nem lesz azért vészesen hosszú, én így fogok bemutatkozni, amint hivatalosan is megmondjuk mindenkinek, hogy összeházasodtunk:)
2014. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

De kérdező, ha szerinted túl hosszú, csak a férjed vezetéknevét fogod használni, akkor miért nem veszed fel csak azt?


Tökre nem olyan, mintha tesók lennétek, bár kérdés, apukád neve képvisel-e számodra eszmei/érzelmi értéket, amit mutatni szeretnél a külvilág felé is.


Én eleve kötőjeles voltam (szüleim két vezetékneve lett az enyém:)), az egyik egy szakmanév, így a férjem vezetéknevére lecseréltem a szakmanevet. Így ismét kötőjeles vagyok, csak már máshogy (ugyanúgy 3+2 szótagos, plusz a keresztnevem 2 szótagos), ugyanúgy kimondom mindkettőt.


Szerintem a szakmai életedben (ha pl. ügyfelekkel, betegekkel dolgozol vagy épp publikálsz) ne kezdj el új nevet használni.

2014. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

bemutatkozásnál a teljes nevemet szoktam..

de sokat használom a nevem, és senki nem jegyzi meg, így most gondolkodom, hogy áttérek arra, ahogy aláírok.


Tehát Németh-Kovács Gabriella névről (fiktív, csak az enyém ugyanilyen hosszú), N Kovács Gabriellára, de csak a munkahelyi berkekben...amúgy a teljes nevemet használom...


persze, hogy furcsa volt, eleinte az is, hogy házasok vagyunk

2014. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Dajcs Für Tamás előnyben volt :D


De mondjuk az Én esetemben Lipták kötőjel Majoros Zsuzsanna vagyok, szevasz b****zdmeg...az kicsit hosszúúúú.....

Én szerintem a lánykori nevemet használnám...mivel legszívesebben fel se venném a párom nevét...túl sok rossz emlék fűz az apjához,és jobb nem gondolni rá semmilyen formában sem.

2014. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
én a lánykorimon szoktam bemutatkozni, kivéve ha ott a párom, mert már többször "beszólt", hogy nem is úgy hívnak :)
2014. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szokni kellett, eleinte egy ideig a régit mondtam, de már nagyon régóta kizárólag az újat.
2014. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az új nevemet használom.
2014. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!